Kamil Durczok nie żyje

240
Kamil Durczok

We wtorek (16 listopada) nad ranem zmarł dziennikarz i prezenter Kamil Durczok. Miał 53 lata. Smutna informacja została potwierdzona m.in. przez rzeczniczkę Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Co było przyczyną śmierci? 

Kamil Durczok – śmierć 

W poniedziałek, około godziny 13:45 dziennikarz został przyjęty na Izbę Przyjęć. Już kilka dni wcześniej czuł jednak, że jego stan zdrowia ulega znacznemu pogorszeniu. Po krótkim czasie został przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie trafił na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Lekarze stan prezentera od początku określili jako ciężki. We wtorek nad ranem, pomimo długiej reanimacji, zmarł. Bezpośrednią przyczyną śmierci był rozległy krwotok wewnętrzny, spowodowany nagłym zaostrzeniem przewlekłej choroby, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Strona szpitala również potwierdziła takie informacje. Przypomnijmy, że dziennikarz od lat walczył z poważnymi problemami zdrowotnymi. W roku 2002 zdiagnozowano u niego białaczkę. Po operacji, intensywnej chemioterapii i radioterapii chorobę udało się jednak powstrzymać. Ponadto w ubiegłym roku przyznał się do nadużywania alkoholu i depresji. W 2020 roku przeszedł również zakażenie COVID-19. 

Kamil Durczok – problemy osobiste 

Mimo ogromnego uznania w środowisku dziennikarskim w życiu osobistym Kamil Durczok miał spore problemy. W 2019 roku będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Dziennikarz usłyszał kilka zarzutów, w tym m.in. prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Początkowo wyrok sądu wskazywał na dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. W marcu tego roku Sąd Rejonowy W Trybunale Piotrkowskim skazał prezentera na rok pozbawienia wolności, wpłatę kilkudziesięciu tysięcy złotych grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów przez pięć lat. Kilka lat temu Kamil Durczok był także oskarżony o stosowanie mobbingu i przemocy na tle seksualnym wobec swoich współpracowników. Nigdy nie przyznał się jednak do stawianych mu zarzutów. Jego pierwszą żoną była Marianna Dufek – dziennikarka TVP3 Katowice, z którą miał syna Kamila. W ostatnich latach dziennikarz związany był z blogerką Julią Oleś. 

Kamil Durczok – ścieżka kariery 

Kamil Durczok pochodził ze Śląska i to właśnie tam ukończył studia dziennikarskie. Swoją karierę zawodową rozpoczynał od pracy w radiu. W wieku 24 lat został dyrektorem rozgłośni TOP FM. Ponadto współpracował także z RMF FM i Trójką. Mimo wszystko to angaż w telewizji przyniósł mu największą rozpoznawalność. W roku 1993 rozpoczął pracę dla Telewizji Polskiej – najpierw w oddziale Katowice, a następnie na antenie ogólnopolskiej. Następnie przeszedł do stacji TVN, gdzie szybko został redaktorem naczelnym Faktów. W 2016 roku Kamil Durczok rozpoczął współpracę z Polsat News.

Foto: Wikimedia Commons

Zpbacz także: Wypadek Beaty Szydło