Lista wstydu już bez nich

595

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lista wstydu; Zbombardowany-Leroy-Merlin-w-Kijowie-Lista-wstydu-Auchan-Leroy-protest
Leroy Merlin sponsorem reprezentacji Polski Zbombardowany Leroy Merlin w Kijowie ;

Lista wstydu już bez nich w Rosji, to próbujemy sprawdzić dla świadomego wyboru. Nasze działania przynoszą skutek o tyle, że firmy uwzględnione w poprzednim artykule. Potwierdzają swoje wyjście z Rosji poprzez nadesłane do nas oświadczenia. Co jakiś czas będziemy wracać do tematu, aby na bieżąco informować, jak ci którzy pozostali w Rosji w celu zarabiania pieniędzy są odbierani w Polsce. Miejmy nadzieję że w niedługim czasie będzie można stworzyć listę tych firm, które po zakończeniu wojny włączą się w odbudowę zniszczeń dokonanych przez Rosję w Ukrainie. Oby jak najszybciej.

Poniżej sprawdzimy, jakie jeszcze firmy pozostały w kraju zbrodniarza wojennego Władimira Putina. Na tej coraz krótszej liście wstydu pozostają jeszcze dwie polskie firmy: CANPACK i Makrochem SA.

Bakoma – Lista wstydu już bez nich

Bakoma znalazła się na liście firm prowadzących działalność po agresji Rosji na Ukrainę, opublikowanej przez Yale School of Management.

Spółka oświadczyła, że pojawienie się na liście podmiotów kontynuujących współpracę z Rosją, opublikowanej przez Yale School of Management nastąpiło przez pomyłkę. Był to tzw. fake news. W tej sprawie przesłano do nas poniższe oświadczenie.

W oświadczeniu czytamy „Obecnie słusznie klasyfikuje Bakoma Sp. z o.o. jako podmiot, który „zaprzestał wszelkiej współpracy z Rosją przed agresją” (w domyśle: na Ukrainę). Należy wyraźnie podkreślić, że spółka, co do zasady, nie powinna występować na tej liście i trafiła tam w wyniku pomyłki, ponieważ nie prowadzi działalności operacyjnej w tym kraju od 2016 rok.”

Firma oświadczyła że wspiera Uchodźców z Ukrainy i stanowczo potępia agresję Rosji na Ukrainę.

Bakoma zapewniła ponadto, że nie zamierza prowadzić działalności biznesowej z Rosją zarówno bezpośrednio, jak również przez podmioty trzecie.

LG Electronics- Lista wstydu już bez nich

W kolejnym oświadczeniu które nadeszło do nas możemy przeczytać „LG Electronics zawiesza wszystkie dostawy do Rosji i będzie nadal uważnie obserwować rozwój wydarzeń.

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni zdrowiem i bezpieczeństwem wszystkich ludzi, a firma LG zaangażowana jest we wspieranie akcji humanitarnych

Link do oficjalnego oświadczenia LG Electronics: https://www.lgnewsroom.com/2022/03/lg-suspends-shipments-to-russia/

Ponadto LG włączyło się do pomocy Ukrainie, przekazując produkty i niezbędne artykułu o wartości 1mln USD. Więcej informacji: https://lgnews.pl/184020-lg-wlacza-sie-do-pomocy-ukrainie.”

PERN– Lista wstydu już bez nich

PERN wnosimy o pilne sprostowanie artykułu na portalu. Spółka PERN nie występuje na wymienionej liście wstydu, zatem informacje które Państwo podajecie nie są prawdziwe.

Niestety na liście wstydu z dnia 6.04.2022 https://yale.app.box.com/s/uw8w6j8x3onxgd1jdqplkd2zoj2tfkwe firma występowała w tzw. (Grade: D)

plakat przeciwko obecności Auchan i Leroy Merlin w Rosji
plakat przeciwko obecności Auchan i Leroy Merlin w Rosji -Lista wstydu już bez nich, może po proteście

Dzień Hańby dla wspólników Putina – 23.04.2022 protesty w całej Polsce

„W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, prawie w 60 polskich miastach planowane są protesty przed sklepami, które wciąż działają w Rosji.

– Niedługo miną 2 miesiące od kiedy Rosja rozpoczęła drugą fazę wojny w Ukrainie. Zaatakowała niepodległe i demokratyczne Państwo z trzech kierunków. Od tego czasu ponad 750 zachodnich firm ograniczyło swoją działalność w Rosji. Nie zrobiła tego francuska spółka do której należą sklepy Leroy Merlin i Auchan. Po drodze był Mariupol, Bucza, Irpień, Hostomel, Borodzianka. Te nazwy są teraz jednoznaczne z cierpieniem i śmiercią Ukraińców. Terrorystyczne państwo jakim stała się Rosja Putina jest odpowiedzialne za śmierć nawet 3 tysięcy żołnierzy ukraińskich, kilkudziesięciu tysięcy cywilów, w tym ponad 200 dzieci. Szefowie Leroy Merlin i Auchan, zarówno w Polsce jak i na świecie, nigdy nie potępili barbarzyńskiej wojny, nie nazwali sprawców ludobójstwa. Mamy dość czekania. – czytamy na stronie organizatorów protestu.

Aktywiści z Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin na najbliższą sobotę o godz. 14 zapowiadają protesty o skali, jakiej dotychczas w Polsce nie było. 

Euromaidan-Warszawa, zrzeszający środowiska ukraińskie w Polsce, wspiera akcję. Jak zapowiadają działacze – 23 kwietnia będzie „Dniem Hańby dla wspólników Putina”.

– Wzywamy do protestów w całym kraju, w każdym mieście gdzie mieści się sklep Auchan, czy Leroy Merlin. Będziemy organizować pikiety, ale możliwe są także inne pokojowe formy protestu – happeningi, wydarzenia i akcje w Internecie. Pokażcie tym hipokrytom swoją złość. Jeśli nie chcą opuścić Rosji, nie powinni funkcjonować w cywilizowanym kraju, jakim jest Polska. Mówią o tym wyroki polskich sądów, a także europejskiego sądu w Strasburgu. Zwracamy się do prasy, portali internetowych oraz telewizji lokalnych oraz ogólnopolskich o informowanie o tym wydarzeniu. Nie chcecie tego przegapić – apelują organizatorzy.

Decathlon – wyszedł czy został?

Decathlon - Lista wstydu już bez nich
Decathlon – Lista wstydu już bez nich – czyżby?

„Trudności z realizowaniem dostaw sprawiają, że prowadzenie działalności jest niemożliwe” — pisze sieć Dekathlon w komunikacie.

Decathlon zapowiadał jednocześnie, że zamierza nadal wspierać swoich pracowników w Rosji. Sieć zatrudniała w całej Rosji ok. 2,5 tys. osób. Wszystkie trzy firmy to części jednego rodzinnego imperium francuskiej rodziny Mulliezów.

10 największych rosyjskich i białoruskich marek w Polsce które nieprędko znikną, pomyśl czy warto wspomagać Putina.

Żeby wiedzieć więcej czytaj Zasiłki społeczne dla Ukraińców

Słuchaj także Radia Bezpieczna Podróż 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia