Ford pomoże przy odszkodowaniach z OC.

To dobra wiadomość dla tych mniej znających się na przepisach poszkodowanych.

358

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Oddając auto które uległo szkodzie do autoryzowanego warsztatu naprawczego marki FORD otrzymamy pełne wsparcie. Właściciele aut marki Ford jako pierwsi zostaną wsparci pełną pomocą logistyczną, prawną i formalną ze strony producenta.

Odszkodowanie z OC? wszystko załatwi autoryzowany warsztat naprawczy marki Ford

Ford pomoże przy odszkodowaniach z OC. Fachowcy podpowiedzą, jak przejść przez procedury.

To wbrew pozorom nie jest zawsze proste. Jeżeli chodzi o poszkodowanych to często bywa tak, że nie znają oni wszystkich przepisów. Mają też wątpliwości do kogo zwrócić się o wypłatę odszkodowania i jakie są sposoby na likwidację szkody.

Ważne!! O odszkodowanie z OC sprawcy może wystąpić każda osoba, która została poszkodowana w wypadku.

Jeżeli podczas wypadku nikt nie ucierpiał, dodatkowo drugi kierowca przyznaje się do winy, wówczas nie trzeba wzywać policji. Wystarczy w takiej sytuacji pisemne oświadczenie sprawcy. Jego wzór jest dostępny w intrenecie. Powinniśmy go mieć w samochodzie wraz z długopisem – tak na wszelki wypadek

Taki dokument powinien zawierać następujące dane:

  • dane uczestników, określenie sprawcy oraz poszkodowanego;
  • numer polisy OC sprawcy;
  • marki i numery rejestracyjne pojazdów;
  • data i okoliczności zdarzenia;
  • szkic sytuacyjny.

Warto również wykonać zdjęcia uszkodzeń samochodu mogą być przydatne jako dowody w sprawie.

Jeśli pojawiają się rozbieżności w ocenie kolizji i jej uczestnicy nie są zgodni w kwestii winy wtedy potrzebna jest policja, kto zawinił sprawę powinna rozstrzygnąć wezwana na miejsce policja. Zabezpieczy ślady i sporządzi odpowiednią, dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego dokumentację i ustali sprawcę wypadku.

Ford pomoże przy odszkodowaniach z OC.
Ford pomoże przy odszkodowaniach z OC.

Ford pomoże przy odszkodowaniach z OC. Co dalej?

Kolejnym krokiem jaki musimy wykonać to wraz z podpisanym przez sprawcę oświadczeniem o winie lub notatką sporządzoną przez funkcjonariusza policji, zgłosić zdarzenia do Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy.

– Przede wszystkim warto pamiętać, żeby zbyt długo nie zwlekać z takim zgłoszeniem. Jeżeli jesteśmy posiadaczami Forda to mamy przywileje. Autoryzowany Zakład Nadwozi Ford może na naszą prośbę pomóc w zgłoszeniu szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego. Zgodnie z prawem na zgłoszenie mamy aż 3 lata od dnia, w którym dowiedzieliśmy się o szkodzie oraz o osobie lub towarzystwie ubezpieczeniowym, zobowiązanym do jej naprawienia, nie później jednak niż 10 lat od dnia wystąpienia kolizji lub wypadku. Generalnie warto pamiętać, że im wcześniej zgłosimy kolizję lub wypadek do ubezpieczyciela, tym łatwiej będzie odtworzyć przebieg zdarzenia i ocenić jego skutki oraz uzyskać akceptację naprawy lub wpłaty odszkodowania – mówi Małgorzata Mart, Specjalistka ds. Autoryzowanych Zakładów Napraw Nadwozi Ford.

Jeżeli stan techniczny samochodu nie pozwala na dalszą jazdę konieczna będzie interwencja pomocy drogowej. Odholuje ona pojazd z miejsca zdarzenia do warsztatu lub miejsca zamieszkania. Jeżeli mowa o poszkodowanym, wówczas przysługuje zwrot tych kosztów z polisy OC sprawcy.

Pamiętajmy, że oprócz sytuacji kiedy poszkodowanego zabrało pogotowie, a holowanie zleca policja wynagrodzenie za holowanie nie może przekraczać średniej ceny na lokalnym rynku – w przeciwnym przypadku możemy mieć kłopot ze zwrotem poniesionych kosztów.

– Również w tym przypadku posiadacze Fordów mają pewne przywileje. Jeżeli potrzebujemy pomocy Autoryzowany Zakład Napraw Nadwozi Ford zorganizuje holowanie do serwisu oraz samochód zastępczy z polisy OC sprawcy. Poza godzinami pracy Autoryzowanego Zakładu Napraw Nadwozi należy skontaktować się z Ford One Call 22 522 27 27 oraz poprosić o holowanie w ramach bezpłatnego Programu Ford Assistance Kolizyjny do najbliższego Autoryzowanego Zakładu Napraw Nadwozi Ford. Warto dodać, że pomoc jest dostępna całą dobę – dodaje Małgorzata Mart, Specjalistka ds. Autoryzowanych Zakładów Napraw Nadwozi Ford.

Naprawa samochodu – co i jak

Poszkodowany sam decyduje, gdzie i na jakich warunkach naprawi swój samochód z polisy OC sprawcy.

– To wcale nie musi być warsztat proponowany przez ubezpieczyciela. Poszkodowany może wybrać autoryzowany serwis blacharsko-lakierniczy swojej marki i oczekiwać, jeżeli uszkodzone części były oryginalne, że naprawa zostanie przeprowadzona na oryginalnych częściach producenta. I tutaj posiadacze Forda również mają przywileje związane z tą marką. W przypadku, gdy podejmiemy decyzję o naprawie bezgotówkowej w Autoryzowanym Zakładzie Napraw Nadwozi Ford otrzymujemy Certyfikat 3- letniej gwarancji na zrealizowaną naprawę – wyjaśnia Małgorzata Mart, Specjalistka ds. Autoryzowanych Zakładów Napraw Nadwozi Ford.

Ford pomoże przy odszkodowaniach z OC. – co i jak?

Mamy tutaj do wyboru dwa warianty:
– gotówkowy, czyli odszkodowanie oparte na kosztorysie. Kwota odszkodowania jest szacowana na podstawie zakresu uszkodzeń oraz cennika przyjętego przez ubezpieczyciela.

– W tym przypadku właściciel pojazdu nie ma obowiązku naprawy uszkodzeń. Gotówka trafia na jego konto i sprawa jest zamykana. Jeżeli jednak będzie chciał naprawić auto, to musi sam zorganizować sobie taką naprawę. Równocześnie trzeba pamiętać, że kwoty wypłacane przez towarzystwa ubezpieczeniowe nie muszą dawać gwarancji możliwości naprawy na oryginalnych częściach i w autoryzowanych zakładach napraw. Bardzo często kwota odszkodowania jest obniżana o amortyzację i nie uwzględnia realnych stawek za roboczogodzinę – dodaje Małgorzata Mart, Specjalistka ds. Autoryzowanych Zakładów Napraw Nadwozi Ford.

Mało osób wie o kolejnym fakcie. Poszkodowany jest też ponadto do dodatkowej rekompensaty z polisy OC sprawcy z tytułu spadku wartoścnaprawionego po wypadku pojazdu.

Dlaczego? Cena sprzedaży auta może być niższa – ponieważ ma ono już status „powypadkowego”. Pracownik Autoryzowanego Zakładu Napraw Nadwozi Ford, dysponuje wiedzą i może pomóc przygotować niezbędne informacje by odszkodowanie z tego tytułu uzyskać.

Poczytaj więcej o ubezpieczeniach w tym artykule.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia