Szlakiem Sudeckich Zamków 17-19.11

Piękne, jesienne krajobrazy, stare sudeckie piastowskie zamki, i masa innych doznań. To wszystko w listopadowy weekend czeka na uczestników wyprawy 4x4 xplore.

417

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jesień w pełni. Listopad to czas, który zachwyca nas swoją pełną gamą kolorów. Tą paletą barw, które każdego dnia potrafią wyglądać inaczej. Jeżeli dodamy do tego Karkonosze, Sudety, czy Kotlinę Jeleniogórską będzie zabawa. Szykuje nam się trasa wyjątkowo niezwykła, urokliwa i co niewielu z nas zdaje sobie sprawę – tajemnicza. To tereny, które przyciągają miłośników historii. Wszak po II wojnie światowej o Dolnym Śląsku mówiło się „Ziemie Odzyskane” lub „Prastare Ziemie Piastowskie”. Zatem czeka nas ciekawa podróż Szlakiem Sudeckich Zamków 17-19.11.

Organizatorzy wyprawy – X-plore 4×4 tłumaczą, że to właśnie piękno i tajemniczość zadziałało. Postanowili zaproponować przebiegającą pięknymi offoradowymi traktami trasę. Przy okazji opowiedzieć swoim uczestnikom historię tych terenów. Dorzucić do tego kilka miejsc, bez których opowieść byłaby pusta i bezbarwna. Spodziewajcie się dworów obronnych, zamków, kamiennych krzyży czy opuszczonych, zapomnianych kościołów. Świadków minionych czasów i epok.

Zapewnie jadąc swoimi niezawodnymi ubłoconymi napędzanymi 4×4 maszynami uczestnicy zadadzą sobie kilka pytań. Czy rzeczywiście tak było? Czy na pewno znamy historię, tę najdawniejszą i tę całkiem nieodległą „Ziem Zachodnich” ? Co wiemy o Piastach? Co wiemy coś o życiu w średniowieczu i późniejszych czasach?

Szlakiem Sudeckich Zamków 17-19.11.mroczne tajemnice
Szlakiem Sudeckich Zamków 17-19.11.mroczne tajemnice

Szlakiem Sudeckich Zamków 17-19.11

Przygotowana przez organizatorów trasa jest malownicza, przyjemna i łatwa. Na imprezie mile widziane całe rodziny. To coś dla tych, którzy ponad topienie w błocie i ciąganie się stawiają radość podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4×4 na oponach AT. Uczestnicy będą pokonywać ją jadąc w kolumnie za prowadzącym. Wymagane jest posiadanie sprawnego radia CB. Całą resztę, czyli sprzęt off-roadowy zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Początek jest planowany w piątek wieczorem w hotelu w Jeleniej Górze (dokładna lokalizacja zostanie przesłana przed imprezą).

W sobotę początek wyprawy o godzinie 9:00, krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym nastąpi wyjazd. 4×4 będą się poruszać drogami szutrowymi, leśnymi i polnymi. Podczas trasy spotkamy zachwycające krajobrazy Kotliny Jeleniogórskiej oraz zróżnicowany teren. Ponieważ mamy do czynienia z wyjazdem czysto turystycznym. To ogranicza przypadki topienia samochodów i demolowania zawieszenia, będzie za to frajda niczym nieskrępowanej podróży i jazdy bez ciśnienia. Po drodze zaplanowano zwiedzanie kilku zamków, uczestnicy miną kilka dworów i dowiedzą się jaka była historia. Na trasie znajduje się też sprawiająca duże wrażenie zapora. Na miejsce noclegu powrót zaplanowano około godziny 17:00. Kolejny punkt sobotniego programu to obiadokolacja, a wieczorem poczęstunek i wieczór integracyjny.

Szczegóły imprezy cd.

Niedziela zacznie się o godzinie 10:00, na początek renesansowy dwór obronny, którego historia i ta dawna i ta najnowsza zapiera dech w piersiach, czekają też ruiny dawnego kościoła ewangelickiego, a koniec wyprawy zaplanowano około godziny 15:00 w Kowarach.

W ciągu tych dwóch dni uczestnicy przejadą około 150 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie trochę ubłoconych aut się pojawi..

Organizatorzy ostrzegają też, że na części trasy wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą kierowcom znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych zaleca się uprzednie oklejenie auta ochronną folią. Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak. Podobnie było w czasie tej imprezy.

Szlakiem Sudeckich Zamków 17-19.11.bezdroża i krajobrazy
Szlakiem Sudeckich Zamków 17-19.11.bezdroża i krajobrazy

Koszty i ewentualne zapisy

Koszt uczestnictwa wynosi 590,00 złotych od załogi samochodu i obejmuje:
przygotowanie trasy wyprawy;
pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy;
naklejki lub inne okolicznościowe gadżety;
kiełbaski na ognisko;
sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

We własnym zakresie:

ubezpieczenie;
paliwo;
zakwaterowanie oraz wyżywienie;
biletów wstępu do zwiedzanych miejsc

Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 390,00 złotych od osoby, dzieci do lat 12 340,00 złotych,  dzieci do lat 3 bezpłatnie. W cenie:

2 noclegi;
śniadanie w sobotę i niedzielę rano;
sobotnią obiadokolację oraz poczęstunek podczas wieczoru integracyjnego.

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email w ciągu 48 h dostaniesz wszystkie informacje.

Jeżeli interesują Cię nasze inne, nie tylko motoryzacyjne propozycje, odwiedź nasz kalendarz

Słuchaj nas online! – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia