Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022

257

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022
Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022. Dziś (23 września) o 18 meczem Polski z Chorwacją w holenderskim Arnhem rozpoczynają się dziewiętnaste siatkarskie mistrzostwa świata kobiet. Turniej odbędzie się w Polsce i w Holandii, polskimi miastami gdzie będą rozgrywane mecze są Gdańsk, Łódź i Gliwice. Jeśli zaś chodzi o Holandię to wcześniej wspomniany Arnhem, Rotterdam i Apeldoorn. Pierwsza faza rozgrywek (grupowa) potrwa od dziś (23 września) do 2 października. Druga faza także grupowa odbędzie się w dniach 1-9 października, dalej drużyny będą rywalizować w systemie pucharowym. Turniej zakończy się finałowym meczem 15 października w Holandii.

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022 – oczekiwania

Polski na największą imprezę globu wracają po 12 latach gdy w Japonii zajęły 9 miejsce. Podopieczne Stefano Lavariniego nie są stawiane wśród faworytek turnieju dla których już sam awans w pierwszej fazie będzie osiągnięciem. Jednak już przejście dalszych faz będzie zaskoczeniem. Wbrew pozorom właśnie brak wielkich oczekiwań i presji może być dla polskich siatkarek atutem ponieważ nikt specjalnie na nie, nie liczy.

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022 – mecze Polek

Reprezentantki Polski znalazły się w grupie B z wcześniej już wymienianą Chorwacją, Tajlandią, Koreą Południową, Dominikaną i Turcją. Jak już mówiłem z Chorwacją zagramy dziś (23 września) następnie 27 z Tajlandią, dzień później z Koreą Płd, 29 z Dominikaną. Na zakończenie zmagań grupowych podejmiemy Turczynki 1 października. Biało czerwone na turniej pojechały w składzie: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz, Klaudia Alagierska, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Kamila Witkowska. Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Olivia Różański, Weronika Szlagowska, Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak, Maria Stenzel i Aleksandra Szczygłowska.

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet 2022 – pozostałe grupy

Grupa A to Holandia, Kenia, Belgia, Portoryko, Kamerun i Włochy, a zacznie ją rozegrany dziś mecz Holandii z Kenią. Grupa C prezentuje się następująco USA, Kazachstan, Niemcy, Bułgaria, Serbia i Kanada, a rozpocznie się meczem pomiędzy USA i Kazachstanem 24 września. Ostatnia grupa D to Brazylia, Argentyna, Czechy, Chiny, Japonia i Kolumbia. Awans do następnej fazy turnieju uzyska po 4 najwyżej sklasyfikowane drużyny.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o meczu Polski z Holandią w piłkę nożną

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia