Gerard Pique ukarany grzywną 48 tysięcy euro za jazdę bez prawa jazdy

318

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gerard Pique
thelocal.es

Gerard Pique ukarany grzywną za jazdę bez licencji

W sierpniu piłkarz Barcelony Gerard Pique został przyłapany na jeździe samochodem bez uprawnień. Choć od tego wydarzenia minęło sporo czasu, dopiero w poniedziałek został wydany wyrok nakładający na piłkarza grzywnę w wysokości 48 tysięcy euro. Hiszpańskie prawo przewiduje, że za prowadzenie pojazdu bez wymaganego dokumentu grozi kara od trzech do sześciu miesięcy więzienia lub grzywna.

Gerard Pique prowadził samochód z zerową ilością punktów

Pique w sierpniu został zatrzymany w Barcelonie przez policję na rutynową kontrolę. Podczas niej okazało się, że piłkarz prowadzi samochód bez licencji. W Hiszpanii prawo dotyczące praw jazdy działa trochę inaczej niż u nas. Prawa jazdy działają w systemie punktów, które są odliczane za wykroczenia drogowe. Jeśli licznik się wyzeruje, kierowca zostaje zawieszony na sześć miesięcy i po tym czasie musi odbyć kurs dotyczący zasad ruchu drogowego, aby ponownie odzyskać dokument.

Gerard Pique
Facebook

Gerard Pique – to nie pierwsze wykroczenie

Piłkarz mógł odzyskać swoje prawo jazdy, ale nie uczestniczył w kursie, także podczas kontroli policji w sierpniu jego licencja została zawieszona. 31-letni mężczyzna już wcześniej miał do czynienia z naruszeniem prawa. W 2014 r. został ukarany grzywną w wysokości 10 tysięcy euro za znieważenie funkcjonariuszy, którzy chcieli go ukarać za nieprzepisowe parkowanie.

Gerard Pique gra w reprezentacji Hiszpanii nieprzerwanie od 2008 r. Z drużyną narodową zdobył mistrzostwo świata (2010) i Europy (2012). W reprezentacji rozegrał łącznie 102 mecze, podczas których strzelił pięć goli.

Przeczytaj Jazda na luzie – robisz to źle 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia