Rusza kolarski ŻTC BIKE RACE 2021

0
135

Już w najbliższy weekend, tj. 22-23 maja, rusza seria kolarskich wyścigów z ŻTC BIKE RICE 2021. Patronat nad tegoroczną edycją imprezy objęło Radio Bezpieczna Podróż. Organizatorem zawodów jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów (ŻTC).

Pierwszy wyścig z serii ŻTC BIKE RICE 2021 wystartuje w sobotę 22 maja w Serocku. Dzień później zawodnicy rywalizować będą w Garwolinie.

ŻTC BIKE RICE 2021 – trasy pierwszych zawodów

Start odbędzie się na rynku w  Serocku, następnie nastąpi wyjazd w kierunku zachodnim ulicą 11 listopada. Dalej ulicą Nasielską i kolejno przez Zaolzie, Zalesie Borowe, Powielin, Górkę Powielińską, Błędostwo, Łosewo do Pokrzywnicy, gdzie skręt w prawo. Następnie przez Budy Obrębskie, Przybyłkowo Małe do Wierzbicy. Po skręcie w prawo w kierunku centrum Serocka cały czas prosto przez rondo i dalej ulicą Pułtuską, na której zlokalizowana zostanie meta na wysokości ulicy Chrobrego. – Zapraszam wszystkich do rywalizacji w Serocku na dobrzej znanej zawodnikom trasie Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego z 2017 roku. Zapowiadają się doskonałe warunki do rywalizacji – zachęca do udziału w zawodach, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Dzień później odbędzie się drugi etap sezonu 2021, a zawodnicy rywalizować będą w Garwolinie. Zawody odbędą się na 27-kilometrowej rundzie. Start i meta w zlokalizowane będą przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej) następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów gdzie jest meta.

11 etapów

Cykl ŻTC BIKE RACE 2021 odbędzie się w ramach jedenastu etapów, zgodnie z tradycją odbywać się on będzie w ramach dwóch wyścigów SUPER PRESTIGE i FIT RACE podzielonych na kategorie wiekowe. Prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa w ramach cyklu FIT RACE, do której będą zaliczane zsumowane wyniki trzech najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Utrzymana jest klasyfikacja „Kangura” jej zwycięzcą zostaje uczestnik, który ukończy największą liczbę edycji FIT RACE – w wypadku kilku osób o tej samej liczbie ukończonych etapów decyduje suma zdobytych punktów. Podczas finału zostaną uhonorowani najlepsi uczestnicy – zwycięzcy cyklu w kategoriach wiekowych. Wśród nagród głównych jest tygodniowy pobyt w czteroosobowym apartamencie w Zakopanem, wymienny na wyjazd do Słonecznego Brzegu w Bułgarii. W tym roku przewidziano także atrakcyjne nagrody etapowe. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem http://www.ztc.pl.

Wszystkich zainteresowanych kolarskimi zmaganiami zapraszamy do wysłuchania wywiadu ze ww. dyrektorem cyklu zawodów Wojciechem Pawelcem.

ŻTC BIKE RICE 2021 – rozmowa z Wojciechem Pawelcem

Radio Bezpieczna Podróż, jak i portal bezpiecznapodroz.org będzie informował o przebiegu kolarskich zmagań ŻTC BIKE RICE 2021.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/18/przemoc-w-swiecie-sportu-szokujace-fakty/