Radio DAB+ pierwsza rozgłośnia społeczna

938

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

radio dab+ pierwsza rozgłośnia społeczna w pełni cyfrowa
radio dab+ pierwsza rozgłośnia społeczna w Polsce

Radio dab+ pierwsza rozgłośnia społeczna – Bezpieczna Podróż

Radio dab+ pierwsza rozgłośnia społeczna prowadzona przez fundację to Radio Bezpieczna Podróż. Nadawanie cyfrowe daje możliwość odpolitycznienia eteru i poprzez kilkukrotnie większą pojemność stacji w eterze mogą one być dostępne dla organizacji pozarządowych. Dokładnie tak stało się w przypadku Bezpiecznej Podróży którą prowadzi fundacja Emanio Arcus od siedmiu lat. Przez pierwsze 6 lat portal poświęcony komunikacji drogowej stał się dzięki otwartemu konkursowi na koncesje radiowe stał się radiem DAB+.

Na chwilę obecną Radio Bezpieczna Podróż nadaje w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Katowicach ale planuje nadawać dużo szerzej. Program całodobowy wkrótce zostanie uzupełniony o lokalne nadawanie. A co to znaczy? Na chwilę obecną program nadajemy jest we wszystkich lokalizacjach ten sam, koncesja daje możliwość zbudowania lokalnych redakcji. Wtedy to będzie co najmniej 4 godziny lokalnego programu integrującego społeczność niepełnosprawnych oraz wykluczonych społecznie.

radio dab+ pierwsza rozgłośnia społeczna
radio dab+ pierwsza rozgłośnia społeczna logo stacji

Radio dab+ pierwsza rozgłośnia społeczna – wyłącznie cyfrowa

Tak więc radio Bezpieczna Podróż jest pierwszą niezależną rozgłośnią prowadzoną przez organizację pozarządową nadającą w eterze w DAB+ oraz w internecie. Pprogram ogólny skierowany do szerokiego odbiorcy ale przygotowywany w specjalny sposób przez wyjątkowy zespół. Jakie to wyjątkowe okoliczności i jak specjalny zespół dowiesz się już w następnym artykule.

Generalnie rozgłośnia emituje dobrze dobraną muzykę środka oraz wiadomości z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest przykładem że radio nie musi być robione przez profesjonalnych radiowców by brzmiało dobrze. I Nie musi posiadać wielkiego budżetu by emitować solidny program. Zapraszamy do słuchania go bezpośrednio z internetu z tego linku lub w eterze. Oto poniżej mapa zasięgu. Fundacja docelowo będzie nadawała w 50 największych miastach Polski.

radio dab+ pierwsza rozgłośnia społęczna - mapa zasięgu
radio dab+ pierwsza rozgłośnia społęczna – mapa zasięgu w kraju

przeczytaj o adapterach DAB+ do zwykłych odbiorników w aucie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia