13 – 15.10 W cieniu Srebrnej Góry – off-road w Kłodzku.

Off-road to nie tylko błoto kurz i połamane niekiedy zawieszenia. To też moc wrażeń, pięknych widoków i potężna dawka historii. Przekonajcie się sami.

373

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

13 - 15.10 W cieniu Srebrnej Góry - off-road w Kłodzku
13 - 15.10 W cieniu Srebrnej Góry - off-road w Kłodzku

13 – 15.10 W cieniu Srebrnej Góry – off-road w Kłodzku to niezwykle atrakcyjna propozycja dla wszystkich posiadaczy terenówek. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu malowniczej, łatwej i przyjemnej trasy, ale nie tylko. Okolice Kłodzka to przecież przyciągająca swoimi walorami Kotlina Kłodzka. Ten rejon Dolnego Śląska to prawdziwa skarbnica najróżniejszych pamiątek historycznych. Najdorodniejszą z nich jest twierdza Srebrna Góra – największa górska twierdza Europy. X-plore 4×4 – organizatorzy imprezy wybrali ją na główny cel imprezy. Jak zapewniają, tak ułożyli jej trasę, by zapewnić uczestnikom podziwianie innych atrakcji. Okoliczne tereny poza tym, że są malownicze atrakcyjne krajobrazowo obfitują w wiele zamków i militarnych pamiątek minionych czasów.

Jest to zatem offroadowa przygoda dla całych rodzin, które obok błota na karoseriach wyżej cenią sobie podróże i poznawanie nowych miejsc. Podobna impreza z resztą jest opisywana tutaj.

13 - 15.10 W cieniu Srebrnej Góry - off-road w Kłodzku - to piękne widoki.
13 – 15.10 W cieniu Srebrnej Góry – off-road w Kłodzku – to piękne widoki.

13 – 15.10 W cieniu Srebrnej Góry – off-road w Kłodzku – szczegóły.

Przejdźmy zatem do konkretów omawianej przez nas imprezy. Jeżeli chodzi o trasę to jest ona dostępna i do ogarnięcia dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4×4 na oponach AT.

Jedynym warunkiem uczestnictwa jest fakt posiadania sprawnego radia CB. Jeżeli mówimy o pozostałym off-roadowym sprzęcie to zapewnia go Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Wszyscy uczestnicy spotykają się 13.10 w piątek wieczorem w hotelu w Kłodzku. Jego dokładna lokalizacja zostanie przesłana przed imprezą.

14.10 o 9.00 przewidujemy start wyprawy. Ważna informacja jest taka, że trasa będzie wiodła przez drogi polne, leśna i tzw. szutrowe. Zatem będzie czas na przeżywanie i delektowanie się wyjątkowymi obrazami Kotliny Kłodzkiej.

Cały wyjazd ma typowo turystyczny charakter, więc trudno spodziewać się ekstremalnie technicznych doznań przy nadwyrężaniu zawieszenia czy topienia naszych samochodów. W trakcie trasy przewidziane zostały dwa główne i dające szereg emocji i ciekawych doznań punkty. Będą to:” wspomniana już wyżej Srebrna Góra – największa górska twierdza w Europie.

Powrót około godziny 17.00. Dalsze plany na wieczór to obiadokolacja oraz wieczór integracyjny wraz z przewidzianym specjalnie na tą okazję poczęstunkiem.

W niedzielę start to 10:00, i kolejne historyczne atrakcje: Zwiedzanie podziemi Kłodzka i wizyta w opuszczonej, tajemniczej wiosce oraz pałacu, który podobno swoim pięknem potrafi złamać nawet tych najbardziej odpornych na piękno.

Koniec wyprawy zaplanowano na godzinę 16:00.

INFORMACJE DODATKOWE

Dla wszystkich zainteresowanych imprezą W cieniu Srebrnej Góry ważną informacją jest fakt, że przez te dwa dni muszą się przygotować na około 160 kilometrową trasę o charakterze wybitnie turystycznym. Jednak jej charakter i skala trudności może się nieco zmienić w zależności od warunków atmosferycznych. Należy też pamiętać, że na trasie mogą wystąpić gałęzie drzew, krzewów czy winorośli. Tym bardziej wrażliwym proponuje się oklejenie samochodu specjalną folią ochronną.

Jeżeli chodzi o koszt uczestnictwa, to wynosi on 590,00 złotych od załogi samochodu i obejmuje:
– przygotowanie trasy wyprawy;
– pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy;
– naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
– kiełbaski na ognisko.

13 - 15.10 W cieniu Srebrnej Góry - off-road w Kłodzku - historia
13 – 15.10 W cieniu Srebrnej Góry – off-road w Kłodzku – historia

Ponadto sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road.

Koszt nie obejmuje takich rzeczy jak ubezpieczenia, paliwo, wyżywienie czy bilety wstępu.

Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 350,00 zł. od osoby, dzieci do lat 12 – 300,00 zł, dzieci do lat 3 bezpłatnie.

W cenie 2 noclegi, śniadanie w sobotę i niedzielę , sobotnią obiadokolację oraz poczęstunek podczas wieczoru integracyjnego

Wszystkich zainteresowanych wyprawą W cieniu Srebrnej Góry prosimy o wysłanie zgłoszenia. W przypadku, kiedy w ciągu 48 godzin od daty przesłania zgłoszenia nie ma informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl.

Jeżeli interesuje Cię przyroda i lubisz ekstremalne wyprawy śledź nasze kalendarium imprez motoryzacyjnych.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia