6 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu

Inicjatywa DBI powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej i odbywa się od 2004 roku. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzimy 6 lutego

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Inicjatywa DBI powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej i odbywa się od 2004 roku. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzimy 6 lutego UWAGA na internetowych oszustów - zakapturzona postać w białej masce na twarzy, do ust przyłożony palec wskazujący w uciszającym geście.
Inicjatywa DBI powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej i odbywa się od 2004 roku. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzimy 6 lutego

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest obchodzony 6 lutego i ma na celu promowanie działań mających zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczny dostęp do zasobów internetowych. Inicjatywa DBI powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej i odbywa się już od 2004 roku. W Polsce koordynacją obchodów zajmują się NASK – Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Według badań przeprowadzanych przez NASK, młodzież spędza coraz więcej czasu w sieci, średnio 5 godzin i 36 minut dziennie (w porównaniu do 4 godzin i 50 minut w 2020 roku). Ponad 2/3 młodych internautów zwraca uwagę na problem mowy nienawiści w internecie oraz bezkarność osób używających takiej mowy. Ponad 40% nastolatków twierdzi, że trudno jest odróżnić prawdziwe treści od fałszywych. Ponadto, prawie co trzeci nastolatek wykazuje oznaki problematycznego użytkowania internetu (PUI).

6 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu i jego obchody

Dzień Bezpiecznego Internetu DBI i jego obchody cieszą się coraz większą popularnością. W 2023 roku zorganizowano 4675 lokalnych inicjatyw, które przyciągnęły blisko trzy miliony osób! Do pracy angażują się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz społeczności lokalne. Nie brakuje pedagogów i edukatorów.

W ramach obchodów DBI w 2023 roku odbyło się wiele wydarzeń online. Należały do nich takie jak 19 webinarów, w których udział wzięło 4 300 przedstawicieli placówek oświatowych, 32 lekcje online oraz 10 spektakli dla dzieci, w których uczestniczyło aż 276 000 uczniów.

Webinar (webinarium) – to seminarium internetowe, szkolenie online, prezentacja przeprowadzana z wykorzystaniem technologii webcast – czyli transmisji wideo, dźwięku i tekstu w czasie rzeczywistym (na żywo) za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji internetowej.(ks.pl)

Podczas obchodów DBI organizowana jest konferencja, która skierowana jest do przedstawicieli oświaty, specjalistów pracujących z dziećmi oraz mediów. W czasie konferencji eksperci prezentują wyniki badań oraz dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat wyzwań związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie.

Organizacją DBI zajmuje się Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzone jest przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Inicjatywa ta, powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej, jest obecnie częścią europejskiego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem obchodów jest Fundacja Orange, a Partnerami – Google, Meta, Samsung, Związek Cyfrowa Polska oraz Librus. Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka objęły honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Uzależnienie od internetu – jak leczyć?

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! 

Dziś jest tak Wiedza Warszawiaków o Warszawie, a jak będzie po reformie szkolnictwa.

Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów 11.02.2024 Neo Garage Warszawa oraz Zakaz handlu w niedziele, będzie czy nie?

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia