Stowarzyszenie ULICA DZIELNICA STOLICA

410

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tym razem bohaterem audycji realizowanej przez Radio Bezpieczna Podróż we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem Północna Ćwiartka jest… wspomniane stowarzyszenie. Oktawia Staciewińska z UDS przybliża nam genezę powstania stowarzyszenia, jego prospołeczną działalność, jak i pierwsze sukcesy. Stowarzyszenie ULICA DZIELNICA STOLICA swoje działania skupia głównie na terenach północnych dzielnic Warszawy, takich jak: Bielany, Żoliborz, Białołęką i Bemowo. Jednak jego członkowie już dziś zapowiadają, że swoją misją wspierania lokalnych społeczności, w tym przedsiębiorców i inicjatyw chcieliby objąć całą stolicę. Jak podkreślają pracy się nie boją. A i do wspólnych akcji zapraszają wszystkich chętnych.

Warto wspomnieć, że stowarzyszenie oficjalnie działa od 2020 roku. Tworzą je mieszkańcy- społecznicy ze wspomnianych dzielnic. Jednym z członków UDS był zmarły niedawno historyk i varsavianista Jarosław Zieliński.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Oktawią Staciewińską.

Oktawia Staciewińska 01
Oktawia Staciewińska 02

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: „Pola nadziei” na Bielanach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia