Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki

140
Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki.
Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – jest to oczywiście historyczny rok/sezon polskiej siatkówki. Jak już wiadomo, że nasza siatkówka od wielu lat jest tą dyscypliną, na której inne w polskim sporcie się wzorują. Polska rządzi pod względem siatkówki, ponieważ świadczą za tym wyniki w lidze mistrzów, reprezentacji siatkarzy i siatkarek. I dlatego my jako kibice siatkówki możemy być ogromnie dumni z sukcesów z udziałem swoich ulubionych sportowców.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – liga mistrzów

W maju tego roku najważniejszych klubowych rozgrywek siatkarzy Zaksa Kędzierzyn-Koźle wygrywa z Jastrzębskim Węglem. A także jest to zdobyty trzeci raz z rzędu Puchar Europy. Oczywiście jednocześnie potwierdzenie siły polskiej siatkówki. Polski finał oglądaliśmy pierwszy raz w historii.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – siatkarze

Reprezentacja Polski siatkarzy w tym sezonie wygrali dosłownie wszytko. Wygraliśmy Ligę Narodów oraz Mistrzostwa Europy jest to wyjątkowym osiągnięciem, które świadczy o doskonałej formie i umiejętnościach drużyny. Co więcej, oczywiście jest najistotniejsze mamy awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu, a także aż 24 zwycięstw z rzędu odnieśliśmy. Ten niezwykle udany sezon dla polskiej reprezentacji siatkarzy może być bez wątpienia zaliczony do jednych z najlepszych w historii. Dodatkowo Polacy są liderami światowego rankingu.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – siatkarki

Ponieważ jest to koniec sezonu w tym roku, jak i dla siatkarzy i siatkarek w Reprezentacji. To bardzo warto także powiedzieć o sukcesie naszych siatkarek. Które również w tym roku dokonały coś wielkiego i bez wątpienia rozegrały jeden najlepszy sezon w Reprezentacji siatkarek. Także zdobywając awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Po drodze wygrywając z najlepszymi zespołami m.in. z mistrzyniami Europy Włoszkami i mistrzyniami świata Serbkami. Również w turnieju finałowym w meczu o brązowy medal wygrywają z mistrzyniami olimpijskimi, Amerykankami.

Niesamowity sezon dla polskiej siatkówki – trenerzy

Oczywiście jest to Stefano Lavarini i to ten szkoleniowiec odmienił polskie siatkarki i przywrócił blask w polskiej siatkówce kobiecej. Zbudował w polskiej reprezentacji mentalność zwycięzców, przez co siatkarki poczyniły duży krok naprzód. Dowodem są sukcesy wymienione wyżej.

A trenerem reprezentacji siatkarzy jest oczywiście nie kto inny jak Nikola Grbić (Serbia). Serb jest najlepszym selekcjonerem reprezentacji, którzy pracowali w ostatnich dwunastu latach z polską drużyną narodową. Ponieważ osiągnięcie Nikoli Grbicia i jego zawodników jest najlepszym wynikiem w historii reprezentacji Polski. Serb ma tym samym najdłuższą serię takich wygranych w historii reprezentacji Polski.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Katarzyna Niewiadoma Została Mistrzynią Świata