Leki na kaca – dostępne środki

355

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na kaca
Kac to inaczej zespół dolegliwości, który dopada nas zwykle po hucznym świętowaniu.

Leki na kaca są współcześnie dostępny w wielu aptekach. Naprawdę dawniej też leczono kaca przed stosowaniem konkretnych środków farmakologicznych. Dlatego poniżej znajdą się sposoby na wychodzenie z kaca domowymi sposobami.

Leki na kaca – czym jest kac?

Słowo pochodzi od niemieckiego słowa Katzenjammer. Mianowicie kac to zatrucie alkoholowe. Konkretnie alkohol etylowy zamienia się w aldehyd octowy i kwas octowy. Z pewnością aldehyd octowy należy do bardziej szkodliwych substancji, niż kwas octowy. Do końca nikt jeszcze nie wie czym bywa kac, dlatego że nie jest do końca nam znany. Obecnie działamy jedynie objawowo. Stąd nasze sposoby nie są do dzisiaj w stu procentach skuteczne. Konkretnie wiadomo, że zmienia się jednak metabolizm organizmu. Z pewnością też do najczęstszych objawów zalicza się ból głowy, pragnienie, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas, nudności, biegunka, uczucie rozbicia, apatia, problemy z koncentracją, bezsenność, osłabienie, brak łaknienia lub nadmierny apetyt, dreszcze, potliwość, drgawki, zaburzenia równowagi, depresja i rozdrażnienie.

Leki na kaca

Leki na kaca – kategorie leków

Leki na kaca nie pomagają oczywiście bezpośrednio. Z pewnością łagodzą niektóre efekty uboczne. Nie ma konkretnie jednej grupy leków na kaca. W dolegliwościach zwanych kacem warto sięgnąć po preparaty przeciwzapalne, zwłaszcza kiedy występują bóle głowy lub też mięśni oraz brzucha. Dodatkowo stosuje się elektrolity, probiotyki i leki witaminowe na zmęczenie i pogorszenie koncentracji. Można zastosować preparaty na bazie imbiru i żeń-szenia, ale należy pamiętać, że przy ich stosowaniu istnieje ryzyko uszkodzenia błony żołądka. Z pewnością środki te pomagają na nudności.

Leki na kaca – opis leków

Aby zilustrować zagadnienie podam teraz nazwy leków na kaca. Do popularnych leków na ból głowy należy Paracetamol, Ibuprom, Apap. Jeśli chodzi konkretnie o elektrolity, które zawierają chlorki, a także jony sodu i potasu, są to między innymi oryal after party. Też jest dużo tańszy elektrolit, który nazywa się Protego Elektrolity Lemon Mint+. Jeśli chodzi konkretnie o probiotyki należy wymienić 2kc, Dicoflor oraz Manti. Mianowicie mówiąc o lekach witaminowych przydatnych w leczeniu kaca, należy wspomnieć między innymi o:  witaminie C, kwasie bursztynowym, kwasie fumarowym oraz o glukozie.

Leki na kaca

Leki na kaca – naturalne sposoby wychodzenia z kaca

Naprawdę bardzo pomocne są ziołowe wyciągi z melisy, lawendy i rumianku. Dlatego przy tego typu dolegliwościach warto też pić z tych dodatków najróżniejsze wywary. Są bezpieczne też na nudności oraz łagodzą bóle brzucha. Naprawdę łatwo leczy się kaca domowymi sposobami. Nawet wystarczy pić dużo wody. Dobrze jest nawadniać organizm i pić dużo wody zwłaszcza bogatej w potas. Także wskazany jest sok z pomidorów. Na dodatek seler oraz cebula w połączeniu z pomidorem świetnie pomaga utrzymać się na powierzchni.

Zdjęcia: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki przeciwgorączkowe – Gripex

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia