Gdzie znajdziesz pyszną rybkę.

0
115
Smażalnia ryb
Smażalnia ryb

Gdzie znajdziesz pyszną rybkę – takie pytanie zadaje sobie każdy kto wybrał wakacje nad Bałtykiem. Być nad morzem i nie spróbować pysznego dorsza, łososia czy też sandacza, to tak samo jakby być w Zakopanem i nie zjeść oscypka. Smażalni ryb w miejscowościach nadmorskich jest wiele, a każda z nich próbuje zachęcić klientów bogatym menu, pięknym wystrojem wnętrz i miłą atmosferą. Jednak nie zawsze oferty restauracji zgadzają się z tym co zastaniemy w rzeczywistości. Smaczna rybka to taka, która nie ocieka tłuszczem, nie czuć ją mułem i bez obaw możemy podać ją dzieciom.

restauracja nad morzem

Gdzie znajdziesz pyszną rybkę – jak rozpoznać tą najlepszą.

Jak sprawdzić czy ryba jest świeża ? Czy rzeczywiście pochodzi z Bałtyku? I przede wszystkim jak nie dać oszukać się w smażalni? Postaram się znaleźć odpowiedź na te pytania . Prawie wszystkie restauracje reklamują się, że posiadają w swojej ofercie rybkę prosto z kutra złowioną w Bałtyku. Jednak warto pamiętać, że na przykład jeśli chodzi o dorsza, to od 1 lipca do 31 sierpnia jest zakaz połowu tych ryb. Tak więc jeśli kelner poda nam w tym czasie dorsza twierdząc, że jest on świeżo złowiony w Bałtyku, to na pewno mija się z prawdą. Po drugie bałtycki dorsz będzie znacznie mniejszy niż ten z Atlantyku. Jeśli decydujemy się w restauracji na mintaja, tilapie czy halibuta, to pamiętajmy, że te ryby nie występują w Bałtyku i są mrożonkami. Często też właściciele restauracji oszukują klientów stosując różne triki. Jednym z nich jest ważenie ryby po usmażeniu w cieście, gdzie ciasto więcej waży niż ryba. Trudno więc znaleźć smaczną rybę i nie dać się oszukać. Warto więc przed wyborem smażalni skorzystać z opinii internautów, którzy na forach społecznościowych tworzą rankingi tych najlepszych. Opisują też miejsca, do których nie warto zaglądać.

Gdzie znajdziesz pyszną rybkę – rankingi internautów.

Postaram się poniżej przedstawić listę restauracji, które polecają zadowoleni klienci i miejsca, do których warto wracać.

– Smażalnia ryb – Gdańsk Bar Karmazyn ul. Jantarowa 4 https://www.barkarmazyn.pl/

Jest zlokalizowany tuż przy molo i polecany przez tłumy turystów. W swojej ofercie posiada oprócz filetów i ryb przygotowanych na parze także tatara z łososia, jak i śledziki przyrządzone na różne sposoby. Jedzenie jest przepyszne, obsługa bardzo miła. Warto zajrzeć tu i latem i zimą.

– Smażalnia ryb – Sopot Bar Przystań ul. Al. Wojska Polskiego 11 https://barprzystan.pl/

Bar znajduje się tuż przy plaży. Ze względu na pyszne jedzenie często ciężko tu o wolny stolik, co jest jedynym minusem tego miejsca. Reszta to same superlatywy, pyszna , pachnąca rybka i miła obsługa.

– Smażalnia ryb – Łeba Bar Stawros ul. Turystyczna 16

Na pierwszy rzut oka, lokal może zniechęcać, bo z zewnątrz nie wygląda zbyt korzystnie. Jednak restauracja broni się smakiem potraw. W ofercie znajdziemy między innymi flądrę, turbota, filety z dorsza, łososia, sandacza i morszczuka. Oprócz tego szef kuchni zaprasza na krewetki na maśle, zupę rybną i przekąski ze śledzia.

– Smażalnia ryb – Międzyzdroje Restauracja Port ul . Campingowa 11 https://port-miedzyzdroje.pl/

Lokal posiada własną wędzarnię, w której do wędzenia wykorzystuje się drewno z drzew liściastych i owocowych. Dzięki temu serwowane ryby mają wyjątkowy smak, zapach i kolor.

– Smażalnia ryb – Puck – Bar Pomorza GDY 50 ul. Żeglarzy 1 https://www.facebook.com/barpomorza/

Smażalnia została przeniesiona z Gdyni do Pucka i znajduje się na kutrze, co jest dodatkowym atutem tego miejsca. Charakteryzuje się klimatycznym wystrojem i pyszną, świeżą rybką. Specjałem baru jest soczysta ryba w złocistej panierce podana z sosem kaszubskim.

Mam nadzieję, że miłośnicy rybki znajdą tu podpowiedź gdzie nad polskim morzem można smacznie zjeść.

przeczytaj również :Wakacje w Trójmieście – Gdynia – część III

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !