Jak zmniejszyć podatek należny fiskusowi?

Sprawdż w jaki sposób jeszcze do końca 2023 roku możesz obniżyć podatek i zmienić swoje roczne rozliczenie PIT!

423

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak obniżyć podatek należny fiskusowi? Kobieta wypełniejąca roczne zeznanie opodatkowe
Jeszcze do końca grudnia 2023 roku możemy znacznie obniżyć swój podatek

Jak zmniejszyć podatek należny fiskusowi? Zyskać nawet kilkaset złotych zwrotu podatku i przy okazji zrobić coś dobrego dla siebie i innych? Na podjęcie odpowiednich kroków w tym zakresie zostało już niewiele czasu, albowiem termin upływa z końcem tego roku. Dlatego już dziś zacznij działać, aby zmniejszyć podatek należny fiskusowi!

Jak zmniejszyć podatek należny fiskusowi? – co Polacy wiedzą o podatkach?

Termin składania deklaracji podatkowych zbliża się niestety coraz większymi krokami. Wielu podatników, zwłaszcza przedsiębiorców już dziś zastanawia się jak zmniejszyć podatek należny fiskusowi? Obniżyć go w taki sposób, aby uzyskać jak największy zwrot podatku? Zgodnie z art. 84 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wszyscy jesteśmy zobowiązani do płacenia podatków, istnieje jednak kilka sposobów, aby skutecznie go obniżyć. Niemniej jednak okazuje się, że Polacy nie znają swoich praw podatkowych. W związku z tym często nie korzystają z przysługujących im ulg i odliczeń. Jak podkreśla Monika Piątkowska, doradca podatkowy e-pity.pl: „Podatnik, który jest świadomy, jak będzie wyglądało jego rozliczenie z fiskusem, ma możliwość wykorzystania jeszcze w tym roku przysługujących mu ulg i odliczeń w taki sposób, aby finalnie mógł otrzymać wyższy zwrot lub znacząco obniżyć naliczony podatek”.

Jak zmniejszyć podatek należny fiskusowi? – wyniki z Raportu e-pity

Jak wynika z Raportu e-pity: Co Polacy wiedzą o podatkach? Świadomość podatkowa Polaków, pomimo deklarowanego zainteresowania tematem, pozostawia wiele do życzenia. Aż 64 % z nas deklaruje znajomość zasad podatkowych, a co piąty obywatel jest zainteresowany tematem ulg i odliczeń podatkowych. Jednak nie oznacza to wcale, że Polacy dobrze orientują się w szczegółach podatkowych, a znajomość przysługujących im przywilejów oceniają jeszcze mniej optymistycznie. Najlepszym dowodem na ogromne braki w tej dziedzinie jest fakt, że tylko 55% rodaków deklaruje, że miało styczność z podatkiem VAT. A przecież spotykamy się z nim niemal każdego dnia podczas codziennych zakupów. Dlatego konieczna jest tu edukacja, merytoryczne wsparcie i intuicyjne narzędzia, które przeprowadzą Polaków przez trudności podatkowe.

Jak korzystać z przysługujących nam ulg i obniżek podatkowych?

Jak zmniejszyć podatek należny fiskusowi? Rozliczenie roczne PIT i kalkulator
Jak zmniejszyć podatek należny fiskusowi? Okazuje się, że Polacy nie do końca znają swoje prawa podatkowe

Prawa podatkowe to nie tylko obowiązki, ale także przywileje i liczne ulgi. Warto je znać, aby umiejętnie z nich korzystać, a należny podatek skutecznie zmniejszyć o przysługujące nam odliczenia. Z raportu e-pity: Co Polacy wiedzą o podatkach przeprowadzonych w październiku 2023 roku jasno wynika, że nie potrafimy korzystać z przysługujących nam ulg i obniżek podatkowych. W obliczu dynamicznych zmian w przepisach podatkowych istotne jest, aby Polacy aktywnie poszukiwali informacji i podnosili swoje kompetencje podatkowe. Składając zeznania podatkowe, których termin upływa 30 kwietnia 2024 roku, nie możemy już zmienić wysokości naliczonego podatku. Możemy jedynie sprawdzić wszystkie swoje dane, dochody, zaznaczyć ulgi, do których mamy prawo i uzupełnić brakujące informacje. Jeśli natomiast chcemy wpłynąć na to jak ten podatek będzie wyglądał i skorzystać z ulg i obniżek podatkowych, musimy działać szybko. Bowiem tylko do końca tego miesiąca mamy czas na wprowadzenie zmian, które wpłyną na nasz podatek lub jego zwrot.

Już dziś możemy sprawdzić nasze rozliczenie w Programie e-pity, który wyliczy jaki podatek będziemy mieli do zapłacenia w przyszłym roku. Dzięki przeprowadzonej symulacji rozliczenia podatku za rok 2023 podatnicy zyskują czas na podjęcie działań jeszcze w tym roku. Dane wprowadzone do aplikacji zostaną w niej zapisane wraz ze wszystkimi ulgami. Dodatkowo Program e-pity umożliwia bezpieczne złożenie rozliczenia podatkowego z uwzględnieniem przysługujących ulg. Ponadto wyśle e-deklaracje do Urzędu Skarbowego jak nadejdzie okres rozliczeń.

Sposoby na zwiększenie zwrotu podatku za rok 2023

Jak zmniejszyć podatek należny fiskusowi? Ćwiczący mężczyzna podczas turnusu rehabilitacyjnego
Aby uzyskać większy zwrot podatku, możemy na przykład opłacić turnus zdrowotny komuś bliskiemu

Jak zmniejszyć podatek należny fiskusowi? Tak, aby byłoby to korzystne dla naszego portfela? Niezależnie czy jesteśmy przedsiębiorcami czy osobami fizycznymi, możemy skorzystać z dopasowanych ulg i odliczeń, które pomogą nam zyskać na rozliczeniu. Zatem jakie działania musimy podjąć, aby obniżyć podatek? Oto cała lista:

-wspieraj działalność klubów sportowych, kulturę lub szkolnictwo;

-ulgi B+R oraz IP BOX;

-skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej i remontuj swój dom;

-wykorzystaj kwotę wolną od podatku;

-planuj swoje zarobki sezonowe – odlicz nawet 3600 zł;

-jeśli jesteś twórcą…możesz zyskać podwójnie;

-kontroluj zarobki swojego dziecka, aby nie stracić od 1112 zł do 2700 zł odliczenia podatkowego;

-zatrudnij w swojej firmie pełnoletnie dzieci, teściów lub rodziców;

-jesienią załóż firmę i idź na studia lub podnoś swoje kwalifikacje;

-zafunduj sylwestrowy turnus zdrowotny cioci lub babci;

-przedsiębiorco, spraw sobie nowy pojazd na Mikołajki;

-zostań honorowym dawcą krwi;

-kup nowe wyposażenie dla swojej firmy;

-obdaruj organizację dobroczynną lub kościół;

-darowizna na rzecz edukacji;

-zrób przedświąteczną wyprzedaż swoich towarów;

-bądź onile i płać mniej;

-wyprw pracownikom firmową Wigilię;

-kup leki i odlicz ich wartość od dochodu;

-wyremontuj biuro;

-dobra emerytura i ulga podatkowa;

-a w bonusie – dziecko w grudniu;

-mieszkasz w zabytkowym budynku – wyremontuj go;

-rozwijaj przedsiębiorstwo i korzystaj z ulg podatkowych;

-kup lub wymień terminal płatniczy;

-zainwestuj środki w spółkę.

W tym miejscu warto podkreślić, że większość z wyżej wymienionych sposobów na zwiększenie zwrotu podatku za rok 2023, możemy wdrożyć w życie jeszcze w grudniu tego roku.

Przeczytaj także:Zastrzeżenie numeru PESEL

Zainteresować Cię może także temat: Czym jest System iPFRON+?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia