Oszustwa Leroy Merlin na płytach OSB

510

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lista wstydu; Zbombardowany-Leroy-Merlin-w-Kijowie-Lista-wstydu-Auchan-Leroy-protest
Leroy Merlin sponsorem reprezentacji Polski Zbombardowany Leroy Merlin w Kijowie ;

Kolejne informacje i oszustwa Leroy Merlin na płytach OSB, to nie jest lista przebojów tylko międzynarodowy skandal. Z pewnością to jeszcze nie koniec tego do czego posuną się francuzi.

W Leroy Merlin od momentu bojkotu i powstania Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin zamiast koszy na odpadki pojawiły się „pojemniki na zwłoki„. Miotły służą do „zamiatania poczucia winy„, a młotki ślusarskie przeznaczono „do zabijania„. Czy płyta OSB będzie wykorzystywana do zbijania trumien tego do końca nie wiadomo.

Leroy Merlin jest jedyną siecią handlową, w której dało się zauważyć bojkot konsumencki. Z analizy UCE Research i Proxi.cloud wynika, że zanotowała w marcu o 5,7 proc. mniejszy ruch niż przed wybuchem wojny. W innych sklepach budowlanych ruch wzrósł o około 6 procent.

Sieć robi wszystko co się da żeby oszukać swoich klientów i wcisnąć im wyroby białoruskiej firmy Belmash. Tu nie jest podany kraj pochodzenia wyrobu. Największe oszustwo dotyczy jednak produktu firmy Ultralam i Płyty OSB-3 12 mm 250×125 cm 3.125 m2. Na stronie sklepu zmieniono informacje o kraju produkcji z Rosji na Polskę. (kod produktu, stany magazynowe, nazwa producenta i inne informacje pozostały bez zmian).

Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin pisze na fb. „Jeśli to jest reakcja na nasze informacje, że Leroy Merlin sprzedaje rosyjskie i białoruskie produkty, to trzeba powiedzieć, że wyjątkowo wręcz głupia. Przypomina to małe dziecko, które chowa gdzieś głowę i myśli, że go już nie widać. Zwracamy się więc do firmy Leroy Merlin, żeby przestała oszukiwać Polaków i naprawdę wycofała te produkty z oferty. Następnie warto podsumować, ile ich w ogóle było na początku marca, ile udało się sprzedać przez trzy miesiące (!) i dać jakąś informację o pomocy dla Ukraińców, którą obiecali”.

Oszustwa Leroy Merlin na płytach OSB-3 ( fb OBLM)
Oszustwa Leroy Merlin na płytach OSB-3 ( fb OBLM)

Reakcja UOKiK na francuskie oszustwa

 Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał komunikat który być może rozwiąże kwestię. „Inspekcja Handlowa od kilku dni sprawdza sygnały dotyczące produktów rosyjskich lub białoruskich, których pochodzenie ukrywane jest przez sprzedawców, np. poprzez nielegalną zmianę kraju pochodzenia na inny. Dane z rynku będziemy weryfikować i podejmować działania na bieżąco. Sygnały są weryfikowane również w odniesieniu do sieci Leroy Merlin„.

Jeden z protestów Oszustwa Leroy Merlin na płytach OSB ( fb OBLM)
Jeden z protestów Oszustwa Leroy Merlin na płytach OSB ( fb OBLM)

Oszustwa Leroy Merlin na płytach OSB zdaniem pani rzecznik

Dobrym humorem i robieniem z klientów idiotów wykazała się rzecznik Leroy Merlin Magdalena Kołodziejska. Wyjaśniła że Leroy Merlin „sprzedaje jedynie produkty, które zostały z dostaw i zamówień sprzed marca 2022 r.”

W kolejnym komunikacie poszła jeszcze dalej i powiedziała. „W ubiegłym tygodniu dokonywaliśmy przeglądu produktów pochodzenia rosyjskiego bądź białoruskiego, które mamy jeszcze na stanie. Niestety podczas tego procesu doszło do pomyłki ze strony naszego pracownika. Uznał on, że skoro nie kupujemy płyt OSB z Rosji, to należy zmienić kraj pochodzenia na Polskę. Produkt ten jest dostarczany również przez polskich dostawców i co ważne, przy tych samych parametrach technicznych. Opisy tych trzech produktów zostały już skorygowane i zawierają właściwe informacje. Jest nam bardzo przykro, że taka sytuacja zaistniała, nie powinna się ona zdarzyć. Naszym celem nie było wprowadzenia kogokolwiek w błąd” 

O francuskim oszustwie napisały już bez wątpienia prawie wszystkie media między innymi:  Polskatimes.pl, Bezprawnik, INNPoland.pl, Wirtualnemedia.pl, Interia. Tygodnik Solidarność, donald.pl, TVP Info, PortalSpozywczy, Dlahandlu, Fronda.pl, Wiadomości Handlowe, Goniec.pl, Stefczyk.info, Niezalezna.pl. TVP World, NowyMarketing, MSN, PolskieRadio24.pl, Money.pl, HandelExtra, Business Insider, dziennik.pl , Rzeczpospolita, Salon24, Fakt.

Podsumowując ile jest warte życie człowieka zabitego w wojnie w Ukrainie? Dopóki Leroy Merlin będzie sponsorował reżim Putina łopatami do kopania grobów lub workami na zwłoki nic się nie zmieni. Wszakże pieniądze to nie wszystko z wyjątkiem Gerarda Mullieza.

Może zainteresować cię również IKEA pierze rosyjskie brudne pieniądze ; Allo Allo monsieur Gerard Mulliez

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia