Nowoczesne i wygodne finansowanie Audi A4 – leasing na wyciągnięcie ręki!

prosty i korzystny leasing auta czyli finansowanie Audi A4

331

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

leasing nowego samochodu na przykładzie finansowania Audi A4
prosty leasing Audi A4

Chcesz jeździć nowym samochodem bez dużych miesięcznych opłat, które zazwyczaj wiążą się z kredytem? Leasing samochodu to może być dla ciebie optymalne rozwiązanie. finansowanie Audi A4

Co to jest leasing? 

Leasing to popularny rodzaj finansowania samochodu, który pozwala „wynająć” samochód od dealera na określony czas. Wszystko, co musisz zrobić to dokonać miesięcznych opłat leasingowych za pojazd, a w zamian dealer pozwala ci go używać. Pod koniec dzierżawy albo zwrócisz pojazd do dealera lub, pozwala na to umowa, możesz go wykupić na własność, za cenę pomniejszoną o koszty, które już poniosłeś w ramach leasingu.

Jak działa leasing Audi?

Pod wieloma względami leasing samochodu jest podobny do kredytu samochodowego. Na przykład, jako osoba leasingująca pojazd – leasingobiorca – będziesz dokonywać miesięcznych płatności tak jak w przypadku typowego kredytu samochodowego. Jednak leasing często oznacza mniejsze miesięczne raty. Jednocześnie masz większe możliwości zdobycia upragnionego samochodu. O ile bank, surowo ocenia twoją zdolność kredytową, to w przypadku leasingu liczy się tylko to, czy jesteś w stanie na bieżąco regulować swoje zobowiązania, jeśli chodzi o miesięczne raty. W przypadku ich nie spłacania, po prostu przestajesz mieć możliwość dalszego użytkowania pojazdu.

To, co odróżnia kredyt samochodowy od leasingu, to też zakres wyboru samochodów. Jest prawie niemożliwe, aby uzyskać celowy kredyt w banku na samochód używany. W przypadku leasingu decydującym czynnikiem jest to, jaki pojazd jest ci aktualnie potrzebny. Oprócz tego sam leasing jest opłacalny podatkowo. Jeśli jesteś właścicielem firmy, a samochód służy ci do działalności gospodarczej, to miesięczne raty możesz odliczyć od podatku. Proste finansowanie Audi A4.

Ile kosztuje leasing Audi A4?

Jednym z najpopularniejszych samochodów jednakowo, jeśli chodzi o leasing jak i kredyt, jest Audi A4. Leasing modelu Audi A4 40 TDI Quattro S tronic to koszt około 2600 złotych. Z kolei Audi A4 40 TDI Quattro S Line będzie nas kosztować nieco ponad 3000 złotych miesięcznie. Dużo taniej, bo za 2300 złotych miesięcznie możesz użytkować Audi A4 Limousine 35 TFSI S Line. W podobnej cenie jest też Audi A4 Advanced i Audi A4 35 TDI Avant Advanced. Więcej na temat samochodów Audi A4 przeczytasz tutaj – vehis.pl/samochody/audi/a4/sedan.

Jakie są warunki leasingu samochodu?

Jeśli wcześniej nie korzystałeś z usług leasingu, umowa „wypożyczenia” samochodu może być niejasna. Przed zawarciem umowy najmu należy zapoznać się z kilkoma zasadami.

Przede wszystkim sprawdź, czy warunki dotyczą najmu zamkniętego, czy otwartego. W przypadku leasingu zamkniętego zazwyczaj nie płacisz dodatkowych opłat po zwrocie pojazdu — chyba że doszło do jego uszkodzenia lub przekroczyłeś limity przebiegu. Leasing zamknięty oznacza, że już ustalone jest, o ile spadnie wartość samochodu w okresie leasingu. Jeśli samochód jest wart mniej niż uzgodniona kwota w momencie zwrotu, nie masz żadnych dodatkowych zobowiązań finansowych.

W przypadku leasingu otwartego, w umowie nie jest określona przyszła wartość samochodu. Pod koniec umowy najmu na czas nieokreślony możesz otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli pojazd jest wart więcej, niż oczekiwano. Ale jeśli samochód jest wart mniej, niż oczekiwano, być może będziesz musiał dopłacić.

Twoja umowa leasingu może zawierać liczbę zwaną skapitalizowanym kosztem brutto, która jest porównywalna z uzgodnioną wartością samochodu i usług na początku leasingu. Skapitalizowany koszt brutto obejmuje wartość samochodu powiększoną o wartość wszelkich innych usług i opłat określonych w umowie leasingu.

Wartość rezydualna a zakończenie leasingu

Powiązanym terminem jest skapitalizowana redukcja kosztów. Możliwe jest obniżenie skapitalizowanego kosztu brutto — i miesięcznej płatności — poprzez zastosowanie redukcji kosztów skapitalizowanych. Skapitalizowane redukcje kosztów są odejmowane od skapitalizowanego kosztu brutto w celu obliczenia początkowego salda leasingu — działają one jak zaliczki na dzierżawę.

Wartość rezydualna to wartość samochodu na koniec umowy leasingu. Modele samochodów, które wolno tanieją, mają zazwyczaj wysoką wartość rezydualną. Ty i leasingodawca uzgadniacie wówczas wartość końcową przy podpisywaniu umowy najmu. Amortyzacja to tempo, w jakim pojazd traci wartość w czasie. Jeśli korzystasz z leasingu, będziesz płacić za amortyzację pojazdu w ramach miesięcznych opłat leasingowych.

Opłata za wynajem — znana również jako czynnik pieniężny — jest największym kosztem leasingu pojazdu i jest podobna do odsetek. Możesz obliczyć swoją równoważną roczną stopę procentową, czyli RRSO. Leasingodawca może też wymagać wykupienia ubezpieczenia, które pokrywa różnicę między kwotą, którą jesteś winien z tytułu leasingu, a rzeczywistą wartością leasingowanego pojazdu w przypadku jego uszkodzenia lub kradzieży.

zapoznaj się z szalonymi możliwościami Tesla Plaid model S

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia