Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022

0
67
Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022
Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022. Dziś (23 września) o 18 meczem Polski z Chorwacją w holenderskim Arnhem rozpoczynają się dziewiętnaste siatkarskie mistrzostwa świata kobiet. Turniej odbędzie się w Polsce i w Holandii, polskimi miastami gdzie będą rozgrywane mecze są Gdańsk, Łódź i Gliwice. Jeśli zaś chodzi o Holandię to wcześniej wspomniany Arnhem, Rotterdam i Apeldoorn. Pierwsza faza rozgrywek (grupowa) potrwa od dziś (23 września) do 2 października. Druga faza także grupowa odbędzie się w dniach 1-9 października, dalej drużyny będą rywalizować w systemie pucharowym. Turniej zakończy się finałowym meczem 15 października w Holandii.

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022 – oczekiwania

Polski na największą imprezę globu wracają po 12 latach gdy w Japonii zajęły 9 miejsce. Podopieczne Stefano Lavariniego nie są stawiane wśród faworytek turnieju dla których już sam awans w pierwszej fazie będzie osiągnięciem. Jednak już przejście dalszych faz będzie zaskoczeniem. Wbrew pozorom właśnie brak wielkich oczekiwań i presji może być dla polskich siatkarek atutem ponieważ nikt specjalnie na nie, nie liczy.

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022 – mecze Polek

Reprezentantki Polski znalazły się w grupie B z wcześniej już wymienianą Chorwacją, Tajlandią, Koreą Południową, Dominikaną i Turcją. Jak już mówiłem z Chorwacją zagramy dziś (23 września) następnie 27 z Tajlandią, dzień później z Koreą Płd, 29 z Dominikaną. Na zakończenie zmagań grupowych podejmiemy Turczynki 1 października. Biało czerwone na turniej pojechały w składzie: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz, Klaudia Alagierska, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Kamila Witkowska. Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Olivia Różański, Weronika Szlagowska, Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak, Maria Stenzel i Aleksandra Szczygłowska.

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022 – pozostałe grupy

Grupa A to Holandia, Kenia, Belgia, Portoryko, Kamerun i Włochy, a zacznie ją rozegrany dziś mecz Holandii z Kenią. Grupa C prezentuje się następująco USA, Kazachstan, Niemcy, Bułgaria, Serbia i Kanada, a rozpocznie się meczem pomiędzy USA i Kazachstanem 24 września. Ostatnia grupa D to Brazylia, Argentyna, Czechy, Chiny, Japonia i Kolumbia. Awans do następnej fazy turnieju uzyska po 4 najwyżej sklasyfikowane drużyny.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o meczu Polski z Holandią w piłkę nożną