Dziecięce gwiazdy kina

321

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dziecięce gwiazdy kina
Prawdopodobnie niewielu wyobraża sobie dziś święta bez „Kevina samego w domu”.

Jako dzieci na ekranie zdobyli cały świat. Wielu z nich do dziś doskonale radzi sobie w show-biznesie. Niestety większość małoletnich gwiazd nie była w stanie wytrzymać życia w blasku fleszy. Poznaj słynne dziecięce gwiazdy kina.

Dziecięce gwiazdy kina – ciężar popularności

Macaulay Culkin to i słynny Kevin McCallister, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia. Główny bohater filmów: „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku” po sukcesie tych produkcji zagrał jeszcze później w kilku filmach, które jednak nie spotkały się już z takim entuzjazmem. Problemy osobiste doprowadziły młodego aktora do uzależnienia od alkoholu i narkotyków. W efekcie przez pewien czas Macaulay Culkin był nawet bezdomny! O cieniach sławy przekonała się również Lindsay Lohan. Jako dziewczynka zagrała główną rolę w popularnym filmie „Nie wierzcie bliźniaczkom”. Będąc dorosłą kobietą, próbowała swoich sił na scenie muzycznej. Niestety w pewnym okresie swojego życia aktorka także nie stroniła od używek i skandali. Mary-Kate i Ashley Olsen, gdy pojawiły się w znanym w latach 90. serialu „Pełna chata”, miały zaledwie dziewięć miesięcy. Obie naprzemiennie wcielały się w rolę uroczej Michele. Aktualnie siostry zajmują się modą i projektowaniem ubrań.

Dziecięce gwiazdy kina

Dziecięce gwiazdy kina – poradzić sobie ze sławą

„Cud na 34 ulicy” czy „Pani Doubtfire” przyniosły rozpoznawalność Marze Wilson. Mimo to już jako nastolatka świadomie zrezygnowała z aktorstwa. W przeszłości artystka zmagała się m.in. z depresją i nerwicą natręctw. Obecnie pisze scenariusze do sztuk teatralnych. W historii kina jedną z największych dziecięcych gwiazd była z pewnością Shirley Temple. Błyskotliwa, zaradna, śliczna dziewczynka podbiła Hollywood, mając zaledwie sześć lat. Jednak już mając 22 lata, zakończyła karierę. Powodem był brak dalszych propozycji filmowych.

Dziecięce gwiazdy kina

Dziecięce gwiazdy kina – im się udało

Leonardo DiCarprio to dziś jeden z najsłynniejszych aktorów na świecie. Przypomnijmy, że międzynarodową sławę przyniosła mu wybitna rola w filmie „Co gryzie Gilberta Grape’a”. Nastoletni wówczas aktor wcielił się w postać niepełnosprawnego intelektualnie młodszego brata głównego bohatera. Za tę rolę młody Leonardo DiCaprio został nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy”. Początkiem kariery Natalie Portman była rola Matyldy w filmie „Leon zawodowiec”. Podobno młodziutka aktorka na castingu wręcz zdeklasowała pozostałe kandydatki. Elijah Wood, czyli słynny Frodo Baggins z kultowych „Władcy Pierścieni”, swoją pierwszą poważną rolę zagrał jako ośmiolatek w filmie „Powrót do przeszłości II”. Z kolei Daniel Radcliffe, gdy pierwszy raz wcielił się w słynną postać Harry’ego Pottera, miał zaledwie 11 lat.

Dziecięce gwiazdy kina – polscy aktorzy

Kiedy w wieku 8 lat Julia Wróblewska pojawiła się w filmie „Tylko mnie kochaj”, swoim urokiem oczarowała polskich widzów. Młoda aktorka do dziś pojawia się w filmach i serialach. Joanna Jabłczyńska, Mateusz Damięcki czy Aleksandra Szwed – to przykład polskich aktorów, którzy pomimo tego, że zaczynali swoją przygodę z filmem jako dzieci, do dziś sprawnie funkcjonują w branży.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2021/01/14/stres-jak-wplywa-na-nasze-cialo/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia