Szczypiorniści zaczynają mistrzostwa Europy

155

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szczypiorniści zaczynają mistrzostwa Europy. Już dzisiaj swoją przygodę w mistrzostwach Europy, które wczoraj (10 stycznia) zaczęły się w Niemczech rozpoczynają polscy szczypiorniści. Rywalem biało czerwonych będzie reprezentacja Norwegii, która będzie faworytem tego spotkania. Nasz dzisiejszy rywal zapewne celuje w miejsce na podium całego turnieju zaś dla podopiecznych Marcina Lijewskiego umiarkowanym sukcesem będzie już samo wyjście z grupy. Już po jutrze Polaków czeka kolejny mecz ze Słowenią, a spotkanie to wcale nie musi być łatwiejszym od dzisiejszego ponieważ Słoweńcy w ostatnich latach radzą sobie lepiej od nas. Ostatnim naszym grupowym przeciwnikiem w poniedziałek będą Wyspy Owcze. W tym starciu zdecydowanym faworytem będą nasi reprezentanci jednak bez choćby jednego zdobytego punktu w pierwszych dwóch spotkaniach wygrana z Farrerami może się na nic zdać. Jednak nawet zwycięstwo z piłkarzami ręcznymi z kraju gdzie więcej jest owiec niż ludzi nie jest tylko formalnością

Szczypiorniści zaczynają mistrzostwa Europy – spotkanie z Norwegią

Norwegia to faworyt tego spotkania, ale Polacy mają szansę na sprawienie niespodzianki. W ostatnich meczach pokazali, że są w dobrej formie i potrafią grać skutecznie. Oczywiście, to będzie mecz o punkty, więc obie drużyny będą chciały wygrać. Myślę, że Polacy będą musieli zagrać bardzo dobrze w obronie, aby powstrzymać norweskich strzelców. W ataku będą musieli być skuteczni i wykorzystać wszystkie swoje okazje.

Oto kilka konkretnych scenariuszy, które mogą się wydarzyć w meczu:

• Polska prowadzi w pierwszej połowie, ale Norwegia wygrywa w drugiej. To scenariusz, który jest najbardziej prawdopodobny. Polacy będą chcieli zacząć mecz mocno i zdobyć jak najwięcej bramek w pierwszej połowie. Norwegia będzie jednak cierpliwa i będzie czekała na swoją szansę. W drugiej połowie Norwegowie prawdopodobnie będą grać bardziej ofensywnie i spróbują odrobić straty.
  • Norwegia prowadzi w pierwszej połowie, ale Polska wygrywa w drugiej. To scenariusz, który jest również możliwy. Norwegowie mogą zacząć mecz bardzo dobrze i zbudować sobie przewagę. Polacy będą jednak chcieli walczyć do końca i spróbować odrobić straty.
  • Mecz kończy się remisem. To scenariusz, który jest również możliwy. Obie drużyny będą grały ostrożnie i nie będą chciały podejmować ryzyka. Mecz może zakończyć się wynikiem 27:27 lub 28:28.

Ostatecznie, wynik meczu będzie zależał od wielu czynników, takich jak forma obu drużyn, dyspozycja zawodników, a także szczęście. Myślę, że będzie to bardzo emocjonujący mecz, który dostarczy wielu niezapomnianych chwil.

Skład reprezentacji Polski na Euro 2024 piłkarzy ręcznych:

Bramkarze: Mateusz Kornecki (ThSV Eisenach, Niemcy), Jakub Skrzyniarz (Bidasoa Irun, Hiszpania)
Lewoskrzydłowi: Mikołaj Czapliński (Torrelavega BM, Hiszpania), Przemysław Urbaniak (Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.)
Lewi rozgrywający: Ariel Pietrasik (Kadetten Schaffhausen, Szwajcaria), Damian Przytuła (Górnik Zabrze), Szymon Sićko (Industria Kielce)
Środkowi rozgrywający: Piotr Jędraszczyk (Corotop Gwardia Opole), Michał Olejniczak (Industria Kielce), Paweł Paterek (KGHM Chrobry Głogów)
Prawi rozgrywający: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Jakub Powarzyński (Energa Wybrzeże Gdańsk)
Prawoskrzydłowi: Mateusz Kosmala (MMTS Kwidzyn), Jakub Szyszko (Górnik Zabrze)
Obrotowi: Bartłomiej Bis (HSC Coburg 2000, Niemcy), Dawid Dawydzik (Orlen Wisła Płock), Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk, Niemcy), Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain HB, Francja)

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o śmierci skoczka Mateusza Rutkowskiego