Jak dbać o skórę latem?

353

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak dbać o skórę latem
O skórę w czasie upałów należy dbać nie tylko na plaży.

Za oknem lato w pełni. Większość z nas o tej porze roku chętnie wygrzewa się na gorącym słońcu. Niestety nasze ciało wystawione jest tym samym na poważną próbę. Jak dbać o skórę latem? Przed Wami kilka sprawdzonych zasad. 

Jak dbać o skórę latem – ważne zasady 

Trzeba pamiętać, że słońce nie tylko podrażnia skórę, ale i ją wysusza. Gdy nadchodzą upały nie bez kozery przypomina się o regularnym piciu wody. Odpowiednio nawodniony organizm chroni nasze zdrowie oraz odpowiednio nawilża naszą skórę. A skoro o nawilżaniu mowa, to pamiętajmy, że po całym dniu na leżaku nasza skóra potrzebuje przede wszystkim odpoczynku. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów nawilżających – zwłaszcza tuż przed snem. Choć uwielbiamy przebywać na słońcu, pamiętajmy, by w godzinach południowych raczej schować się w cień. Latem warto przemyśleć także stosowanie różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak się okazuje, niektóre z nich nazbyt uwrażliwiają naszą skórę, co w wakacje może mieć niekorzystny wpływ. Dlatego ten temat warto wcześniej skonsultować z kosmetologiem. W wakacje kobiety powinny pożegnać się także z ostrzejszym makijażem. W zamian stosując kosmetyki, które będą chronić nasze ciało, dzięki którym i make-up zwyczajnie nie będzie spływać z twarzy. 

Jak dbać o skórę latem

Jak dbać o skórę latem – odpowiednie kosmetyki  

Kiedy mówimy o ochronie skóry latem, myślimy przede wszystkim o kremach z filtrem UV. I rzeczywiście jest to niezbędna pozycja nie tylko na plaży, ale i na spacerze, czy podczas załawiania codziennych spraw na mieście. Kremy z filtrem nie tylko zabezpieczają naszą skórę przed oparzeniami słonecznymi, ale i chronią ją przed przedwczesnym starzeniem się. Regularne ich stosowanie polega jednak na zachowaniu odpowiednich proporcji i aplikowania co najmniej co trzy godziny. Pielęgnacje skóry latem to nie tylko kremy z filtrem UV. Sprawdzone są także m.in. maseczki nawilżające z zawartością olejków roślinnych. Skóra latem potrzebuje regeneracji. W tym celu można wykorzystać kosmetyki na bazie miodu lub gliceryny. Warto także szukać produktów z zawartością witaminy C i E. Po długotrwałym pobycie na słońcu można też nałożyć na skórę masło shea, które doskonale natłuszcza podrażnioną skórę. Do złuszczenia skóry polecany jest natomiast naturalny peeling. 

Jak dbać o skórę latem

Jak dbać o skórę latem – zachowaj zdrowy umiar 

Okazuje się, że nie tylko słońce wystawia naszą skórę na próbę. Szkodliwe działanie ma również klimatyzacja. Najważniejsza jest dla skóry ciągła regeneracja. W czasie upalnych dni pozwólmy jej zatem oddychać, nie zarzucając jej zbędnymi, dodatkowymi specyfikami. Jak dbać o skórę latem? Okazuje się, że w porównaniu do pozostałych pór roku mamy tu niewiele różnic. W wakacje uwielbiamy cieszyć się złotą opalenizną. Pamiętajmy jednak, by na słońcu wylegiwać się z umiarem. Czasem bowiem lepiej odpuścić bardziej efektowny wygląd dla zwyczajnej profilaktyki naszego zdrowia. 

Foto: Pexels.com

Zobacz także: Bezpieczne wakacje – poradnik

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia