Jojo Moyes i jej powieści

303

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jojo Moyes

Jojo Moyes to w ostatnim czasie jedna z najpopularniejszych autorek powieści dla kobiet. Jej książki regularnie zdobywają szczyty list bestsellerów, a tytuł „Zanim się pojawiłeś” doczekał się filmowej adaptacji z Emily Clarke i Samem Clafinem w roli głównej. Poznajcie bliżej zarówno samą autorkę, jak i jej dotychczasowe dzieła.

Jojo Moyes – krótka biografia

Jojo Moyes jest  brytyjską pisarką i dziennikarką, która przyszła na świat 4 sierpnia 1969 roku w Londynie. Jej rodzice byli artystami, którzy musieli mierzyć nie tylko z problemami małżeńskimi, ale i finansowymi. Będąc małą dziewczynką, po rozwodzie rodziców, pisarka trafiła pod opiekę babci. W przeszłości zmagała się również z depresją. Będąc nastolatką, pracowała m.in. jako kelnerka, barmanka, sprzątaczka czy opiekunka dla dzieci. Po ukończeniu szkoły podjęła studia na University of London oraz City University of London. Następnie podjęła pracę w dzienniku brytyjskim „The Independent”. Obecnie pisze dla dziennika „The Daily Telegraph”. Prywatnie Jojo Moyes jest szczęśliwą żoną i matką trójki dzieci – dwóch synów i córki. Starszy syn pisarki jest niesłyszący. Warto podkreślić, że twórczość autorki nie od razu przypadła do gustu czytelnikom. Jej pierwsze tytuły zostały nawet  odrzucone przez wydawców. Dopiero powieść „Sheltering Rain” w 2002 roku pojawiła się oficjalnie na rynku.

Jojo Moyes

Jojo Moyes – „Zanim się pojawiłeś”

Brytyjska pisarka stworzyła wiele tytułów, jednak to losy Louisy Clark przyniosły jej międzynarodową sławę. Lou jest ekscentryczną, młodą dziewczyną która rozpoczyna pracę jako opiekunka sparaliżowanego mężczyzny. Ich oschłe relacje powoli zaczynają zmieniać się w wielkie uczucie. Jak wyżej wspomnieliśmy, „Zanim się pojawiłeś” doczekało się swojej ekranizacji, a scenariusz do filmu napisała sama autorka. Ponadto powstały kolejne dwie kontynuacje tytułu. „Kiedy odszedłeś” to nie tylko dalsze losy bohaterki i historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, ale także opowieść o nowych początkach. W trzeciej części zatytułowanej „Moje serce w dwóch światach” Louisa Clark przeprowadza się do Nowego Jorku, gdzie podejmuje nową pracę. Wiele kilometrów dzieli ją od chłopaka Sama, który mieszka w Londynie. Zdaje sobie sprawę, że nowy związek może nie przetrwać próby odległości. Pewnego dnia poznaje Josha, z którym spotkanie na zawsze odmienia jej życie.

Jojo Moyes – inne książki

Ukochana babcia Jojo Moyes okazała się nie tylko jej opiekunką, ale i inspiracją. To dzięki niej powstała powieść „W samym sercu morza”, która udowadnia jak wiele może zmienić jedna podróż. Pewnego dnia Jennifer przypadkiem trafia na plażę pełną starych i zapomnianych statków. Wkrótce w tym miejscu odnajdzie opowieść o podróży, która zmieni wszystko. Z drugiej strony mamy Frances – kobietę, która tuż po wojnie postanowiła wyruszyć okrętem do Anglii. W ten sposób pragnie całkowicie odciąć się od przeszłości. Pewnego dnia przypadkowo poznaje Henry’ego, z którym z czasem nawiązuje silną relację. Warto zadać sobie pytanie, dlaczego powieści Jojo Moyes są dziś tak popularne. Powodów może być wiele. Jednym z nich jest z pewnością lekkość, z jaką zostały napisane. Ponadto przedstawione historie nie tylko wciągają czytelnika, ale i w bezpośredni sposób pomagają utożsamić się z ich bohaterami.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/2021/06/03/hipoterapia-dobroczynny-wplyw-konia/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia