Kolejny masowy atak dronów

Kolejny masowy atak dronów, alarmy włączone przez kilka godzin w obwodach Połtawa, Charków, Dniepropetrowsk, Zaporoże, Mykolaiv i Cherson

204

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kolejny masowy atak dronów
Kolejny masowy atak dronów - Szczątki drona kamikadze używanego przez Rosję na wojnie z Ukrainą

Andrij Rajkowicz, szef administracji wojskowej obwodu, ogłosił kolejny masowy atak dronów na obwód Kropywnycki i sąsiednie regiony. Syreny zawyły we wschodniej części Ukrainy tuż po północy. W oświadczeniu opublikowanym po godzinie 3 rano Rajkowicz podkreślił, że na tym wstępnym etapie nie zgłoszono żadnych ofiar.

„Masowy atak dronów na obwód Kropywnycki i sąsiednie regiony. Na ten moment nie zgłoszono żadnych ofiar. Nie ignorujemy alarmu. Dziękujemy naszym wspaniałym Siłom Zbrojnym Ukrainy, które utrzymują nas przy życiu! Razem jesteśmy silni! Ukraina odniesie zwycięstwo!” – czytamy w wiadomości Andrija Rajkowicza na Telegramie.

Wschodnia Ukraina zaatakowana – kolejny masowy atak dronów

W odpowiedzi na atak, wschodnia część Ukrainy została ostrzeżona syrenami krótko po północy, a alarmy były włączone przez kilka godzin w obwodach Połtawa, Charków, Dniepropetrowsk, Zaporoże, Mykolaiv i Cherson. Według relacji kanału TSN, rosyjskie drony zaatakowały między innymi Krzywy Róg, powodując przerwy w dostawie prądu w niektórych miejscach. Tylko w samym Krzywym Rogu miało być nawet do 10 bezzałogowych statków powietrznych. W regionie Kropywnycki również słyszano eksplozje. Sytuacja rozwija się, a władze podejmują dalsze działania, aby zrozumieć pełny zakres ataku i jego konsekwencje.

Z komunikatu z godziny 6 rano dowiadujemy się, że rosyjskie drony uszkodziły jedną z podstacji Ukrenergo. Część mieszkańców Krzywego Rogu nie ma prądu.

Alarmy zostały odwołane przed godziną 4 rano. Kiedy kolejny raz zawyją syreny. Kolejny masowy atak dronów prawdopodobnie już w najbliższą noc.

Czyta Opłata BDO do końca lutego a także Carl Weathers, zmarł bohater filmów o Rocky

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Czytaj Miasto moje a w nim, kalendarz warszawski na tydzień 01-07.02.2024

Dziś jest tak Wiedza Warszawiaków o Warszawie, a jak będzie po reformie szkolnictwa.

Tak zmieniały się granice państw europejskich od 330 przed Chrystusem do dziś

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Ja też, jak śp. Janusz Grudziński Xsiążę Warszawski (1962+2023) – Lubię stare samochody
https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia