Leki na kaca – dostępne środki

0
52
Leki na kaca
Kac to inaczej zespół dolegliwości, który dopada nas zwykle po hucznym świętowaniu.

Leki na kaca są współcześnie dostępny w wielu aptekach. Naprawdę dawniej też leczono kaca przed stosowaniem konkretnych środków farmakologicznych. Dlatego poniżej znajdą się sposoby na wychodzenie z kaca domowymi sposobami.

Leki na kaca – czym jest kac?

Słowo pochodzi od niemieckiego słowa Katzenjammer. Mianowicie kac to zatrucie alkoholowe. Konkretnie alkohol etylowy zamienia się w aldehyd octowy i kwas octowy. Z pewnością aldehyd octowy należy do bardziej szkodliwych substancji, niż kwas octowy. Do końca nikt jeszcze nie wie czym bywa kac, dlatego że nie jest do końca znany nam. Obecnie działamy jedynie objawowo. Stąd nasze sposoby nie są do dzisiaj w stu procentach skuteczne. Konkretnie wiadomo, że zmienia się jednak metabolizm organizmu. Z pewnością też do najczęstszych objawów zalicza się ból głowy, pragnienie, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas, nudności, biegunka, uczucie rozbicia, apatia, problemy z koncentracją, bezsenność, osłabienie, brak łaknienia lub nadmierny apetyt, dreszcze, potliwość, drgawki, zaburzenia równowagi, depresja i rozdrażnienie.

Leki na kaca

Leki na kaca – kategorie leków

Leki na kaca nie pomagają oczywiście bezpośrednio. Z pewnością łagodzą niektóre efekty uboczne. Nie ma konkretnie jednej grupy leków na kaca. Po preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe warto sięgać, kiedy występują bóle głowy lub też mięśni oraz brzucha. Dodatkowo stosuje się elektrolity, probiotyki i leki witaminowe na zmęczenie, pogorszenie koncentracji. Na dodatek celowo nie zostały podane preparaty na bazie imbiru i żeń-szenia, dlatego, że istnieje przez nie ryzyko uszkodzenia błony żołądka. Mimo to nawet pomagają na nudności.

Leki na kaca – opis leków

Aby zilustrować podam teraz leki nazwy leków na kaca. Do popularnych leków na ból głowy należy Paracetamol, Ibuprom, Apap. Jeśli chodzi konkretnie o elektrolity, które zawierają chlorki, a także jony sodu i potasu, są to między innymi oryal after party. Też jest dużo tańszy elektrolit, który nazywa się Protego Elektrolity Lemon Mint+. Jeśli chodzi konkretnie o probiotyki to 2kc, Dicoflor, Manti. Mianowicie mówiąc o lekach witaminowych na kaca, zalicza się do nich między innymi:  witamina C, kwas bursztynowy, kwas fumarowy oraz glukoza.

Leki na kaca

Leki na kaca – naturalne sposoby wychodzenia z kaca

Naprawdę bardzo pomocne są ziołowe wyciągi z melisy, lawendy i rumianku. Dodatkowo imbir bardzo łagodzi objawy Dlatego warto też pić z tych dodatków najróżniejsze wywary. Są bezpieczne też na nudności oraz łagodzą bóle brzucha. Naprawdę łatwo leczy się kaca domowymi sposobami. Nawet wystarczy pić dużo wody. Dobrze jest też popijać alkohol wodą, też po wypiciu oczywiście pomaga. Także sok z pomidorów należy do wskazanych. Oprócz dobrego nawadniania jest bogaty w potas. Na dodatek seler oraz cebula w połączeniu z pomidorem świetnie pomaga utrzymać się na powierzchni.

Zdjęcia: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki przeciwgorączkowe – Gripex