Kamil Durczok nie żyje

454

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kamil Durczok

We wtorek (16 listopada) nad ranem zmarł dziennikarz i prezenter Kamil Durczok. Miał 53 lata. Smutna informacja została potwierdzona m.in. przez rzeczniczkę Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Co było przyczyną śmierci? 

Kamil Durczok – śmierć 

W poniedziałek, około godziny 13:45 dziennikarz został przyjęty na Izbę Przyjęć. Już kilka dni wcześniej czuł jednak, że jego stan zdrowia ulega znacznemu pogorszeniu. Po krótkim czasie został przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie trafił na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Lekarze stan prezentera od początku określili jako ciężki. We wtorek nad ranem, pomimo długiej reanimacji, zmarł. Bezpośrednią przyczyną śmierci był rozległy krwotok wewnętrzny, spowodowany nagłym zaostrzeniem przewlekłej choroby, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Strona szpitala również potwierdziła takie informacje. Przypomnijmy, że dziennikarz od lat walczył z poważnymi problemami zdrowotnymi. W roku 2002 zdiagnozowano u niego białaczkę. Po operacji, intensywnej chemioterapii i radioterapii chorobę udało się jednak powstrzymać. Ponadto w ubiegłym roku przyznał się do nadużywania alkoholu i depresji. W 2020 roku przeszedł również zakażenie COVID-19. 

Kamil Durczok – problemy osobiste 

Mimo ogromnego uznania w środowisku dziennikarskim w życiu osobistym Kamil Durczok miał spore problemy. W 2019 roku będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Dziennikarz usłyszał kilka zarzutów, w tym m.in. prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Początkowo wyrok sądu wskazywał na dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. W marcu tego roku Sąd Rejonowy W Trybunale Piotrkowskim skazał prezentera na rok pozbawienia wolności, wpłatę kilkudziesięciu tysięcy złotych grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów przez pięć lat. Kilka lat temu Kamil Durczok był także oskarżony o stosowanie mobbingu i przemocy na tle seksualnym wobec swoich współpracowników. Nigdy nie przyznał się jednak do stawianych mu zarzutów. Jego pierwszą żoną była Marianna Dufek – dziennikarka TVP3 Katowice, z którą miał syna Kamila. W ostatnich latach dziennikarz związany był z blogerką Julią Oleś. 

Kamil Durczok – ścieżka kariery 

Kamil Durczok pochodził ze Śląska i to właśnie tam ukończył studia dziennikarskie. Swoją karierę zawodową rozpoczynał od pracy w radiu. W wieku 24 lat został dyrektorem rozgłośni TOP FM. Ponadto współpracował także z RMF FM i Trójką. Mimo wszystko to angaż w telewizji przyniósł mu największą rozpoznawalność. W roku 1993 rozpoczął pracę dla Telewizji Polskiej – najpierw w oddziale Katowice, a następnie na antenie ogólnopolskiej. Następnie przeszedł do stacji TVN, gdzie szybko został redaktorem naczelnym Faktów. W 2016 roku Kamil Durczok rozpoczął współpracę z Polsat News.

Foto: Wikimedia Commons

Zpbacz także: Wypadek Beaty Szydło

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia