Śmierć biznesmena Janusza Filipiaka

Śmierć biznesmena Janusza Filipiaka

190

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Śmierć biznesmena Janusza Filipiaka
Śmierć biznesmena Janusza Filipiaka

Śmierć biznesmena Janusza Filipiaka. Trzy dni temu, a dokładnie 17 grudnia zmarła ikona polskiej piłki nożnej i zarazem właściciel Cracovii Kraków, Janusz Filipiak. Poza Cracovią, która była jego oczkiem w głowie przede wszystkim Filipiak był świetnym biznesmenem. Owocem jego geniuszu była internetowa firma Comarch, dzięki której dorobił się ogromnego majątku. Janusz Filipiak urodził się 3 sierpnia 1951 w Bydgoszczy, a umarł 17 grudnia 2023 roku w Krakowie.

Śmierć biznesmena Janusza Filipiaka – absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej

Filipiak był założycielem i prezesem zarządu spółki informatycznej Comarch, która stała się jednym z największych przedsiębiorstw informatycznych w Polsce. Janusz Filipiak był również właścicielem i jednocześnie prezesem zarządu krakowskiego klubu sportowego Cracovia. Ponadto Filipiak został wybrany absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Był profesorem nauk technicznych i wykładowcą na tejże uczelni. Biznesmen tworzył także wiele publikacji naukowych z zakresu telekomunikacji i teleinformatyki. W 1991 roku w wieku 39 lat znany Polak odebrał z rąk ówczesnego prezydenta Polski Lecha Wałęsy tytuł profesora.

Filipiak był laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym:

  • Nagrody im. Władysława Reymonta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki i techniki
  • Nagrody im. Witolda Romera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości
  • Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski

Śmierć biznesmena Janusza Filipiaka – kibic piłki nożnej

Janusz Filipiak miał wiele pasji. Interesował się filozofią, historią i sztuką. Był także kibicem piłki nożnej i pojawiał się regularnie na spotkaniach Cracovii Kraków. Rodowity Bydgoszczanin był człowiekiem o wielkim sercu. Zawsze był zwarty i gotowy pomagać innym. Historia odegrała dużą rolę w życiu profesora, można było go nazywać wielkim patriotą, zawsze angażował się w działalność na rzecz rozwoju Polski. Śmierć Janusza Filipiaka jest wielką stratą dla naszego kraju. Był to człowiek, który wywarł ogromny wpływ na rozwój polskiej nauki, gospodarki i sportu.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o aferach obyczajowych w PZPN

Warto zobaczyć także artykuł o zarobkach zawodników w polskich ligach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia