Zwyżka formy Wszołka i Ślisza

370

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zwyżka formy Wszołka i Ślisza
Zwyżka formy Wszołka i Ślisza

Zwyżka formy Wszołka i Ślisza. Od pewnego czasu w Legii Warszawa wyróżniają się dwaj Polacy Paweł Wszołek i Bartosz Ślisz. Obaj zawodnicy są jasnym punktem nie tylko „Wojskowych”, ale i całej Ekstraklasy. Dobre występy w Legii obu panów zaowocowały powołaniami od selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa na mecze z Wyspami Owczymi i Albanią. Obaj piłkarze znajdują się jednak w innym etapie kariery, a mam tu na myśli oczywiście wiek. Bartosz Ślisz ma 24 lata więc jak na piłkarza jest wciąż młodym, rozwijającym się zawodnikiem. Przy sprzyjającym zdrowiu Ślisz może pograć w reprezentacji Polski jeszcze z 10 lat i stać się ostoją naszej kadry. Tego samego niestety nie można powiedzieć o Wszołku, który ma 31 lat i szczyt kariery ma już za sobą. Nie zmienia to jednak faktu, że gracz pochodzący z Tczewa w obecnej formie może być przydatny naszej drużynie.

Zwyżka formy Wszołka i Ślisza – Bartosz Ślisz

Bartosz Ślisz urodził się 29 marca w Rybniku. 28 lutego 2020 roku za rekordowe 1,8 miliona euro przeniósł się z Zagłębia Lubin do Legii Warszawa. Wielkim fanem tego zawodnika był ówczesny trener, a w przeszłości piłkarz warszawskiego klubu Aleksandar Vuković. „Vuko” mówił wówczas, że to będą bardzo dobrze wydane pieniądze i wydaje się, że miał rację ponieważ nie dość, że Ślisz od początku pobytu w Warszawie jest podstawowym zawodnikiem to niedługo Legia pewnie na nim zrobi dobry interes. Często gracze na jego pozycji są niedoceniani ponieważ notują mało goli i asyst. O defensywnych pomocnikach mówi się, że są od czarnej roboty czyli m. in. przerywania akcji rywali już u jej zalążku. U trenera Kosty Runjaicia pomocnik ma też zadania ofensywne dzięki czemu w obecnych rozgrywkach zaliczył dwie asysty i strzelił bramkę. Dzięki transferowi do „Wojskowych” Ślisz stał się najdrożej kupionym zawodnikiem przez polski klub od innego polskiego zespołu.

Zwyżka formy Wszołka i Ślisza – Paweł Wszołek

Paweł Wszołek urodził się w 1992 roku w Tczewie. Od 2019 r. Wszołek występuje w drużynie Legii Warszawa z półroczną przerwą gdy na początku lipca 2021 r. odszedł do niemieckiego Unionu Berlin. Jednak już pół roku później wrócił do Warszawy na zasadzie wypożyczenia, a niedługo później go wykupiono od Niemców. W ekipie Warszawian Wszołek podobnie jak Ślisz praktycznie od początku występuje w podstawowym składzie. Nie wiadomo czemu prawego wahadłowego Legii nie powoływano do drużyny narodowej pomimo dobrych występów. Po powrocie z Niemiec nie wiadomo do końca było w jakiej formie jest piłkarz ponieważ podczas pół roku spędzonego w Berlinie Wszołek rozegrał tylko jeden mecz i to w pucharze Niemiec. Po powrocie do Warszawy Wszołek szybko jednak odzyskał formę i bardzo dobrze współpracuje szczególnie z napastnikiem „Wojskowych” Tomasem Pekhartem. Do tej pory Polak jednak był pomijany przez kolejnych selekcjonerów.

Zwyżka formy Wszołka i Ślisza – wywiad z Radosławem Mozyrko

Dla Prawdy Futbolu Ekstra krótkiego wywiadu udzielił szef skautingu Legii Warszawa Radosław Mozyrko. Opowiada w nim, że Legia chcę namieszać na scenie europejskiej jak i oczywiście zdobyć mistrzostwo Polski. „Wojskowi” w przerwie między rozgrywkami dokonali kilku ciekawych wzmocnień jednak bez awansu do Ligi Konferencji Marco Burcha i Gila Diasa by u nas nie było wspomina. W sprawie Gila Diasa duże znaczenie miała opinia obrońcy Legii Yuriego Ribeiro, który go zna i wypowiadał się o nim w samych superlatywach. Ribeiro to profesjonalista i wiedziałem, że nie będzie koloryzować.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o przed eliminacyjnymi meczami Polaków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia