Dlaczego samochody marki Ford są kupowane do flot firmowych ?

koszty eksploatacji to jeden z najważniejszych czynników w decyzji o zakupie auta, nasz poradnik online zakupu auta

461

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wytrzymałość aut marki ford
wytrzymałość aut marki ford

Ford to nie tylko Mustang!!!

Korporacje do eksploatacji samochodów wybierają te Marki które zapewniają bezawaryjną eksploatację. Koszty mnożone przez dziesiątki tysięcy egzemplarzy okazują się zabójcze w przypadku gdy zakup jest nietrafiony. Samochody marki Ford są jednymi z najchętniej wybieranych do zakupów flotowych ze względu na swoją trwałość.

Trwałość kluczem do sukcesu – koszty eksploatacji

Elementy zawieszenia są jednymi z najbardziej narażonych na uszkodzenia eksploatacyjne zwłaszcza w państwach które nie dbają o drogi. Przez wiele lat Polska była takim właśnie państwem gdzie drogi były zapomniane przez władze. Tutaj samochody marki Ford przeżywały skutecznie eksploatację na polskich drogach. Nawet jeżeli okazało się że elementy podwozia zawieszenia wymagają naprawy bądź wymiany w przypadku forda te koszty były umiarkowane.

Oczywiście kolejny momentem który jest narażony na zużycie eksploatacyjne jest zespół napędowy.  W tym przypadku jeżeli zwróci się uwagę na wyżyłowanie silników w niektórych samochodach których stawia się na sportowy charakter to Ford nigdy nie należał do producentów celujących w sport w autach do codziennej eksploatacji. Kluczem do trwałości na co należy zwrócić uwagę jest właśnie umiarkowane wysilenie jednostek napędowych. Takie podejście gwarantuje długoletnią bezawaryjną eksploatację w przypadku flot jest to najważniejszy element ale też i koszty eksploatacji. Trwałość samochodów marki Ford powoduje że menedżerowie kupują je do firm. To jest właśnie idealny powód by ich naśladować. Także hybrydy plug-in w wykonaniu tej marki takie jak PHEV Ford Kuga są bardzo ekonomiczne w użytkowaniu.

wytrzymałość aut marki ford
wytrzymałość aut marki ford bierze się z mądrego zaprojektowania auta

Skrzynia biegów to czasem worek bez dna w przypadku napraw.

Skrzynia biegów jest jednym z najbardziej skomplikowanych elementów najdroższych w naprawie. Dawniej samochody flotowe głównie był wyposażony w mechanicznie ręczne skrzynie biegów. W obecnych czasach pracownicy kierowcy, marketerzy, ci którzy muszą jeździć w dalekie trasy albo jeszcze gorzej po zatłoczonych miastach potrzebują skrzyni automatycznej.  Niestety skrzynie automatyczne bardzo często okazują się problematyczne w naprawach i przede wszystkim bardzo drogie. Volkswagen w nią problemy ze swoimi skrzyniami dsg przez wiele lat zanim stało się najlepszym skrzyniami świata.

Przede wszystkim chodziło o to że dwusprzęgłowa jest skrzynie suche sprzęgła i to powodowało ich awaryjność. Ten problem został wyeliminowany w momencie kiedy wszystkie skrzynie zostały wyposażone w sprzęgła lepkościowe. Taki typ za sprzęgania silnika ze skrzynią biegów eliminuje szarpnięcia i gwałtowne kasowanie luzów które niszczą przekładnie napędowe. Tak więc większość samochodów marki Ford które są wybierane do eksploatacji flotowej są wyposażone skrzynie biegów z mokrymi sprzęgłami nie rzadko hydrokinetyczne. Synonimem trwałości samochodów marki Ford jest Ford Transit który teraz w wersji elektrycznej zdobywa serca użytkowników.

Rada dla kupujących – auta wybierane przez floty są najtrwalsze

Jeżeli chcesz kupić pojazd który będzie bezawaryjny i mało kłopotliwy w eksploatacji ale niekoniecznie najtańszy w zakupie kierował się tymi zasadami które obowiązują we flotach. Tam właśnie koszty eksploatacji są najważniejsze. Tak więc jeżeli dużo korzystasz z samochodu jeździsz w dalekie trasy albo bardzo dużo po mieście elementy samochodu mogą się bardzo szybko zużyć. Oczywiście bardzo ważną sprawą jest koszt również zakupu części zamiennych nie tylko eksploatacyjnych typu filtr.

Jeśli chodzi o koszty części zamiennych i łatwość ich dostępu fort zapewnia jedną z najniższych cen i łatwość dostępu tych elementów. Co najdziwniejsze akurat ford był zawsze obecny w rajdach samochodowych i odnosił sukcesy a tu akurat jedną z najważniejszych rzeczy była nie tylko trwałość ale i moc silnika. Tyle że start imprezach sportowych dla forda był kosztem marketingu więc nie było to istotne czy silnik będzie kosztował tyle czy tyle najważniejsze żeby samochód wygrał imprezę. Tak więc trwałość samochodów marki Ford ważna nie tylko dla kierowców ale i w wyścigach WRC. Dlatego Ford wygrywa nie tylko imprezy rajdowe.

Dlaczego samochody marki Ford są tak trwałe ? Bo producent postawił nie na osiągi ale na solidność konstrukcji. Patrząc w ten sposób jeżeli chcesz kupić samochód który nie sprawi ci kłopotu zwrócił uwagę na produkty marki Ford.

Tak powstała legenda trwałości aut marki FORD

poznaj Kugę PHEV

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia