Porsche Mission E – projekt elektrycznych Porsche

411

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Porsche Mission E – projekt elektrycznych Porsche

Porsche Mission E – tak nazwało projekt wprowadzenia elektrycznych samochodów do swojej oferty jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek produkującej ekskluzywne samochody sportowe. Jak długo przyjdzie nam czekać na pierwsze elektryczne Porsche? Nie jest to już zbyt daleka przyszłość, ponieważ na przyszły rok zaplanowano początek seryjnej produkcji pierwszego w historii elektrycznego Porsche. Model ten będzie znany jako Taycan. Słowo to ma symbolizować młodego, pełnego życia konia. Nawiązuje do obecnego w herbie skaczącego rumaka. To nowa era niemieckiej marki. W ramach projektu „Mission E” zostało przeznaczone 6 miliardów euro na rozwój samochodów elektrycznych. Samo 500 milionów euro ma być przeznaczone na rozwój różnych wersji Taycana.  Na elektryfikację obecnej gamy modeli przeznaczono około miliarda euro. Porsche zainwestuje również w rozbudowę zakładów produkcyjnych, stacje ładowania oraz mobilność.

Porsche Mission E – pierwsze elektryczne Porsche Taycan – źródło: porsche.pl

Porsche Mission E – Taycan i „Cross Turismo”

Taycan ma być zasilany dwoma silnikami synchronicznymi z magnesami trwałymi. Moc ma przekroczyć 600KM, co pozwoli na rewelacyjne osiągi. Pierwszą „setkę” osiągnie w około 3,5 sekundy, a drugą w czasie nie przekraczającym 12 sekund. Zasięg samochodu ma zapewnić możliwość przejechania ponad 500 km na jednym ładowaniu. Wielokrotne ruszanie i dynamiczna jazda ma nie mieć większego wpływu na wydajność baterii. Prototyp modelu mierzy 4,95 metra. Kolejnym model został zaprezentowany w Genewie. Samochód będzie klasyfikowany jako CUV (Cross Utility Vehicle). Samochód wyróżnia się dość masywną, agresywną i sportową sylwetką. Swoją uwagę zwraca opadająca linia dachu. Projektanci nazwali to „flyline”. Debiut „Cross Turismo” planowany jest na 2020 rok, a nazwa jeszcze nie jest znana.

Porsche Mission E – Cross Turismo – źródło: porsche.pl

Porsche Mission E – technologia jutra

Dzięki współpracy z Google powstała aplikacja dzięki której użytkownicy mogą lepiej poznać nowe elektryczne Porsche. Aplikacja umożliwia oglądanie modelu w różnych sceneriach, a nawet odbyć jazdę testową. Można wybrać nawet ulubiony kolor. Dodatkowo użytkownicy mogą poznać lepiej jak działa napęd i akumulatory. Na dzień dzisiejszy aplikacja jest dostępna w sklepach na urządzenia z systemem operacyjnym iOS oraz Android.

Porsche Mission E – Augmented Reality App, źródło: porsche.pl

Zobacz także Elektryczne Renault – nowe inwestycje w salony

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia