Kucharz Doskonały – Finał Konkursu

wielki finał konkursu Kucharz Doskonały to jedna z najpożyteczniejszych imprez dla środowiska osób z niepełnosprawnościami. Cała plejada gwiazd które przyszły wesprzeć startujących.

483

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

inauguracji dokonała Marta Skrobacka stojąca przed ścianką foto
inauguracji dokonała Marta Skrobacka stojąca przed ścianką foto

Dziesiątego października w Składzie Bananów przy ulicy postępu 5 odbył się wielki finał konkursu Kucharz Doskonały. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi po raz czternasty zorganizowało konkurs dla kucharzy z niepełnosprawnościami. Kulinaria i gotowanie są jednymi z najlepszych terapeutycznych rozwiązań w zakresie rozwoju osobowego osób z niepełnosprawnościami. Patronat merytoryczny nad konkursem objął Jarosław Uściński Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Jarek naszym słuchaczom znany jest z prowadzonego u nas programu Kulinarna Nawigacja. Prowadzącą konkurs była Katarzyna Bosacka wielka orędowniczka zdrowego jedzenia.

Katarzyna Bosacka na tle ścianki wraz z Dominikiem Kubalskim i Jarkiem Uścińskim
Katarzyna Bosacka na tle ścianki wraz z Dominikiem Kubalskim i Jarkiem Uścińskim

Kulinarny konkurs dla osób z niepełnosprawnościami to danie im wiary w siebie – zwycięzcami są Wszyscy Startujący

Do gotowania zostali zaproszeni wszyscy chętni z terenu Warszawy którzy kochają gotować i nie zważają na swoją niepełnosprawność. Takie działania są niezwykle istotne dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi a właśnie takie osoby zostały zaproszone do tego konkursu. Nasza Fundacja Emanio Arcus prowadząc zakład aktywności zawodowej w formie restauracji Zdrówko Legionowo doskonale rozumie jak wielkie dzieło robi Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Fantastyczne jest to że udało się jako jurorów i współprowadzących zaprosić bardzo znane osoby. U nas w Polsce jest taka tradycja że ci znani z tego że są znani raczej unikają niepełnosprawności która kojarzy im się z mniejszą atrakcyjnością.

sala ze stanowiskami kucharskimi, zespoły zaczęły gotować
Krzysztof Włodarczyk w towarzystwie Jarosława Uścińskiego i Dominika Kubalskiego z Radia Bezpieczna Podróż

Tym bardziej fantastyczną rzeczą jest to że w tej imprezie wzięły udział takie osoby jak Krzysztof Diablo Włodarczyk czy Mariusz Kałamaga. Oczywiście najważniejsza osoba która poprowadziła cały konkurs Katarzyna Bosacka. Pani Kasia dla wielu z nas jest wyrocznią jeśli chodzi o dobre i zdrowe jedzenie. A tu okazuje się jest pełna empatii i zaangażowania społecznego. Zaproszenie przyjął również Radek Liszewski oraz Jacek Łągwa. Z jednej strony te znane osoby przyciągają uwagę mediów i przekaz społeczny jest taki że te imprezy są bardzo ważne i bardzo potrzebne i bardzo pożyteczne. Z drugiej strony te ważne osoby, te znane osoby dały dużo frajdy uczestnikom tego konkursu którzy normalnie nie mieliby szansy ich poznać.

Krzysztof Włodarczyk w towarzystwie Jarosława Uścińskiego i Dominika Kubalskiego z Radia Bezpieczna Podróż
Krzysztof Włodarczyk w towarzystwie Jarosława Uścińskiego i Dominika Kubalskiego z Radia Bezpieczna Podróż

Parę słów o konkursie z Organizatorami

Spotkaliśmy Pełnomocnika Zarządu Województwa Mazowieckiego do spraw Osób Niepełnosprawnych. Artur Świercz bo o nim mowa jest łącznikiem pomiędzy NGOsami a MCPSem na Mazowszu. Rozmawialiśmy o konkursie i o integrowaniu środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Dominik Kubalski w rozmowie z Arturem Świerczem
Dominik Kubalski w rozmowie z Arturem Świerczem

Artur Świercz – rozmowa podczas Finału Kucharz Doskonały

Bank Żywności SOS w Warszawie reprezentowała Agata Szczebyło która prowadziła także warsztaty jak nie marnować żywności.

Agata Szczebyło – prelegentka nt nie marnowania żywności

Zarząd Stowarzyszenia reprezentowała Marta Skrobacka członkini Zarządu organizacji

Marta Skrobacka czuwała nad bezproblemowym przebiegiem konkursu

Urząd Miasta Stołecznego który współfinansował imprezę reprezentowała Małgorzata Smolińska z Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy

Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom gratulujemy kolejnej edycji konkursu Kucharz Doskonały. Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi dziękujemy że zaprosili nas by objąć jako Radio Bezpieczna Podróż patronatem ten fantastyczny konkurs.

kucharz doskonały konkurs - jurorzy Jarosław Uściński i Mariusz Kałamaga oceniają pracekucharz doskonały konkurs – jurorzy Jarosław Uściński i Mariusz Kałamaga oceniają prace
posłuchaj Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim czyli gotowanie na wesoło

radio Bezpieczna Podróż

przeczytaj o podnośnikach wannowych dla niepełnosprawnych

————————

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia