Nadchodzą upalne dni

0
90

Nadchodzą upalne dni oraz rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Wielu z nas już szykuje się na wakacyjne wyjazdy, warto więc wiedzieć jaka czeka nas pogoda tego lata.

Nadchodzą upalne dni - mapa pogody

Według IMGW nadchodzą upalne dni. Prognoza długoterminowa opublikowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że w lipcu czekają nas temperatury powyżej normy wieloletniej. W praktyce oznacza to, ze pierwsza połowa lata zapowiada się bardziej upalnie, niż średnia w ostatnich trzech dekadach. Jak zapowiadają synoptycy temperatury w najbliższym czasie będą nadzwyczaj wysokie i w całej Polsce będą utrzymywać się powyżej 30 stopni. Opady mają być natomiast w normie , jednak mogą nam towarzyszyć gwałtowne burze.

Nadchodzą upalne dni – urlop

Nadchodzą upalne dni - pogoda na 14 dni dla Gdańska


Jeśli więc zaplanowaliśmy urlop nad wodą w lipcu, to warunki będą wręcz idealne. Słońca nie zabraknie, a ochłodę znajdziemy w kąpielach morskich.
Gdy wolisz jednak aktywny wypoczynek np. w górach, lepiej zaplanuj urlop na sierpień, bo choć co prawda na południu Polski temperatury nadal będą wysokie , to i tak niższe niż w lipcu .
IMGW zaznacza jednocześnie, że prognozy długoterminowe wiążą się z dużą dozą niepewności i mogą ulec zmianie.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !