Polska w Lidze Narodów

327

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polska w Lidze Narodów
Polska w Lidze Narodów

Polska w Lidze Narodów. 1 czerwca reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła tegoroczną przygodę z Ligą Narodów. Na stadionie we Wrocławiu Polacy podejmowali Walię, starcie zakończyło się wygraną Polaków 2:1. Bramki w tym meczu dla biało czerwonych strzelali Marcin Kamiński i Karol Świderski, a dla Walii honorowe trafienie zaliczył Jonathan Williams. W tej przerwie reprezentacyjnej biało czerwonych czekają jeszcze trzy mecze w grupie. W środę 8 czerwca podopieczni Michniewicza podejmą na wyjeździe Belgię, 3 dni później także na wyjeździe zmierzą się z Holandią. Na koniec nasze orły na Stadionie Narodowym w Warszawie w rewanżowym spotkaniu zagrają z Belgami.

Polska w Lidze Narodów – Kamil Grabara

W ostatnim meczu szanse w bramce dostał Kamil Grabara, gra on w duńskim klubie FC Kobenhavn. Zespół Grabary w minionym sezonie okazał się najlepszy na krajowym podwórku. Sam zawodnik twierdzi, że jest zadowolony ze swojego debiutanckiego występu pomimo, że lepiej mógł się zachować przy straconej bramce. Czesław Michniewicz trafił ze zmianami wprowadzając Żurkowskiego i właśnie Kamińskiego, którzy rozruszali zespół. Już po pierwszej połowie przy lepszej skuteczności powinno być 2:0, ale stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali Zieliński i Lewandowski.

Polska w Lidze Narodów – reprezentacja Walii

Walijczyków w niedzielę czeka arcyważny mecz z zaatakowaną przez Rosjan Ukrainą, stawką tego spotkania będzie awans na mistrzostwa świata w Katarze. Mistrzostwa z powodu wysokich temperatur panujących o tej porze roku w Katarze przeniesiono na koniec tego roku (listopad/grudzień). Dlatego też Walia zagrała bez kilku podstawowych zawodników m. in. Garetha Bale”a.

Polska w Lidze Narodów – kradzież

Niewiele się o tym mówi, ale reprezentacja polski mieszkająca w jednym z wrocławskich hoteli została okradziona. Ukradziono projektor przez co trener ma utrudnione zadanie na odprawach. Na monitoringu widać jak po hotelu kręcą się postronni ludzie dlatego zaostrzono rygor i do hotelu mogą wejść tylko osoby związane z kadrą.

Polska w Lidze Narodów – inne grupy

Liga Narodów składa się z 4 dywizji, w grupie A I dywizji znalazła się Francja, Chorwacja, Dania i Austria. II grupa to Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria i Czechy. W III grupie są Włochy, Niemcy, Anglia i Węgry. Dywizja B to grupa I: Ukraina, Szkocja, Irlandia i Armenia. Grupa II :Islandia, Izrael, Albania i Rosja jednak ona została wyrzucona z powodu inwazji na Ukrainę. III grupa to Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Rumunia i Czarnogóra. IV grupa składa się ze Szwecji, Norwegii, Serbii i Słowenii. Dywizja C to: Turcja, Luksemburg, Litwa, Wyspy Owcze. Grupa II to Irlandia Północna, Grecja, Kosowo i Cypr lub Estonia. W grupie III są Słowacja, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan lub Mołdawia. IV grupa to Bułgaria, Macedonia Północna, Gruzja i Gibraltar. Najsłabsza Dywizja D składa się tylko z 2 grup, a są to Łotwa, Andora, Liechtenstein i przegrany meczu Kazachstan:Mołdawia. II grupa to San Marino, Malta i Cypr lub Estonia.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o podsumowaniu polskiej ekstraklasy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia