Opłata BDO do końca lutego

Opłata BDO do końca lutego to wpis do Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami dla wytwórców akumulatorów i baterii, opon, itp w wysokości 100-300 zł

211

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Opłata BDO do końca lutego doyczy producentów akumulatorów, baterii, opon itp. Akumulator rozruchowy – jaki wybrać. Na fotografii akumulator samochodowy marki EXIDE czyli dawna Centra Poznań. Czarny leżący prostopadłościan z szarymi etykietami, dwoma wystającymi biegunami + i -, oraz uchwytem transportowym. Waga około 15 kg.
Opłata BDO do końca lutego. doyczy producentów akumulatorów, baterii, opon itp

Opłata BDO jest obowiązkowa dla dużej grupy przedsiębiorców. Jest to coroczna opłata, a jej termin mija z końcem lutego. Opłata jest związana z wpisem do Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami.

Opłata roczna BDO dotyczy przedsiębiorców, którzy zajmują się wprowadzaniem na rynek określonych produktów. Do tych produktów należą akumulatory i baterie, sprzęt elektroniczny i elektryczny, pojazdy, opony, oleje smarowe oraz produkty w opakowaniach. Termin opłaty upływa wraz z końcem lutego.

Dla wytwórców opon też Opłata BDO
Opłata BDO – troska o bezpieczeństwo, opony są kluczowe.

Opłata BDO wysokość i kary

Wysokość opłaty rocznej BDO zależy od wielkości przedsiębiorstwa. Mikroprzedsiębiorstwa muszą uiścić opłatę w wysokości 100 złotych, natomiast pozostałe przedsiębiorstwa mają obowiązek zapłacić 300 złotych.

Należy pamiętać, że zwolnienia z opłaty rocznej BDO dotyczą jedynie tych przedsiębiorców, którzy w tym samym roku już zapłacili opłatę rejestrową i po raz pierwszy znaleźli się w bazie danych. Dlatego niezwykle istotne jest świadome i terminowe uregulowanie tej opłaty, ponieważ konsekwencje za jej niezapłacenie mogą być bardzo nieprzyjemne.

W przypadku zaniedbania tego obowiązku, przedsiębiorstwo zostanie usunięte z bazy danych, a dodatkowo grozi mu kara finansowa, której wysokość może sięgnąć od 1 tysiąca złotych nawet do 1 miliona złotych.

Czytaj Morskie powietrze bogate w sól nad Warszawą

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! 

Dziś jest tak Wiedza Warszawiaków o Warszawie, a jak będzie po reformie szkolnictwa.

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia