Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki

409

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki.
Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – jest to oczywiście historyczny rok/sezon polskiej siatkówki. Jak już wiadomo, że nasza siatkówka od wielu lat jest tą dyscypliną, na której inne w polskim sporcie się wzorują. Polska rządzi pod względem siatkówki, ponieważ świadczą za tym wyniki w lidze mistrzów, reprezentacji siatkarzy i siatkarek. I dlatego my jako kibice siatkówki możemy być ogromnie dumni z sukcesów z udziałem swoich ulubionych sportowców.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – liga mistrzów

W maju tego roku najważniejszych klubowych rozgrywek siatkarzy Zaksa Kędzierzyn-Koźle wygrywa z Jastrzębskim Węglem. A także jest to zdobyty trzeci raz z rzędu Puchar Europy. Oczywiście jednocześnie potwierdzenie siły polskiej siatkówki. Polski finał oglądaliśmy pierwszy raz w historii.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – siatkarze

Reprezentacja Polski siatkarzy w tym sezonie wygrali dosłownie wszytko. Wygraliśmy Ligę Narodów oraz Mistrzostwa Europy jest to wyjątkowym osiągnięciem, które świadczy o doskonałej formie i umiejętnościach drużyny. Co więcej, oczywiście jest najistotniejsze mamy awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu, a także aż 24 zwycięstw z rzędu odnieśliśmy. Ten niezwykle udany sezon dla polskiej reprezentacji siatkarzy może być bez wątpienia zaliczony do jednych z najlepszych w historii. Dodatkowo Polacy są liderami światowego rankingu.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – siatkarki

Ponieważ jest to koniec sezonu w tym roku, jak i dla siatkarzy i siatkarek w Reprezentacji. To bardzo warto także powiedzieć o sukcesie naszych siatkarek. Które również w tym roku dokonały coś wielkiego i bez wątpienia rozegrały jeden najlepszy sezon w Reprezentacji siatkarek. Także zdobywając awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Po drodze wygrywając z najlepszymi zespołami m.in. z mistrzyniami Europy Włoszkami i mistrzyniami świata Serbkami. Również w turnieju finałowym w meczu o brązowy medal wygrywają z mistrzyniami olimpijskimi, Amerykankami.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – trenerzy

Oczywiście jest to Stefano Lavarini i to ten szkoleniowiec odmienił polskie siatkarki i przywrócił blask w polskiej siatkówce kobiecej. Zbudował w polskiej reprezentacji mentalność zwycięzców, przez co siatkarki poczyniły duży krok naprzód. Dowodem są sukcesy wymienione wyżej.

A trenerem reprezentacji siatkarzy jest oczywiście nie kto inny jak Nikola Grbić (Serbia). Serb jest najlepszym selekcjonerem reprezentacji, którzy pracowali w ostatnich dwunastu latach z polską drużyną narodową. Ponieważ osiągnięcie Nikoli Grbicia i jego zawodników jest najlepszym wynikiem w historii reprezentacji Polski. Serb ma tym samym najdłuższą serię takich wygranych w historii reprezentacji Polski.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Katarzyna Niewiadoma Została Mistrzynią Świata

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia