Ford Mustang Fastback GT

838

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Mustang Fastback GT

Ford Mustang Fastback GT

Ford Mustang Fastback GT to najnowsza wersja kultowego auta z Ameryki. Czy ktoś pamięta film Bullit? Steve McQueen był detektywem i jeździł pierwszą wersją Mustang Fastback GT. Jest tam bodajże najsłynniejsza scena pościgowa ulicami San Fancisco chyba najbardziej sugestywnie oddana. Dzięki tej scenie angielski reżyser Peter Yates dostał Oscara i zrobił karierę za oceanem. Mustang jest jednym z najliczniej sprzedawanych aut sportowych w historii motoryzacji. W 2015 i 2016 roku był najliczniej kupowanym autem sportowym na świecie, również w Europie. To naprawdę dobrze zrobiony samochód, amerykańskie auta z reguły są tanie bo wykonanie ich jest niskobudżetowe. W mustangu nie ma żadnych kompromisów, auto jest dobrze wykończone, materiały są gatunkowo dobre a montaż precyzyjny. Oczywiście największym atutem Mustanga w czasach downsizingu jest silnik. V8 nowej generacji, brzmienie jest takie że każdy miłośnik sportu samochodowego będzie miał gęsią skórkę. To auto pokazuje że auto supersportowe może być dla każdego, BMW o podobnych parametrach kosztuje 2x więcej.

Ford Mustang Fastback GT

teraz okiem technicznym

Ford Mustang Fastback GT – Silnik/skrzynia

5.0 Coyote czyli V8 nowej generacji, tu muszę trochę o technologii bo to majstersztyk niespotykany w silnikach a już na pewno nie w amerykańskich. Silnik waży poniżej 200kg czyli jest lżejszy np. od Audi 4.0 V8 o prawie 30kg a jest o 25% większy. Obie głowice mają po dwa wałki a każdy ma zmienne fazy rozrządu i to jest tajemnica wysokiego momentu obrotowego i elastyczności. Silnik generuje 535Nm momentu choć jest zasilany wtryskiem pośrednik. Amerykanie mają ograniczone zaufanie do wtrysku bezpośredniego benzyny ze względu na wrażliwość na jakość paliwa. Szkoda bo pewnie byłby z 10% bardziej ekonomiczny i miał ze 40Nm momentu więcej. Ok, jest też zaleta, silnik bez żadnych protestów kręci się na 7500 obr/min co przy tej pojemności zarezerwowane jest dla supersportowych aut a to jest tanie auto.

Ford Mustang Fastback GT

Ford Mustang Fastback GT – Zawieszenie/koła/hamulce

Przednie zawieszenie to kolumny McPherson natomiast tył jest wielowahaczowy niezależny i to powoduje że auto prowadzi się świetnie. Hamulce tarczowe z przodu i z tyłu wentylowane z sześciotłoczkowymi zaciskami. Na naszej testówce były opony w rozmiarze 255/35×20 z przodu i 275/35×20 z tyłu. Prowadzenie tego auta jest świetne, twarde zawieszenie przydałoby się z regulacją amortyzatorów przynajmniej na trochę twardsze jako sport i trochę miększe jako normal. Tu mamy do czynienia z kompromisem w kierunku sport czyli jest średnio. Gdyby popracować trochę nad zawieszeniem takie BMW M3 nie miałoby podskoku.

Ford Mustang Fastback GT

Ford Mustang Fastback GT – Ekonomia

To auto nie jest mistrzem ekonomii, jeśli jeździmy po mieście normalnie to 15l/100km jest normą, jeśli trochę dynamiczniej będzie to 20 na setkę jak nic. W trasie nie przekraczając 120km/h będzie to 9 na setkę ale przy 160 musimy się liczyć z 12-13l/100km. Oczywiście mówimy o jeździe ze stałą prędkością, jeśli będzie to agresywna jazda to 15l będzie normą. Tak czy inaczej nie dla ekonomii kupujemy to auto, dźwięk silnika jest jak bajka, można słuchać w nieskończoność. Jeśli nie używamy więcej jak 30% mocy jest rasowy ale cichutki, otwierając przepustnicę robi się dramatycznie i cudownie. Musicie sami spróbować bo słowa nie oddają naturalnej dzikości silnika atmosferycznego w układzie V8.

przeczytaj o Mustangu kobiecym okiem: Ford Mustang V8 420 KM – Babskim Okiem 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia