15.10 Śladami nadwarciańskiego bobra.

Urokliwe miejsca, wspaniała przygoda, nadwarciańskie ściganie z bobrem w tle. Zainteresowana/y?

126
Śladami Nadwarciańskiego Bobra
Śladami Nadwarciańskiego Bobra

Śladami nadwarciańskiego bobra to cykliczna impreza która odbędzie się już niebawem. Bowiem 15 października Azymut 4×4 – organizatorzy kolejny raz zabiorą wszystkich uczestników w urokliwe miejsca nad Wartą i przy okazji pokażą piękno Jury Wieluńskiej. Po drodze na pewno czekać będą niespodzianki, jakie? tego nie wie nikt. Pogoda bowiem lubi o tej porze roku zaskakiwać. Jedno jest pewne. Dobrej zabawy nie zabraknie.

Na trasę zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów z napędem 4×4, zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z terenem, jak i tych „od lat jeżdżących off-road”. Samą trasę natomiast przygotujemy tak, aby dla każdego znalazło się coś miłego.
Pamiętajcie o zabraniu Waszych pociech, a my postaramy się, aby były zadowolone.Swoją drogą, ciekawe jak sprawdził by się Aurus Komenttant.

15.10 Śladami nadwarciańskiego bobra – szczegóły.

Dla wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem podajemy garść szczegółów potrzebnych do zapisu.
Wpisowe: 300 zł/załoga dwuosobowa- kierowca + pilot, każda dodatkowa osoba powyżej 15 lat – 50 zł.
Dzieci 4 – 15 lat – 30 zł, do 3 lat – bezpłatnie.

Śladami Nadwarciańskiego Bobra - niesamowite krajobrazy
Śladami Nadwarciańskiego Bobra – niesamowite krajobrazy

Termin: 15 października 2023
Start: godz. 10:00
Zakończenie: 17.00

Zapewniamy:
– Legalną trasę,
– Opiekę organizatora,
– Kawę, herbatę i pyszności
– Pamiątkowe naklejki
– Gorący posiłek
– Doborowe towarzystwo

Wymagania:
samochód z napędem 4×4 i reduktorem,
– radio CB,
– nastawienie na dobrą zabawę!
Mile widziany szpej off-roadowy !

UWAGA! Istnieje możliwość zarysowania lakieru !

LIMIT ZAŁÓG: 12

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy/programu imprezy w zależności od warunków atmosferycznych i innych zdarzeń, w tym losowych, nie wynikających z winy organizatora.
UWAGA! Jeżeli  w ciągu 48 h od wysłania zgłoszenia nie otrzymasz potwierdzenia, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM. Jeśli również tam nie ma informacji zwrotnej oznacza to, że formularz do nas nie dotarł. W takiej sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny 608 035 471  lub mailowy biuro@azymut4x4.pl.

Wyżyna Wieluńska

Ten niezwykle malowniczy region położony nieopodal Częstochowy zajmuje powierzchnię 1443 km². Położony jest na wysokości od 220m n.p.m. Najwyższe wzniesienia osiągają wysokość około 300 m n.p.m. Z dziennikarskiego obowiązku zanotujmy, że jest częścią Wyżyny Woźnicko-Wieluńskiej. j jury, a także ze skał jury środkowej i górnego triasu. Skały podłoża tylko miejscami odsłaniają się spod osadów czwartorzędowych. Najwyższymi wzniesieniami są wzgórza morenowe i kemy. Charakterystyczne dla tego obszaru, jak i dla wszystkich obszarów zbudowanych ze skał węglanowych, są formy krasowe, przejawiające się tutaj w postaci lejów i szczelin w podłożu.

Śladami Nadwarciańskiego Bobra - jaskinia
Śladami Nadwarciańskiego Bobra jaskinia

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Wart zwiedzenia jest bez wątpienia Kościół Świątych Marcina i Małgorzaty. Został wzniesiony na przełomie XII i XIII w.  później wielokrotnie przebudowywany i niszczony. 

Dla amatorów podziemi ciekawą propozycją będzie Jaskinia Szachownica. Leży w granicach rezerwatu przyrody Szachownica i położony jest na Krzemiennej Górze, mianowicie  niewielkim wapiennym, porośniętym buczyną wzgórzu.

Pamiętasz jeszcze czym była kaseta magnetofonowa? Obchodzi 60 urodziny? Poczytaj.

Słuchaj nas online!