Adrianna Borek Kultura w Otoczeniu Osób Niepełnosprawnych

1094

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wywiad z adrianną borek

Na wywiad z Adrianną Borek z Kabaretu NOWAKI zaprasza Dominik Kubalski. Artystka była gościem w programie „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”, nadawanego w Radiu Bezpieczna Podróż. Bez wątpienia Adrianna Borek od kilku lat cieszy się niesłabnącą sympatią publiczności. Pochodzi z Krosna. Swoją sceniczną karierę zaczynała w grupie o wdzięcznej nazwie „Babeczki z Rodzynkiem”. Od 2007 roku związana jest z Kabaretem NOWAKI, którego jest współzałożycielką. Z pewnością formacja ta należy do grona najpopularniejszych w kraju. Wielbiciele Adrianny twierdzą, że potrafi się ona wcielić się w każdą postać. Ze względu na talent wielokrotnie ją doceniono. Artystka ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień branżowych. Zdobyła m.in. statuetkę IceMole za najlepszą rolę żeńską na I Flying Mole Festiwal 2009 w Zielonej Górze, Honorowe Wyróżnienie za kabaretową indywidualność na XXX Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2009, czy Indywidualną Nagrodę za najlepszą żeńską kreację aktorską na X Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej DebeŚciaK 2011. 

Adrianna Borek – biografia
Oprócz kabaretu „Nowaki”, Adriannę Borek możemy zobaczyć także m..in. na deskach teatru.

Podsumowując artystka jest także aktywna w mediach społecznościowych, gdzie na Instagramie prowadzi konto pod nazwą @adriannaborek. Obserwuje ją ponad 14 tysięcy użytkowników. Warto zauważyć, że Adrianna Borek z wykształcenia jest animatorem kultury. Studia w tym zakresie ukończyła w Zielonej Górze, uchodzącej za kuźnię rodzimych kabaretów. Podobnie jak wielu artystów tej branży pierwsze szlify zdobywała w zielonogórskim Klubie Gęba. A o czym rozmawiał Dominik z Adrianną? Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

cz.1 Adrianna Borek Kultura w Otoczeniu Osób Niepełnosprawnych

Wywiad z Adrianną Borek, cz. 1

cz.2 Adrianna Borek Kultura w Otoczeniu Osób Niepełnosprawnych

cz. 2

cz.3 Adrianna Borek Kultura w Otoczeniu Osób Niepełnosprawnych

cz. 3
cz. 4
cz. 5

Zainteresował cię nasz materiał? Posłuchaj także wywiadu z Zuzanną Lit.

Program wspiera projekt “Legalna Kultura”

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia