Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych – wywiad z DJ Wiką

281

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bohaterką kolejnego odcinka audycji Dominika Kubalskiego „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” jest najstarsza didżejka w Polsce, czyli słynna DJ Wika. Wirgina Szmyt, bo tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko, przez lata jako pedagog pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą. Po przejściu na emeryturę wbrew powszechnym stereotypom o seniorach nie zasiadła w fotelu, by tylko oglądać telewizyjne seriale, ale zajęła się tym, co stało się jej pasją – muzyką. W rozmowie z Dominikiem DJ Wika opowiada między innymi o swojej pracy pedagoga, początkach didżejskiej kariery, czy swoich sposobach na radzenie sobie z obecną sytuacją spowodowaną pandemią. W trakcie wywiadu nie zabrakło również trudnych tematów, takich jak kwestie tolerancji i otwartości na inność, edukacji seksualnej wśród młodzieży oraz potencjale tkwiącym w polskich seniorach. Wraz z Radiem Bezpieczna Podróż zapraszamy do wysłuchania tego wyjątkowego programu.

Wywiad z DJ Wiką 1
Wywiad z DJ Wiką 2
Wywiad z DJ Wiką 3
Wywiad z DJ Wiką 4
Wywiad z DJ Wiką 5

Wysłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/03/03/kultura-w-otoczeniu-osob-niepelnosprawnych-wywiad-z-anna-dymna/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia