Zmiany w PKO BP

Zmiany w PKO BP

202

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zmiany w PKO BP
Zmiany w PKO BP

Zmiany w PKO BP. W największym polskim banku (PKO BP) doszło do sporych zmian. Dzisiaj (2 lutego) Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odwołało ośmiu z dziesięciu członków rady nadzorczej PKO BP. Pomimo tego na razie nie należy spodziewać się zmiany na stanowisku fotela prezesa, którym od zeszłego roku jest Dariusz Szwed. Wszystko to przez zapis w statucie spółki, który zabrania robić natychmiastowe zmiany.

Zmiany w PKO BP – odwołani pracownicy

Z głosowania wynikło, że odwołani zostali Robert Pietryszyn (dotychczasowy przewodniczący rady), Wojciech Jasiński, Maciej Łopiński, Dominik Kaczmarski, Tomasz Kuczur, Rafał Kłos, Mariusz Andrzejewski i Bogdan Szafrański. O Pietryszynie niegdyś mówiono, że jest „złotym dzieckiem PIS”, a także był prezesem Lotosu i wiceprezesem PZU. Wojciech Jasiński przez wiele lat przyjaźnił się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim i był m. in. prezesem Orlenu. Maciej Łopiński był z kolei współpracownikiem nieżyjącego brata prezesa PIS i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dominik Kaczmarski od 2016 do 2020 roku pracował w resorcie finansów, a następnie w Ministerstwie Aktywów Państwowych w czasie gdy prezesem był Jacek Sasin. Do rady nadzorczej Map trafili także Tomasz Kuczur oraz Bogdan Szafrański. Kłos współpracuje z prezydentem Andrzejem Dudą.

Zmiany w PKO BP – następcy

Stanowiska w radzie nadzorczej PKO BP zachowali jedynie Agnieszka Winnik Kalemba, a także Andrzej Kisielewicz. Odwołaną ósemkę zastąpili na stanowiskach Szymon Midera, Hanna Kuzińska, Maciej Cieślukowski, Marek Panfila, Marek Radzikowski, Andrzej Oślizło, Katarzyna, Zimnicka-Jankowska i Paweł Waniowski. Przewodniczącą rady nadzorczej wybrano Zimnicką-Jankowską, a jej zastępcą Waniowskiego. Funkcję prezesa banku PKO BP pełni obecnie Dariusz Szwed, a owe zmiany są wynikiem wewnętrznych spraw banku. Jednak artykuł 14 statusu mówi, że do zmian w zarządzie nie może dojść wcześniej niż w ciągu siedmiu dni.

Zmiany w PKO BP – Bank PKO BP


PKO Bank Polski (PKO BP) jest największym bankiem w Polsce pod względem posiadanych aktywów. Został założony w 1919 roku i ma swoją siedzibę w Warszawie. PKO BP oferuje szeroki zakres usług bankowych dla osób fizycznych, firm i instytucji rządowych.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Przeczytaj także o sondażu IBRIS na prezydenta

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia