SsangYong Torres koreański SUV na polską kieszeń i 10 lat gwarancji

SsangYong Torres to kolejny SUV na polską kieszeń ale tym razem uzbrojony w masę nowoczesnych rozwiązań. Jest to auto bardzo przyjazne kierowcy, szczególnie panie polubią Torresa.

41173

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ssangyong torres suv na polską kieszeń
bardzo nowoczesna linia nadwozia

To Koreańczycy zmienili zasady gry w gwarancje na samochód. Kiedy BMW i Mercedes dawały dwunasto miesięczną gwarancję kilkanaście lat temu z limitem do 100000 km Koreańczycy zrobili wyłom. Kia zaoferowała 7 lat gwarancji na samochód. Dlaczego to takie ważne? Dlatego że do tamtej pory gwarancja była udzielana na 12 miesięcy albo 100000 km w zależności co upłynie pierwsze. Z reguły po 12 miesiącach kierowcy robili 30 50 70000 kilometrów ale mijało 12 miesięcy nie gwarancja się kończyła. Oto Ssangyong Torres

10 lat gwarancji na samochód

Ostatnio testowaliśmy dla was Ssangyong Musso i Ssangyong Rexton. Pierwszy to duży pikap za małe pieniądze o drugi to duży SUV za małą kasę. Ssangyong właśnie zrobił wielki powrót do Polski i robi rewolucję na rynku samochodowym. Choć jest najmniej znanym w Polsce koreańskim producentem samochodów to znany jest z produktów trwałych tanich i niezawodnych. Co się stanie z innymi producentami samochodów, jak zareagują na produkt na rynku który na 10 lat gwarancji z limitem kilometrów 200000.

Myślę że jest to przełomowa oferta ponieważ bardzo dużo osób decydując się na zakup samochodu chce się z nim związać na długie lata. Mając gwarancję na 10 lat z limitem 200000 km jak widzimy w Polsce średnia przebiegu w tej chwili wynosi trochę ponad 20000 km. Tak więc okazuje się że przez te 10 lat będziemy mieli cały czas ochronę gwarancyjną producenta. Jeżeli okaże się że Tortes będzie tak samo udanym trwałym i niezawodnym produktem jak pozostałe Ssangyongi jest to strzał w dziesiątkę.

ssangyong torres suv na polską kieszeń
nowoczesny napęd 4×4 ze sprzęgłem typu haldex

SsangYong Torres AWD czyli 4×4

Inteligentne napęd 4 x 4 to tak naprawdę samochód z napędem na jedną oś w tym przypadku przed nią i do wędzoną drugą osią. Co to znaczy? To znaczy że druga oś jest połączone z resztą napędu za pomocą sprzęgła wiskotycznego wielo-płytkowego. Haldex bo o nim mówimy to sprzęgło wymyślone przez Szwedów dawno dawno temu mające tą zaletę że druga oś nie jest napędzana stale a więc nie tracimy paliwa. Bo właśnie wadą napędów 4 x 4 starego typu było większe zużycie paliwa. Haldex ze względu na swoją charakterystykę jest w stanie w ułamku sekundy włączyć napęd z drugiej osi.

Takie rozwiązanie daje nam ekonomię, komfort i bezpieczeństwo. Realnie rzecz ujmując samochód zachowuje się tak jakby miał cały czas permanentny napęd 4 x 4. Komputer oraz bardzo szybka pompa hydrauliczna jest w stanie jak wspominałem połączyć obie osie w ułamku sekundy. Zasada działania sprzęgła haldex jest dość prosta ponieważ jak sama nazwa wskazuje sprzęgło wiskotyczne czyli lepkościowe. Wielo płytkowe ponieważ między tymi płytkami jest struktura wybrał napędowego i zakleszczenie następuje przez podanie bardzo wysokiego ciśnienia płynu hydraulicznego.

ssangyong torres suv na polską kieszeń
ergonomiczna deska rozdzielcza

Samochód dla ludzi czyli komputer o wszystko zadba.

Komputer jest w stanie ocenić stan nawierzchni i potrzeby załączenia drugiej osi. Podobnie komputer jest w stanie zadbać o sterowanie skrzynią biegów i silnikiem w taki sposób żebyśmy jechali albo maksymalnie ekonomicznie i do tego służy tryb normalny. Albo jeżeli chcemy jeździć dynamicznie to mamy tryb sport. Jednak zimą jeżeli chcemy mieć większą pewność szybszego zadziałania sprzęgła haldex włączamy tryb zimowy. 1,5 litrowy turbodoładowany benzyniak zapewnia nam 280 niutonometrów momentu obrotowego.

 Generując ponad 160 koni mechanicznych mocy jazda tym samochodem jest ekonomiczna bezpieczna i dynamiczna. Wnętrze samochodu jest bardzo ergonomiczne i praktycznie wszystkie potrzebne funkcje do obsługi są w zasięgu ręki. Jeżeli bardzo zależy nam na super ekonomii mamy możliwość zamówienia auta w wersji z napędem gazowym LPG. Na środku deski rozdzielczej mamy wielki ciekłokrystaliczny ekran z którego możemy zarządzać całym samochodem. Jeżeli potrzebujemy więcej możemy podłączyć do tego panelu nasz telefon poprzez funkcje Android.  Wtedy mamy nasze centrum dowodzenia wszystkim w samochodzie. Ssangyong Torres jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem w zakresie tani SUV na polskim rynku.

poznaj poprzednią wersję SsangYong Rexton w teście zimowym do Estonii

Estonia zimą jest piękna i akcent patriotyczny czyli Muzeum Morskie i port gdzie internowany był ORP Orzeł

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia