Zimowe wyposażenie auta – co warto mieć ze sobą?

384

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zimowe wyposażenie auta

Zimowe wyposażenie auta – co warto mieć ze sobą?

Zima to okres szczególnie wymagający od kierowców i ich samochodów. Jedak przetrwanie tej pory roku możemy sobie znacząco ułatwić. Wystarczy, że do bagażnika włożymy kilka dodatkowych przedmiotów, których z reguły nie wozimy w samochodzie latem. W ten sposób ułatwimy sobie wybrnięcie z wielu kłopotliwych sytuacji, które mogą nas spotkać na drodze zimą. Zimowe wyposażenie auta w dużej mierze zależy od tego jakich sytuacji wolimy uniknąć. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre sytuacje nie stanowią zagrożenia latem, zaś zimą mogą okazać się bardzo kłopotliwe. Myśląc o zimowym wyposażeniu auta warto o tym pamiętać.

Zimowe wyposażenie auta – ułatwmy sobie życie

zimowe wyposażenie auta
Zimą szczególnie warto zadbać o dodatkowe wyposażenie

Mówiąc o zimowym wyposażeniu samochodu nie można zapominać o kilku wręcz niezbędnych rzeczach. Przede wszystkim należy zawsze mieć ze sobą skrobaczkę do szyb i zmiotkę. Te dwa przedmioty są wręcz niezbędne podczas zimowego użytkowania auta. Jeżeli chcemy sobie ułatwić poranne skrobanie szyb warto także zaopatrzyć się w odmrażacz do szyb, który skutecznie upora się z lodem. Mówiąc o przejrzystości i odśnieżaniu nie można zapomnieć o zachowaniu odpowiedniej przejrzystości szyby przedniej, która w zimowych warunkach jest szczególnie narażona na zabrudzenia. Użytkując samochód nawet w mieście warto mieć ze sobą zapas zimowego płynu do spryskiwaczy. Kolejny niezbędny przedmiot, który może okazać się bardzo pomocny to prosta saperka, dzięki której będziemy w stanie wyjechać z niejednej zaspy.

Zimowe wyposażenie auta – bezpieczeństwo jest bardzo ważne

Jeżeli planujemy wyjazd w tras warto zaopatrzyć się w łańcuchy śniegowe. Mogą one znacząco ułatwić pokonanie zaśnieżonych odcinków. Profilaktycznie warto wozić ze sobą linkę holowniczą. Dzięki niej i przy pomocy drugiego auta łatwo u takiej sytuacji nasz akumulator może odmówić posłuszeństwa. Aby uniknąć nie przyjemnych sytuacji warto wozić ze sobą kable rozruchowe. Przy ich pomocy będziemy mogli „pożyczyć” prąd z drugiego samochodu i odpalić nasze cztery kółka nawet w bardzo niskich temperaturach. Planując zimowe wyposażenie auta warto być po prostu zapobiegawczym i być gotowym na nietypowe sytuacje, które nie zdarzają sięo innych porach roku.

Zobacz również: Czym grozi jazda zimą na letnich oponach?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia