Kucharz Doskonały – Finał Konkursu

wielki finał konkursu Kucharz Doskonały to jedna z najpożyteczniejszych imprez dla środowiska osób z niepełnosprawnościami. Cała plejada gwiazd które przyszły wesprzeć startujących.

213
inauguracji dokonała Marta Skrobacka stojąca przed ścianką foto
inauguracji dokonała Marta Skrobacka stojąca przed ścianką foto

Dziesiątego października w Składzie Bananów przy ulicy postępu 5 odbył się wielki finał konkursu Kucharz Doskonały. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi po raz czternasty zorganizowało konkurs dla kucharzy z niepełnosprawnościami. Kulinaria i gotowanie są jednymi z najlepszych terapeutycznych rozwiązań w zakresie rozwoju osobowego osób z niepełnosprawnościami. Patronat merytoryczny nad konkursem objął Jarosław Uściński Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Jarek naszym słuchaczom znany jest z prowadzonego u nas programu Kulinarna Nawigacja. Prowadzącą konkurs była Katarzyna Bosacka wielka orędowniczka zdrowego jedzenia.

Katarzyna Bosacka na tle ścianki wraz z Dominikiem Kubalskim i Jarkiem Uścińskim
Katarzyna Bosacka na tle ścianki wraz z Dominikiem Kubalskim i Jarkiem Uścińskim

Kulinarny konkurs dla osób z niepełnosprawnościami to danie im wiary w siebie – zwycięzcami są Wszyscy Startujący

Do gotowania zostali zaproszeni wszyscy chętni z terenu Warszawy którzy kochają gotować i nie zważają na swoją niepełnosprawność. Takie działania są niezwykle istotne dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi a właśnie takie osoby zostały zaproszone do tego konkursu. Nasza Fundacja Emanio Arcus prowadząc zakład aktywności zawodowej w formie restauracji Zdrówko Legionowo doskonale rozumie jak wielkie dzieło robi Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Fantastyczne jest to że udało się jako jurorów i współprowadzących zaprosić bardzo znane osoby. U nas w Polsce jest taka tradycja że ci znani z tego że są znani raczej unikają niepełnosprawności która kojarzy im się z mniejszą atrakcyjnością.

sala ze stanowiskami kucharskimi, zespoły zaczęły gotować
Krzysztof Włodarczyk w towarzystwie Jarosława Uścińskiego i Dominika Kubalskiego z Radia Bezpieczna Podróż

Tym bardziej fantastyczną rzeczą jest to że w tej imprezie wzięły udział takie osoby jak Krzysztof Diablo Włodarczyk czy Mariusz Kałamaga. Oczywiście najważniejsza osoba która poprowadziła cały konkurs Katarzyna Bosacka. Pani Kasia dla wielu z nas jest wyrocznią jeśli chodzi o dobre i zdrowe jedzenie. A tu okazuje się jest pełna empatii i zaangażowania społecznego. Zaproszenie przyjął również Radek Liszewski oraz Jacek Łągwa. Z jednej strony te znane osoby przyciągają uwagę mediów i przekaz społeczny jest taki że te imprezy są bardzo ważne i bardzo potrzebne i bardzo pożyteczne. Z drugiej strony te ważne osoby, te znane osoby dały dużo frajdy uczestnikom tego konkursu którzy normalnie nie mieliby szansy ich poznać.

Krzysztof Włodarczyk w towarzystwie Jarosława Uścińskiego i Dominika Kubalskiego z Radia Bezpieczna Podróż
Krzysztof Włodarczyk w towarzystwie Jarosława Uścińskiego i Dominika Kubalskiego z Radia Bezpieczna Podróż

Parę słów o konkursie z Organizatorami

Spotkaliśmy Pełnomocnika Zarządu Województwa Mazowieckiego do spraw Osób Niepełnosprawnych. Artur Świercz bo o nim mowa jest łącznikiem pomiędzy NGOsami a MCPSem na Mazowszu. Rozmawialiśmy o konkursie i o integrowaniu środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Dominik Kubalski w rozmowie z Arturem Świerczem
Dominik Kubalski w rozmowie z Arturem Świerczem

Artur Świercz – rozmowa podczas Finału Kucharz Doskonały

Bank Żywności SOS w Warszawie reprezentowała Agata Szczebyło która prowadziła także warsztaty jak nie marnować żywności.

Agata Szczebyło – prelegentka nt nie marnowania żywności

Zarząd Stowarzyszenia reprezentowała Marta Skrobacka członkini Zarządu organizacji

Marta Skrobacka czuwała nad bezproblemowym przebiegiem konkursu

Urząd Miasta Stołecznego który współfinansował imprezę reprezentowała Małgorzata Smolińska z Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy

Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom gratulujemy kolejnej edycji konkursu Kucharz Doskonały. Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi dziękujemy że zaprosili nas by objąć jako Radio Bezpieczna Podróż patronatem ten fantastyczny konkurs.

kucharz doskonały konkurs - jurorzy Jarosław Uściński i Mariusz Kałamaga oceniają pracekucharz doskonały konkurs – jurorzy Jarosław Uściński i Mariusz Kałamaga oceniają prace
posłuchaj Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim czyli gotowanie na wesoło

radio Bezpieczna Podróż