Czym są przesyłki paletowe i co należy o nich wiedzieć?

Czym są przesyłki paletowe? jeśli rozwijasz swój biznes handlowy to wcześniej czy później staniesz przed decyzją jakiego operatora wybrać. Przeczytaj nasz poradnik - przesyłki paletowe - kompendium wiedzy

383

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

co to są przesyłki paletowe , jak wyglądają i jak je nadać
co to są przesyłki paletowe , jak wyglądają i jak je nadać

Każdego dnia korzystamy z różnego rodzaju dóbr oraz usług. Bardzo często zamawiamy rozmaite dobra za pośrednictwem sklepów internetowych. Otrzymujemy je najczęściej w formie przesyłek, choć niektórzy preferują osobisty odbiór zamówionych rzeczy. Czym są jednak przesyłki paletowe i co należałoby o nich wiedzieć?

Jakich towarów może dotyczyć przesyłka paletowa?

Przesyłki paletowe to dla wielu osób dość enigmatycznie brzmiący termin. Jest to jednak niezmiernie korzystna opcja, gdy mamy do przetransportowania duże ilości towarów. Nie wszystkie artykuły transportujemy w ten sposób. Towar, który chcemy przewozić na palecie, powinien bowiem osiągać masę 31 kilogramów.

Przesyłki paletowe mogą więc dotyczyć takich produktów jak sprzęty RTV i AGD, artykuły ogrodnicze, dekoracje do domu o dużych gabarytach, a także materiały budowlane. Wreszcie, na palecie mogą być przewożone meble, zwłaszcza te o dużych rozmiarach. Jakiego rodzaju palety są wykorzystywane do transportowania przesyłek?

Przede wszystkim korzysta się z tak zwanych palet EURO. Jeżeli jednak mamy do przetransportowania towar, który nie ma szans zmieścić się na takiej palecie, musimy porozmawiać z kurierem. Może on bowiem nie zgodzić się na przetransportowanie takiej przesyłki. Każdy przypadek należy jednak rozpatrywać indywidualnie. Jeżeli to my mamy przesyłać towar, musimy koniecznie pamiętać o tym, żeby odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę.

Jak powinien zostać zabezpieczony towar wielkogabarytowy?

Każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż przesyłki powinny być odpowiednio zabezpieczone. W przypadku przesyłek paletowych jest to szczególnie istotne. Towary wielkogabarytowe mogą bowiem w łatwy sposób ulec uszkodzeniu, a tego byśmy przecież nie chcieli. Transportowany towar w żadnym razie nie powinien wystawać poza granice palety, na której jest przewożony. W przeciwnym razie towar mógłby spowodować zagrożenie także dla innych przesyłek.

Dużych rozmiarów towar musi być również odpowiednio zabezpieczony, najlepiej przy użyciu specjalnej, bardzo wytrzymałej formy. Oczywiście zawsze należy zadbać także o odpowiednie oznaczenia. Jeżeli przesyłka jest krucha i łatwa do zniszczenia, należy zamieścić specjalną adnotację na jej opakowaniu. Szczególnie podatne na różnego rodzaju uszkodzenia są niestety przesyłki zawierające elementy szklane i należałoby mieć tego świadomość. Oczywiście towar można zabezpieczyć także specjalnymi pasami.

Doskonale byłoby również zdawać sobie sprawę z faktu, iż nie wszystkie firmy kurierskie chętnie podejmują się transportowania przesyłek wielkogabarytowych. Należałoby więc dowiedzieć się, czy dostarczenie przesyłki do adresata będzie w ogóle możliwe. Jeżeli jedna firma nam odmówi, nie powinniśmy się jednak zrażać. Należałoby wówczas skorzystać z usług innej. Dobrze jest również poczytać opinie o poszczególnych firmach kurierskich. Niektóre z nich specjalizują się właśnie w transportowaniu dużych, paletowych przesyłek. Dobrze byłoby skorzystać z usług właśnie takiej firmy.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: pks-sa.com/oferta/serwis-drobnicowy/krajowy.html

przeczytaj o płonących bateriach w elektrykach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia