Dlaczego warto zwrócić uwagę na Ssangyonga

przejedź się którymś z modeli Ssangyong i zobacz że SUV może być tani i duży a przy tym dobrze wykonany. To jest Korea a nie Chiny zalewające rynek tandetą.

10561

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ssangyong torres suv na polską kieszeń
nowoczesny napęd 4x4 ze sprzęgłem typu haldex

8 i 9 Września to dni otwarte Ssangyong . Jest to pierwszy producent samochodów który zdecydował się zaoferować dziesięcioletnią gwarancję na auto. Dodatkowo najnowszy model Torres został zbudowany według najnowocześniejszej koncepcji i z najlepszych materiałów. Pamiętajmy że jest to marka koreańska a więc ma do zaoferowania najlepsze technologie I NAJWYŻSZĄ jakość wykonania swoich produktów.

Ssangyong to nie tylko Torres

Ciekawostką jest to że ten najmniejszy koreański producent samochodów nie produkuje typowych aut kompaktowych. W gamie modeli produkcyjnych nie ma również ani kombi ani sedana. Praktycznie są to auta przystosowane do napędu 4 x 4 wykonaniu jako SUV, crossover czy pickup. Koreańczycy chcą skorzystać z tego że udział nadwozi typu SUV i crossover w całym rynku przekracza już 30%. Wygoda produkcji tego typu nadwozi polega na tym że większość elementów zawieszenia napędu podwozia dla wszystkich modeli jest taka sama.

Co to oznacza dla potencjalnego kierowcy nabywcy? Jeżeli większość modeli ma zunifikowane części i to właśnie te części które są najdroższe i najbardziej skomplikowane. Tak najbardziej skomplikowane bo napęd 4 x 4 silnik czy skrzynia biegów to są najdroższe w naprawach elementy. Dlatego znów wrócę do genezy napędu 4 x 4 które wybrał koreański producent. Jak wspominałem poprzednich artykułach już 25 lat temu na polskim rynku sędzią oferował SUVy i terenówki zespołami napędowym Mercedesa.

Ssangyong Musso najtańsze 4x4 w klasie
najtańszy pickup na rynku

4×4 czyli najlepsze doświadczenia Mercedesa produkcja Ssangyong

Przez wiele lat współpracy z firmą Mercedes i kupowaniem od tego niemieckiego producenta całych zespołów napędowych Ssangyong po prostu uczył się. Kiedy kora wszyscy przestali kupować od Mercedesa zespoły napędowe zaczęli je produkować same sami w oparciu o niemiecką technologię. Przez lata doświadczeń doszli do perfekcji i obecne zespoły napędowe, silnik, skrzynia biegów, skrzynia rozdzielcza czy sprzęgło wielo-płytkowe są już perfekcyjnie dopracowane. To właśnie dlatego producent zdecydował się udzielać tak długiej bo dziesięcioletniej gwarancji na swoje tak bardzo skomplikowane i zaawansowane technologicznie produkty.

pierwszy elektryczny Ssangyong to model Korando potem będzie elektryczny Torres
który model koreańskiej firmy przejdzie elektryfikację jako następny?

Myślę że ci którzy nie mają kompleksów i na masce nie musi być logo znajomej głównie z tego że jest bardzo droga marki powinni rozważyć zakup produktu tej koreańskiej firmy. Wszystkie elementy są dopracowane i bazują na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych. Dlaczego Ssangyong jest najtańszy? Bo producent chce zadomowić się na polskim rynku i tak jak kiedyś KIA czy Hyundai muszą zainwestować zaufanie rynku. Jak pamiętamy kiedyś KIA jako pierwsza zaczęła dawać siedmioletnią gwarancję na swoje produkty. W tej chwili jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Czy to samo czeka tego najmniejszego koreańskiego producenta? My przetestowaliśmy wszystkie produkty od Tivoli poprzez Musso i zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie zwłaszcza nowy Rexton i Torres. Koreańczycy przyzwyczajają nas że samochód może być tani i nie pochodzi z Chin. Jakość za dobrą cenę.

ssangyong torres suv na polską kieszeń
ergonomiczna deska rozdzielcza Torres

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia