Bezpieczne i rehabilitacyjne foteliki samochodowe dla dzieci z niepełnosprawnościami

410

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

XXI wiek wiele zmienił w postrzeganiu niepełnosprawności. Osoby starsze oraz te o ograniczonych możliwościach poruszania się nie są już skazane na spędzanie czasu w łóżku lub przed telewizorem. Ludzie niepełnosprawni dużo podróżują, a ich celem nie jest tylko klinika czy ośrodek rehabilitacyjny. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym mogą odkrywać świat i rozwijać swoje pasje. 

Technologia bliżej potrzeb dzieci niepełnosprawnych

Jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju nauki i skoku technologicznego. Stale przekraczane są granice poznania i ludzkich możliwości. Nauka służy także pomocy dzieciom niepełnosprawnym w codziennym niełatwym funkcjonowaniu. Producenci starają się wyjść naprzeciw ludzkich problemów. Oferowany przez nich sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny jest owocem pracy ludzi z branży medycznej, inżynierów i projektantów. Na rynku znajdziemy nie tylko rzeczy potrzebne do pielęgnacji dzieci niepełnosprawnych, ale też sprzęt pomagający w rehabilitacji, taki jak pionizatory, rowery trójkołowe rehabilitacyjne treningowe, urządzenia multifunkcyjne, poduszki przeciwodleżynowe pneumatyczne. W wielu budynkach montowane są specjalne podnośniki krzesełkowe, podjazdy, windy, nowoczesne schodołazy. Inwestują w nie także duże firmy. Każdy wie, że zaspokajanie potrzeb pracowników i kontrahentów to podstawa prowadzenia działalności. 

By ruszyć w podróż z niepełnosprawnym dzieckiem, zabierz fotelik rehabilitacyjny!

Warto pamiętać, że wiele osób niepełnosprawnych to ludzie młodzi, aktywni. Producenci inwestują krocie w tworzenie sprzętu, który ma na celu umożliwienie spełniania przez nich marzeń. Tradycyjne urządzenia stale są modyfikowane, udoskonalane. Wózki inwalidzkie znane są już od czasów starożytności. Dziś możemy wybrać naprawdę wygodne, lekkie wózki, na przykład te aluminiowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wózki aktywne. Są niezwykle lekkie, zwrotne, można w pełni dopasować je do potrzeb i wymagań każdego użytkownika. Korzysta z nich wielu sportowców i biznesmenów. Wózki aktywne, a także tradycyjne, znajdziemy w lubelskich i warszawskich oddziałach sklepu Rehamax. Wschód i centralna część Polski słyną z dobrego sprzętu. Prócz wózków wiele osób wybiera przystawki i skutery. Te ostatnie ułatwiają szybkie przemieszczanie się na dalekie odległości, używa się ich nie tylko w mieście. 

Producenci pamiętają, że wśród osób niepełnosprawnych są także dzieci. Również one lubią podróże, choć te czasami nie są rozrywką, a koniecznością. Ważne, by podróż była bezpieczna i jak najbardziej komfortowa. Dużą popularnością cieszą się rehabilitacyjne foteliki samochodowe dla dzieci w Warszawie i Lublinie. Oferowane foteliki dla dzieci są bardzo wygodne. Każdy powinien być idealnie dobrany do wagi, wielkości i schorzenia dziecka. Ważny jest także sposób montażu fotelika i wysoka jakość jego wykonania. Wiele modeli fotelików zrobiono z mocnych, trwałych i przewiewnych materiałów, co sprawia, że ciało dziecka nadmiernie się nie poci. Ułatwia to odbywanie dalekich podróży. Idealny fotelik powinien posiadać atesty i spełniać unijne normy. Jego dodatkowym atutem będzie pięciopunktowe zapięcie pasów. Warto pamiętać o bezpiecznym foteliku, siedzisku rehabilitacyjnym dla dziecka, który można używać w domu.

Jak wybrać odpowiednie siedzisko rehabilitacyjne dla niepełnosprawnego dziecka?

Urządzenia, które wybierasz, powinny być produkowane przez najlepsze firmy. Warto zasięgnąć opinii na forach, ale i w sklepie medycznym. Dobra jakość produktu to podstawa. Gwarantuje ona, że sprzęt nie zniszczy się, będzie służył długi czas, a użytkownikowi zapewni odpowiedni komfort. Dobrze dobrane urządzenia pomagają także w powrocie do zdrowia, poprawiają jakość życia osoby niepełnosprawnej i jej opiekunów. 

Fachowa pomoc w sklepie z asortymentem dla niepełnosprawnych

Najlepsze sklepy zatrudniają tylko specjalistów. Pomogą oni wybrać idealny sprzęt dla każdego pacjenta. Tylko ten najlepszy spełni oczekiwania i ułatwi codzienność. Co więcej, pracownicy sklepów są także ekspertami od dofinansowań. Z łatwością odpowiedzą na nurtujące pytania, pomogą wypełnić potrzebne do otrzymania środków wnioski. 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia