Czym jest System iPFRON+?

System iPFRON+ pozwala w prosty sposób pozyskać wsparcie na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Mowa tu o takich działaniach jak: łatwiejsze pozyskanie środków PFRON, szybsze udzielanie dofinansowań oraz ogólna poprawa jakości życia beneficjentów.

756

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czym jest System IPFRON+? mężczyzna na wózku inwalidzkim korzystający z nowoczesnej platformy
System iPFRON + to nowoczesna platforma służąca do składania wniosków o wsparcie finansowe przez PFRON

Czym jest System iPFRON+? Do kogo jest skierowany i w czym może pomóc osobom z niepełnosprawnościami? Sprawdź z jakich form wsparcia możesz skorzystać za pośrednictwem Systemu iPFRON+?

Założenia i cele systemu

Nowoczesny System informatyczny iPFRON+

iPFRON+ to nowoczesna platforma informatyczna wspierająca obsługę obecnych oraz przyszłych Programów wsparcia realizowanych bezpośrednio przez PFRON. Celem Systemu jest ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami oraz podmiotom, które działają na ich rzecz aplikowanie o środki PFRON. Proces ten otwiera nowe możliwości uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym i poprawy jakości ich życia. Kolejnym celem jest usprawnienie i przyspieszenie procesu udzielania dofinasowań oraz zapewnienie pełnej transparentności wydatkowania środków publicznych. System iPFRON+ będzie wspierał użytkowników na wszystkich etapach prowadzenia sprawy. Wsparcie te obejmie między innymi:

-uzyskanie wszelkich informacji;

-wypełnienie wniosku, a także jego podpisanie i złożenie;

-dokonywanie ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień;

-zawarcie umowy i rozliczenie dofinasowania.

System iPFRON+ znacznie skróci czas obsługi całego procesu dofinansowania. Dodatkowo dzięki narzędziom aktywnie wspierającym osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, załatwianie spraw będzie możliwe w pełni bez wychodzenia z domu. Załączniki będą mogły być dodawane w formie zdygitalizowanej, a część danych we wniosku będzie wypełniana automatycznie. Ponadto System iPFRON+ jeszcze przed złożeniem wniosku będzie weryfikował jego poprawność.

Kto może skorzystać z Systemu iPFRON+?

Czym jest System IPFRON+? Dziewczyna w biurze na wózku inwalidzkim
Z nowoczesnego Systemu iPFRON+ mogą skorzystać wszystkie osoby z niepełnosprawnościami

Z Systemu iPFRON+ mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami, jak i wszystkie organizacje pozarządowe działające na ich rzecz. Jednak organizacje te muszą posiadać odpowiednie zapisy w statucie, które potwierdzają profil prowadzonej działalności. O zarejestrowanie swojej instytucji w systemie iPFRON+ mogą ubiegać się takie instytucje jak: fundacje, stowarzyszenia czy spółdzielnie socjalne. Dodatkowo należą do nich kościelne osoby prawne, kluby sportowe, spółki akcyjne, a także spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które nie działają w celu osiągnięcia zysku. Po zatwierdzeniu instytucji w Systemie, Wnioskodawcy będą mogli korzystać z nowego sposobu ubiegania się o dofinasowanie z Funduszu. Wnioskodawca ma również możliwość komunikowania się z PFRON posługując się przygotowanym do tego celu komunikatorem, podczas całego cyklu trwania sprawy.

Jak zarejestrować się w Systemie iPFRON+?

Wszystkie wyżej wymienione instytucje mogą już dziś zarejestrować się w Systemie iPFRON+. Wystarczy wykonać tylko kilka prostych kroków bez konieczności wychodzenia z biura czy z domu. Aby się zarejestrować:

-otwórz stronę iPFRON+ – https://ipfronplus.pfron.org.pl/;

-zaloguj się do Systemu iPFRON+ poprzez uwierzytelnienie w login.gov.pl (poświadczenie jednym z dostępnych sposobów: profil zaufany, aplikacja mObywatel, Bankowość elektroniczna, e-Dowód, USE elD);

-wypełnij wniosek o rejestrację Instytucji używając przycisku „Zarejestruj Instytucje”. Przycisk dostępny jest po zalogowaniu w lewym bocznym menu w zakładce „Rejestrowane instytucje”, która rozwija się z poziomu zakładki „Instytucje”.

Dla osób, które mają jakiekolwiek problemy z obsługą Systemu iPFRON+ powstała specjalna infolinia, która działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Pod bezpłatnym numerem telefonu: 800 007 140 czekają konsultanci udzielający wszelkich informacji na temat Systemu.

Na jakie cele można uzyskać wsparcie?

Wsparcie z PFRON dotyczy rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Mowa tu o takich zadaniach jak:

-prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek;

-organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia, a także zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych;

-organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów i warsztatów dla członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej;

-dodatkowo organizowanie i prowadzenie zintegrowanych działań na rzecz włączania osób z niepełnosprawnościami w rynek pracy.

Ponadto PFRON wyznaczył sześć kierunków pomocy, do których należą:

-wejście osób z niepełnosprawnościami na rynek pracy;

-zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnościami;

-wzrost aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia;

-zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami dostępu do informacji;

-poprawa jakości funkcjonowania otoczenia osób z niepełnosprawnościami;

-upowszechnienie pozytywnych postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnościami i wiedzy dotyczącej niepełnosprawności.

Czym różni się System iPFRON+ od Systemu SOW?

Czym jest System IPFRON+? Mężczyźni na wózkach inwalidzkich grający na hali sportowej w koszykówkę
Dzięki wsparciu i pomocy PFRON osoby z niepełnosprawnościami mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym i sportowym

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma na celu wyrównywanie szans i poszanowanie praw osób z niepełnosprawnościami. Dba o usuwanie barier w życiu codziennym, nauce, pracy i pełnieniu ról społecznych osób z niepełnosprawnościami. Tworzy dla nich różne projekty, udziela dofinansowań, które znacznie ułatwiają im życie. Jednym z nich jest właśnie System SOW, który służy do obsługi zadań realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. System iPFRON+ natomiast w dużej mierze jest skierowany do organizacji pozarządowych wnioskujących o środki w ramach „zadań zleconych”. Ponadto dedykowany jest także do osób z niepełnosprawnościami, pracodawców prowadzących ZPCH oraz placówek edukacyjnych korzystających z innych programów wsparcia realizowanych przez PFRON.

A może chcesz się dowiedzieć, jak działa wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych PFron i co zrobić, aby z niej skorzystać?

Przeczytaj także: Czym jest Frame running?

zapraszamy również do zapoznania się z elektrycznym Citroenem e-C3

przeczytaj o podnośnikach wannowych dla niepełnosprawnych

————————

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia