Upały w mieszkaniu – jak sobie radzić?

296

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Upały w mieszkaniu – jak sobie radzić?
Na największe upały narażone są m.in. osoby mieszkające na najwyższych piętrach.

Wakacje to czas, w którym wysokie temperatury dają nam się we znaki. Upały w mieszkaniujak sobie radzić? Przed Wami kilka sprawdzonych trików pozwalających przetrwać gorące dni. 

Upały w mieszkaniu – jak sobie radzić – chłodne pomieszczenia 

W dobie szerzącej się inflacji wielu z nas nie może pozwolić sobie, chociażby na urlop nad wodą. Dlatego jeżeli ktoś nie ma domku lub działki nad jeziorem, wówczas pozostaje mu mieszkanie w bloku. Ich mury niestety szybko się nagrzewają. Coraz więcej osób decyduje się na instalacje klimatyzacji. Warto jednak podkreślić, że nie we wszystkich budynkach otrzymamy na to pozwolenie. Ponadto ogromną rolę odgrywa jakość sprzętu, gdzie niektóre modele nadal są dosyć głośne. Nieodpowiednio zamontowane mogą zatem przeszkadzać sąsiadom. Kolejny sprawdzony patent to wentylatory. W tym wypadku najlepszymi modelami są te stojące i biurkowe. Choć zapewniają one dobry ruch powietrza, to trzeba uważać, by nie kierować ich bezpośrednio na siebie. W przeciwnym razie łatwo o przeziębienie. Ze względu na naturalne zasoby witamy D, słońce jest nam bardzo potrzebne. Starajmy się jednak maksymalnie chronić od niego nasze pomieszczenia, zasłaniając okna w ciągu dnia. 

Upały w mieszkaniu – jak sobie radzić

Upały w mieszkaniu – jak sobie radzić – odpowiednia dieta 

W wakacje najbardziej właściwą porą na wietrzenie mieszkania jest późny wieczór. Wówczas okno należy otworzyć na oścież, najlepiej zostawiając je tak aż do rana. Okazuje się, że nie tylko chłodne mury sprawią, że upały będą dla nas lżejsze. Latem ogromne znaczenie ma nasza dieta. O regularnym uzupełnianiu wody w organizmie powiedziano już chyba wszystko. A co z posiłkami? Tu najlepiej sprawdzą się warzywa i owoce. Unikajmy przede wszystkim potraw tłustych i ciężkostrawnych. Lato to przykładowo czas pysznych chłodników i zup na bazie owoców. Potrawy mają być lekkostrawne oraz takie, które nie wymagają od nas stania nad gorącym gazem lub przy piekarniku. A skoro o sprzętach mowa, to podczas wysokich temperatur zaleca się minimalizacje użycia sprzętów RTV i AGD, które także produkują dużo dodatkowego ciepła. Z nowoczesnych rozwiązań mamy również m.in. zasłony zaciemniające, które dostępne są w różnych kolorach. 

Upały w mieszkaniu – jak sobie radzić

Upały w mieszkaniu – jak sobie radzić – dodatkowe patenty 

Na upały w mieszkaniu sprawdzą się także domowe rośliny, które zapewniają pomieszczeniom wilgoć. Tu polecane są np. paprocie czy palma koralowa. Niezastąpionym trikiem są też zimne prysznice, które warto robić nawet kilka razy w ciągu doby. Nie zapominajmy także o odpowiednim ubiorze. Nasze ubrania powinny być, lekkie, zwiewne i kolorowe. Wszystko po to, by dać naszej skórze oddychać. Latem zdecydowanie unikajmy ciemnych barw. Jak sobie radzić w czasie wakacyjnych, wysokich temperatur? Powyżej przedstawiliśmy kilka sprawdzonych sposobów. Każdy z nas jednak powinien zdecydować o tym, co jest dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Foto: Pexels.com

Przeczytaj także: Udar słoneczny – jak zapobiegać?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia