Tesla Model 3 – premiera modelu w Polsce

5316

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

tesla przy ładowarce
Tesla Model 3 - źródło: wikipedia.pl, autor: Steve Jurvetson

Tesla Model 3 – premiera modelu w Polsce

Już w połowie listopada czeka nas jedna z ciekawszych premier na polskim rynku. Na Warsaw Motor Show w dniach 16-18 listopada zadebiutuje Tesla model 3. Samochód jak na Teslę przystało jest w pełni zaawansowany technologicznie. Tesla zapowiedziała, że auto ma wszystkie rozwiązania technologiczne potrzebne do samodzielnego prowadzenia, które można by opcjonalnie w przyszłości włączyć. W USA Tesla Model 3 ma wyniki sprzedaży nieosiągalne dla zelektryfikowanej konkurencji.

Tesla Model 3 wnętrze auta
Tesla Model 3 – źródło: wikipedia.pl, autor: Steve Jurvetson

Tesla Model 3 – pożądana od pierwszego dnia

Tesla zbudowała sobie na świecie wizerunek przy którym chyba nigdzie nie muszą się martwić o to, że ich model się nie będzie sprzedawał. W Ameryce w której są dopłaty rządowe do samochodów elektrycznych to już praktycznie standard, że w dniu rozpoczęcia sprzedaży nowego modelu z koncernu należącego do Elona Muska zamówienia liczy się w tysiącach, a nawet dziesiątkach tysięcy. Nowy model 3 czterodrzwiowe auto, które rywalizuje bezpośrednio z modelami typu BMW 3 czy Audi A4. Główne pytanie, które się nasuwa przy samochodach elektrycznych, czyli te o zasięg. Tu w wersji podstawowej zasięg ma być na poziomie 350 km. Wersja z wydłużonym zasięgiem pozwala w warunkach miejskich pozwala przejechać na jednym ładowaniu 513 km, a trasie 476 km. Przyśpieszenie do 100km/h na godzinę w podstawowej wersji trwa poniżej sześciu sekund. Te najlepsze wersje osiągają tą samą prędkość w niewiele ponad 3 sekundy. Prędkość w każdej z wersji pozwala przekroczyć barierę 200km/h.

Tesla Model 3 w kolorze czerwonym
Tesla Model 3 – źródło: wikipedia.pl, autor: Carlquinn

Tesla Model 3 – cennik

Jak przy każdym samochodzie cena zależy od wyboru wersji. Najtańsza wersja kosztuje na rynku amerykańskim 35 tys. dolarów. I tu dostajemy naprawdę już nieźle wyposażone auto  nawigacją na 15 calowym ekranie dotykowym, klimatyzację 2 strefową, kamerę cofania, pełny zestaw kamer i czujników, większość elementów sterowanych eklektycznie i system awaryjnego hamowania. W kolejnej wersji cena wzrasta do 46 tys. dolarów i oferuje ona większy zasięg i trochę lepsze wyposażenie. Najdroższa katalogowa wersja kosztuje 64 tys. dolarów. Ciekawe jak będą wyglądać ceny polskie. Jeśli przeliczymy amerykańskie ceny według aktualnego kursu dolara to Model 3 ma szansę na dużą popularność w Polsce.

Zobacz także Elektryczne Ferrari? Nigdy nie mów nigdy.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia