Bezpieczny Zakup Renault Kangoo i Nissan Townstar

0
99
townstar w kolorze wiśni metalic

Dwa auta zbudowane na tej samej podłodze ale według innej filozofii. Kangoo van to typowa blaszanka transportowa z dieslem czyli po prostu wół roboczy. Nissan Townstar Combi to dobrej klasy mały van rodzinny. Który wybrać? posłuchaj kolejnego odcinka Bezpieczny Zakup Renault Kangoo i Nissan Townstar.

Kangoo w srebrnym metaliku

Bezpieczny Zakup Renault Kangoo i Nissan Townstar

W ramach aliansu Renault z Nissanem powstaje dużo aut na tych samych płytach podłogowych i z tymi samymi podzespołami mechanicznymi. To właśnie decyduje o cenie końcowej produktu. Jeśli silnik Renault, ten najnowszy 1.3TCe może być montowany także w Nissanach i będzie produkowany w 2x większej ilości to są korzyści. Jakie? Dzięki zwiększeniu ilości sztuk cena jednostkowa spadnie a zysk i tak wzrośnie. Magia liczb, dlatego księgowi rządzą motoryzacją. Kolejną korzyścią jest niezawodność, lepiej dopracowany silnik i tańsza produkcja części.

Silniki diesla, te większe czyli 2 litry to domena Nissana. Każdy z producentów wyspecjalizował się w pewnym zakresie produktów i dostarcza je do całej gamy modeli. Oczywiście ma to się nie tylko w przypadku zespołów napędowych ale zawieszeń czy elektroniki. Systemy utrzymywania toru jazdy, awaryjne hamowanie itp. Wracając do naszych aut testowych to w przypadku Kangoo choć to blaszanka to ma wysoki komfort i dobre materiały. Jeśli chodzi o samochody dostawcze to mamy też alternatywne propozycje.

Sprawdzaliśmy najmniejszy VAN dostawczy na polskim rynku z ładownią chłodzoną. Taką właśnie lodówką na kołach jest Renault Express który to okazał się najmniejszym i najtańszym takim autem na rynku.

cz.1 Bezpieczny Zakup Kangoo i Townstar

cz.2 Bezpieczny Zakup Kangoo i Townstar

cz.3 Bezpieczny Zakup Kangoo i Townstar

cz.4 Bezpieczny Zakup Renault Kangoo i Nissan Townstar

aktualne cenniki renault