Poker run – co to jest?

Poker run dostarcza uczestnikom mnóstwa świetnej rozrywki, niezależnie od wybranego środka lokomocji. Na czym polega ta zabawa?

478

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

poker run
fot. Tom Wheatley / Unsplash

Dziś kilka słów o zabawie, która dostarcza jej uczestnikom mnóstwa świetnej rozrywki, niezależnie od wybranego środka lokomocji. Często łączy się ona też ze zbiórką pieniędzy na jakiś charytatywny cel. Na czym polega poker run?

Poker run – rozrywka nie tylko dla zmotoryzowanych

Poker run to gra, w której mogą wziąć udział posiadacze rowerów, motorów, kajaków lub motorówek, a nawet osoby piesze lub jeżdżące konno! Zabawa odbywa się na trasie, na której rozstawionych jest pięć punktów kontrolnych. Uczestnicy (lub drużyny, każda poruszająca się jednym pojazdem) otrzymują na starcie mapę i ruszają w drogę. Poker run nie jest wyścigiem, ale raczej zorganizowaną przejażdżką, często przebiegającym przez piękne scenerie. Uczestnicy zwykle mają do dyspozycji sporo czasu, w dodatku organizatorzy często starają się, aby trasa zawierała jak najwięcej ciekawych i malowniczych miejsc. Co ważne, poker run to również świetna okazja do spotkania się z osobami mającymi wspólne pasje, a co za tym idzie – do wymienienia się wiedzą i doświadczeniami. Na imprezy te zjeżdżają się posiadacze rozmaitych pojazdów, od stylowych oldtimerów po nowoczesne modele poddane pomysłowemu tuningowi.

Poker run – reguły zabawy

Kilka słów na temat prostych reguł tej świetnej zabawy. W każdym ze wspomnianych pięciu punktów kontrolnych uczestnik losowo dobiera kartę do gry. W ciągu całego rajdu, w każdym z tych punktów uczestnik zbiera komplet pięciu kart – jak w pokerze. Na mecie wszyscy porównują swoje komplety kart i osoba lub drużyna z najlepszy pokerowym wynikiem zwycięża grę. Oczywiście nie trzeba być wytrawnym pokerzystą, aby wziąć udział w poker runie. Nie ma tu licytacji ani momentów, kiedy trzeba powiedzieć „pas”, jeżeli widzimy, że mamy słabe karty. Mimo to z pewnością przyda się wiedza o pokerowych układach kart – dzięki niej możemy się zorientować, jakie mamy szanse na wygraną. Losowy dobór kart sprawia, że uczestnicy mają takie same szanse na wygraną. Warto dodać, że nagroda jest zwykle symboliczna. Poker runy organizuje się zwykle w celach charytatywnych, a zbiórka pieniędzy odbywa się poprzez pobranie wpisowego od uczestników.

poker run
fot. BMX22C / Unsplash

Myślicie o organizacji własnego poker runu? W dobie powszechności mediów społecznościowych to dość proste zadanie. Będziecie potrzebować dosłownie kilku wolontariuszy, którzy zbiorą listę uczestników i będą stać w pięciu punktach kontrolnych. Bardzo ważne jest upewnienie się, że w miejscu, w którym zamierzamy zorganizować poker run, jest to w ogóle możliwe. Warto zawczasu postarać się o wszelkie niezbędne zgody i pozwolenia od właściciela lub zarządcy danego terenu. Najwięcej czasu zajmuje oczywiście stworzenie planu imprezy i opracowanie trasy. Impreza jest jednak warta organizacji, bo pozwala zebrać fundusze na dowolny cel, gwarantując zarazem świetną zabawę dla wszystkich uczestników. Większe imprezy mają wręcz festiwalową atmosferę, a jeżeli organizatorzy pomyślą o dodatkowych atrakcjach na trasie, cały rajd będzie jeszcze bardziej emocjonujący. Podsumowując, poker run to świetny sposób na zebranie pieniędzy na szczytny cel, a przy tym na znakomitą zabawę, zwiedzenie nowych miejsc i nawiązanie ciekawych znajomości.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Źródło: www.rideapart.com

portfel elektroniczny ułatwi ci płatności w każdej sytuacji nawet w grach online

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia