Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego

Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego

192

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego
Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego


Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego. Wraz z początkiem nowego roku swoje okrągłe 60 urodziny obchodził właściciel i jednocześnie prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski. W związku z jubileuszem właściciela Legii Warszawa chciałbym państwu bardziej przybliżyć osobę tego biznesmena jak i pasjonata piłki nożnej. Jako ciekawostkę dodam, że w marcu 2022 roku Dariusz Mioduski udzielił wywiadu, w którym powiedział, że przyjął pod swój dach dziewięcioro uchodźców z Ukrainy, a w tym piątkę dzieci.

Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego – młodość

Syn zmarłego przed dwoma laty Gerarda Mioduskiego to polski prawnik, przedsiębiorca i działacz sportowy. Dariusz Mioduski urodził się 1 stycznia 1964 roku w Chełmnie. Wbrew pozorom „Miodek” podczas swojej młodości nie należał do aniołków, a nie raz rodzice musieli go odbierać z rąk policji. Z początku nasz bohater mieszkał w Gdańsku po czym przeprowadził się do Bydgoszczy.

Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego – wyjazd do Stanów Zjednoczonych

W wieku 17 lat obecny właściciel warszawskiej Legii razem z rodzicami wyjechał do USA, a dokładnie do Houston. Państwo Mioduscy spędzili tam 10 lat począwszy od 1981 roku. W Stanach Zjednoczonych na początku Mioduski pracował „na czarno” zajmując się ogrodem, a także w sklepie. Następnie już całkowicie legalnie Mioduski znalazł zatrudnienie w restauracji McDonald”s zajmując się hamburgerami. Chłopak urodzony w Chełmnie jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda, gdzie ukończył studia prawnicze. Po studiach Dariusz Mioduski pracował jako prawnik w kancelariach White & Case i Vinson & Elkins w Houston, Nowym Jorku i w Warszawie. W latach 1997-2007 był partnerem zarządzającym w kancelarii CMS Cameron McKenna w stolicy Polski. W latach 2007-2013 „Miodek” pełnił funkcję prezesa grupy Kulczyk Investments.

Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego – Legia Warszawa

W Legii Warszawa Dariusz Mioduski pojawił się w 2012 roku gdy władze przy ulicy łazienkowskiej sprawowała jeszcze grupa ITI. Biznesmen znalazł się w radzie nadzorczej. Pięć miesięcy później prezesem „Wojskowych” został Bogusław Leśniodorski, z którym to w 2014 r. Mioduski został współwłaścicielem najbardziej utytułowanego klubu w Polsce. Od tego czasu jest prezesem i jednocześnie większościowym udziałowcem warszawskiego klubu. Niedługo później 20 procent udziałów od Mioduskiego odkupił Maciej Wandzel. Ostatecznie w marcu 2017 roku 60-latek odkupił resztę udziałów od dwóch wspólników i został samodzielnym właścicielem „Wojskowych”. Podczas jego kadencji Legia Warszawa zdobyła 10 tytułów mistrza Polski, 4 Puchary Polski i 2 Superpuchary Polski. Klub awansował również do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA.

Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego – Europa

Mioduski jest członkiem Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Piłki Nożnej (UEFA) i wiceprezesem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). Jest uważany za jednego z najzdolniejszych polskich działaczy sportowych. Jego działalność na stanowisku prezesa Legii Warszawa jest wysoko ceniona przez wielu kibiców i ekspertów. Jak mówi Dariusz Mioduski prowadzenie Legii Warszawa to dla niego nie jest zwykła praca, to jest coś w rodzaju misji.

Jubileusz biznesmena Dariusza Mioduskiego – życie osobiste


Dariusz Mioduski jest żonaty z Anną Mioduską, ma on dwoje dzieci: syna Jakuba i córkę Annę. Mioduski jest osobą prywatną i niechętnie dzieli się informacjami o swoim życiu osobistym. Wiadomo jednak, że jest miłośnikiem sportu, zwłaszcza piłki nożnej. Jest również pasjonatem podróży. W wolnym czasie Mioduski lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Interesuje się również polityką i gospodarką. Biznesmen pochodzący z Chełmna jest osobą sukcesu, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Jest dobrym mężem i ojcem, a także aktywnym członkiem społeczeństwa.

Oto kilka ciekawostek o życiu osobistym Dariusza Mioduskiego:

 • Jest zapalonym kibicem Legii Warszawa.
 • Uwielbia podróżować po świecie.
 • Jest fanem piłki nożnej i koszykówki.
 • Jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda.
 • Jest członkiem Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Piłki Nożnej (UEFA).

Oto niektóre z najważniejszych osiągnięć Dariusza Mioduskiego jako właściciela Legii Warszawa:

 • 6 tytułów mistrza Polski.
 • 4 Puchary Polski.
 • 1 Superpuchar Polski.
 • Awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA.
 • Zwiększenie przychodów klubu z 100 do 250 milionów złotych.
 • Poprawa infrastruktury klubu.
 • Rozwój akademii piłkarskiej Legii Warszawa.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o co słychać u Olisadebe

Warto zobaczyć także przed eliminacyjnymi meczami Polaków

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia