Wypadek Michaela Schumachera

987

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wypadek Michaela Schumachera
W wypadku Michael Schumacher doznał groźnych obrażeń mózgu.

Wypadek Michaela Schumachera w 2013 roku był ogromnym szokiem nie tylko dla fanów Formuły 1. Co było jego główną przyczyną? Jaki jest obecny stan zdrowia niemieckiego kierowcy? 

Wypadek Michaela Schumachera – co się stało we francuskich Alpach? 

29 grudnia 2013 roku do mediów trafiła wiadomość o dramatycznym wypadku siedmiokrotnego mistrza świata F1. Michael Schumacher wraz z synem zjeżdżali na nartach w miejscowości Mėribel położonej we francuskich Alpach. W pewnym momencie podczas zjazdu kierowca upadł i uderzył głową o kamień. Mężczyzna mimo założonego kasku doznał poważnych obrażeń głowy. W ciągu piętnastu minut sportowca przetransportowano najpierw do najbliższego szpitala, a następnie do placówki w Grenoble, specjalizującej się w urazach mózgu. Dzień później poinformowano, że kierowca został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Stwierdzono bowiem u niego poważne stłuczenia mózgu. Michael Schumacher musiał przejść dwie operacje mające na celu m.in. usunięcie krwiaka. Przez cały ten czas stan sportowca był bardzo poważny, a lekarze orzekli wprost, że gdyby nie miał założonego kasku prawdopodobnie już by nie żył. Prokuratura natomiast wszczęła śledztwo względem bezpieczeństwa sprzętu narciarskiego oraz kurortu, w którym przebywał. 

Wypadek Michaela Schumachera

Wypadek Michaela Schumachera – teorie spiskowe 

Jak się później okazało, dramatyczne zdarzenie było jedynie nieszczęśliwym wypadkiem, a żadne czynniki zewnętrzne nie miały na niego wpływu. Michael Schumacher wkrótce trafił pod opiekę swojego przyjaciela, a zarazem specjalisty od uszkodzeń w mózgu. Mimo że rodzina pilnie strzeże informacji na temat obecnego stanu zdrowia kierowcy, to w mediach co rusz pojawiają się nieprawdziwe informacje, jak i teorie spiskowe. Jak potwierdzili jedynie przedstawiciele rodziny, u sportowca dopiero 30 stycznia 2014 roku zaczęto podejmować próbę wybudzania ze śpiączki, która okazała się skuteczna dopiero w połowie czerwca. Następnie Niemiec został przewieziony do kliniki rehabilitacyjnej. Od tamtej pory w mediach nie pojawiły się żadne konkretne i potwierdzone informacje na temat stanu zdrowia sportowca. Sama rodzina musi z kolei notorycznie dementować ukazujące się w mediach, fałszywe informacje. Wiadomo również, że doszło do kradzieży i próby sprzedaży dokumentacji medycznej niemieckiego mistrza świata.

Wypadek Michaela Schumachera  

Wypadek Michaela Schumachera – miłość rodziny

W połowie września 2021 roku na platformie Netflix miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o życiu Michaela Schumachera. Obraz przedstawia przede wszystkim fragmenty najważniejszych momentów jego dotychczasowej kariery oraz wypowiedzi najbliższej rodziny i przyjaciół. Bliscy sportowca i tam starają się jednak strzec jego prywatności. Mimo wszystko ze słów najbliższego otoczenia widzowie mogą wywnioskować, że ma on znaczące problemy z bezpośrednią komunikacją. Z kolei wyrazy wsparcia dla kierowcy oraz jego rodziny spływają nie tylko ze świata sportu. Tuż po wypadku wyrazy troski napłynęły nawet od samej Angeli Merkel. Tymczasem w sportowe ślady ojca postanowił pójść jego syn – Mick. Aby uniknąć presji oczekiwań, mężczyzna początkowo używał panieńskiego nazwiska matki. Środowisko Formuły 1 jednogłośnie uważa, że jego obecność w zawodach jest idealnym dopełnieniem przepełnionej sukcesami kariery ojca. On sam przyznał, że to właśnie wypadek niemieckiego kierowcy przyczynił się do tej decyzji. 

Wypadek Michaela Schumachera

Wypadek Michaela Schumachera – pasja do sportu 

Michael Schumacher przyszedł na świat 3 stycznia 1969 roku. Swój pierwszy gokart od ojca dostał już w wieku czterech lat. Z kolei pierwsze klubowe mistrzostwa wygrał dwa lata później. Rodzice, obserwując pasję i talent syna, starali się wspierać go z każdej strony, m.in. podejmując się dodatkowej pracy zarobkowej. W 1989 roku kierowca podpisał kontrakt z zespołem Niemieckiej Formuły 3. Po dołączeniu do F1 sportowiec szybko zaczął się wyróżniać umiejętnością ustalania szybkich okrążeń czy możliwością jazdy na limicie przez dłuższy czas. Oprócz wspomnianego siedmiokrotnego mistrzostwa jest jedynym kierowcą w historii F1, który ukończył wszystkie wyścigi sezonu na podium. W 1995 mistrz F1 ożenił się i wraz z żoną doczekali się dwójki dzieci. Kierowca od zawsze słynął z ochrony życia prywatnego. W 2013 roku chciał się udać na kolejne, zwyczajne wakacje z rodziną. Nie da się ukryć, że wypadek Michaela Schumachera mimo upływu czasu wciąż pozostawia wiele niewiadomych.

Foto: Wikimedia Commons, Pexels.com

Przeczytaj także: Wypadek Jamesa Deana

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia