Renault Koleos Initiale Paris

596

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

UWAGA!!! poniższy produkt jest produkowany przez firmę która w czasie barbarzyńskiej napaści na Ukrainę postanowiła zostać w Rosji i nawet zwiększyć tam swoją obecność.

Renault jest koncernem państwowym więc jest to stanowisko prezydenta Macrona i jego rządu. To wielki wstyd i jesteśmy zdumieni bo kochamy Renault za styl i smak a tu niesmak i rozgoryczenie. Pamiętajcie cyniczne dziady że ściskając zakrwawioną rękę wasza też będzie zakrwawiona!!!!!

Renault Koleos Initial Paris

Raz już testowaliśmy Renault Koleos 175 KM dCi 4×4 ale tym razem pojechaliśmy do Szwecji i mieliśmy więcej czasu by przyjrzeć się konstrukcji. Pojechaliśmy jako obsługa medialna konferencji dla niepełnosprawnych w Karlskronie. Mieliśmy cały bagażnik specjalistycznego sprzętu i na dodatek pełną obsadę na pokładzie czyli 5 osób. Połowa kwietnia to w Polsce już wiosna ale w Szwecji nocą są ujemne temperatury. Komfort podróżowania był jak na tyle sprzętu i ludzi przyzwoity, ważne że nie trzęsło, było ciepło i żadnego hałasu. Wytłumienie przedziału pasażerskiego jest idealne, ABS świetnie sprawdził się w kilku sytuacjach. Jeśli jedna strona auta jest na lodzie a druga na suchym asfalcie to jest to wyzwanie dla ABSu. W naszym przypadku sprawdził się idealnie choć było gorrrąco.

Bezstopniowy automat to ten sam co w X-Trailu, to samo tyczy się napędu 4×4. Koleos jest dużym jak na nasze warunki autem z komfortem powyżej średniej. Konkurencja jest albo zdecydowanie droższa oferując niewiele więcej albo zdecydowanie uboższa za podobną cenę. Renault nigdy nie robił aut Premium ale jakość aut zawsze była powyżej średniej w segmencie przy rozsądnej cenie. Jednym z nielicznych mankamentów było wyraźne rozmiękczenie zawieszenia przy pełnym obciążeniu. Jednak jeśli jeździliśmy z ładunkiem ale w 4 osoby wszystko było OK. Jest po prostu taki moment kiedy dodatkowe 100kg ładunku zdecydowanie zmienia charakterystykę zawieszenia. Poza tym jesteśmy zadowoleni z zachowania auta w trakcie naszej wyprawy.

Renault Koleos Initial Paris –  Silnik/skrzynia

 https://bezpiecznapodroz.org/2019/08/14/renault-koleos-initiale-paris/
https://bezpiecznapodroz.org/2019/08/14/renault-koleos-initiale-paris/

Silnik w naszym Renault Koleos Initial Paris to dwulitrowy dCI o mocy 175 koni mechanicznych i momencie obrotowym 380 Nm. Dzięki wysokiej mocy auto jest w stanie rozpędzić się w 10 sekund do 100km/h. Silnik zaczął być produkowany od 2006 r. Decyzja koncernu o produkcji tego silnika była bardzo konstruktywna. Jednostka napędowa ( 2.0 dCi ) jest bardzo trwała, posiadacze samochodów z takim silnikiem nie narzekają na częste awarie. Poprzednia wersja silnika czyli 1.9 dCi była zdecydowanie nieefektywna. Często pojawiały się problemy z turbinami, występowały różnego rodzaju usterki.

 https://bezpiecznapodroz.org/2019/08/14/renault-koleos-initiale-paris/
Initial Paris

Skrzynia biegów (X-Tronic 4×4) automatyczna bezstopniowa CVT (Continously Variable Transmission) .Podczas jazdy nie ma różnicy w dźwięku, który wydobywa się z pod maski samochodu. Powodują to obroty silnika, które nawet przy przyśpieszeniu utrzymują się na stałym poziomie. Patrząc oczami kierowcy, który czerpie radość z szybkiej jazdy można uznać to za dość dużą wadę. Oczywiście jest to jedynie nasza indywidualność, jednej osobie może to przeszkadzać drugie może być obojętne. Jeżeli chodzi o zalety to na pewno dużą jest brak szarpnięć podczas zmiany biegów, dzięki temu jazda jest bardzo płynna i przyjemna.

Renault Koleos Initial Paris – Zawieszenie/koła/hamulce

Zawieszenie zestrojone odpowiednio, brak problemów z pokonywaniem nierówności na jezdni czy spowalniaczami.
Nasz SUV ma napęd 4×4, również w ofercie można wybrać tylko 4X2 w parze z tym idzie oczywiście mniejsza cena. Dzięki możliwości wyboru trybu jazdy z trzech dostępnych 4×2 ; 4×4 auto i 4×4 lock możemy dostosować samochód do warunków na drodze. Z napędem na cztery koła zdecydowanie łatwiej będzie się nam poruszać po terenach górzystych czy piaszczystych, aczkolwiek do jazdy  po mieście lub w trasie nie jest nam potrzebny .

Renault Koleos Initial Paris – Ekonomiczność

Testowaliśmy auto na odcinku długodystansowym ok. 850 km. Jazda po mieście jak to najczęściej bywa jest najmniej ekonomiczna tak samo jest w tym przypadku ok. 10 L na 100km, podobne spalanie jest na autostradzie. Natomiast w trasie przy spokojnej jeździe spada do 6,5L, całkiem dobry wynik jak na dużego SUV-a. Tak czy inaczej średnia spalania to miedzy 8L a 9L na 100km.

Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4

Topowe samochody Renault w unikatowych wersjach premium

https://bezpiecznapodroz.org/2019/08/14/renault-koleos-initiale-paris/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia