Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości buty sportowe?

buty sportowe zwłaszcza do górskich wypraw muszą być dobrze dobrane, zwichnięcia i naderwania ścięgien to główne przyczyny złego doboru obuwia trekkingowego - oto nasz poradnik doboru butów trekkingowych

413

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sportowe buty trekkingowe - poradnik doboru obuwia
jak dobrać buty trekkingowe

Buty sportowe to obuwie, które jest chętnie wybierane przez osoby aktywne. Dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ to w głównej mierze dzięki profesjonalnie skonstruowanym butom, możliwe jest wygodne uprawianie różnych dyscyplin sportowych. Z pewnością nie jest tajemnicą, że każdy rodzaj sportu ma inne wymagania pod względem wyposażenia i ubioru. Podobnie jest z butami, które mają ogromny wpływ na samopoczucie sportowca.

Rodzaje butów sportowych

Grupa butów sportowych jest bardzo szeroka i można ją podzielić na kategorie związane z różnymi dyscyplinami, a są to:

  • buty biegowe,
  • buty trekkingowe dla wielbicieli górskich wypraw,
  • buty rowerowe dla kolarzy,
  • standardowe buty sportowe dla osób aktywnych fizycznie.

Największym aspektem wpływającym na różnicę pomiędzy butami jest podeszwa. W przypadku butów dla biegaczy wykonana jest w taki sposób, aby zagwarantować maksymalną amortyzację. W butach trekkingowych zastosowana jest twardsza i bardziej stabilna podeszwa, a w butach rowerowych można zauważyć specjalne wypusty, które dopasowują się do pedałów i polepszają bezpieczeństwo podczas jazdy. Zupełnie inne buty sportowe powinny być wykorzystywane do ćwiczeń na siłowni. Dlatego też powstało tak wiele odmiennych butów, które przeznaczone są do uprawiania różnych aktywności.

Zalety posiadania wysokiej jakości butów sportowych

Wysokiej jakości buty sportowe to najłatwiejszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego zdrowia. Dopasowanie obuwia do uprawianej dyscypliny sportowej korzystnie wpłynie na efektywność, a także na samo zdrowie. Przykładem mogą być biegacze, którzy w zależności od wybranej trasy będą potrzebować dostosowanej amortyzacji, którą mogą zapewnić wyłącznie dedykowane buty do biegania. Dopasowanie obuwia zabezpieczy również przed powstawaniem kontuzji, co jest ogromnie ważne dla osób zawodowo uprawiających sport. Oczywiście nie sama nazwa ma znaczenie. Największa ochrona i komfort jest zagwarantowana przez wysokiej jakości buty, które zostały stworzone na podstawie najnowszych technologii. Decydując się na zakup profesjonalnych butów do jakiejkolwiek dziedziny sportowej, warto rozeznać się w ich parametrach i wybrać takie buty, które będą odpowiadały indywidualnym wymaganiom.

Jak wybrać buty? — najwygodniejsze buty sportowe

Zakup butów to czynność, która wymaga skupienia i samoświadomości. Przed zakupem butów sportowych warto określić, jaka jest długość wkładki wewnętrznej, a także szerokość buta. Te dwa parametry to najważniejsze czynniki odpowiadające za komfort i wygodę. Buty sportowe nie mogą być zbyt luźne, ale też nie mogą być za małe, ponieważ podczas aktywności fizycznej prowadzić będą do rosnącego dyskomfortu, a nawet bólu. Kiepskim rozwiązaniem będzie kupno butów, sugerując się wyłącznie rozmiarem. Bardzo wiele marek tworzy własną numerację, która nieznacznie różni się pomiędzy firmami. Może to prowadzić do błędnego wyboru i zakupu zbyt małych lub zbyt dużych butów sportowych. Najwygodniejsze buty sportowe powinny być indywidualnie dopasowane do długości i kształtu stopy. Tylko wówczas w 100% będą spełniały wyznaczone im zadania.

Poznaj nowe Renault Austral – idealny do dalekich wycieczek w góry, zabierz także obuwie trekkingowe

Cinquecento to już klasyk?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia