Zakaz handlu w niedziele, będzie czy nie?

Temat wraca jak bumerang. Zakaz handlu w niedziele, będzie czy nie. Nie ma porozumienia w koalicji,

207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zakaz handlu w niedziele, będzie czy nie? Brak porozumienia w rządzie Donalda Tuska
Zakaz handlu w niedziele, będzie czy nie? Brak porozumienia w rządzie Donalda Tuska

Zakaz handlu w niedziele miał być zniesiony przez Koalicję Obywatelską, która obiecała to w swoim programie na pierwsze 100 dni rządów. Jednak ta obietnica nie doczeka się realizacji. Resort pracy, kierowany przez minister Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, nie prowadzi żadnych prac nad zmianą ustawy. Minister przyznała, że zniesienie ograniczenia handlu w niedziele nie jest dla niej priorytetem.

Zakaz handlu w niedziele od lat budzi kontrowersje i sprzeciw Polskiej Rady Centrów Handlowych. Rada wskazuje na negatywne skutki ekonomiczne i społeczne tego rozwiązania. Nie jest to jednak jedyna niespełniona obietnica rządu Donalda Tuska. Z listy “100 konkretów” nie zrealizowano m.in. podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł oraz dwukrotnej waloryzacji rent i emerytur. Nie został zlikwidowany fundusz kościelny oraz nie zwiększono zasiłku pogrzebowego.

Zakaz handlu brak porozumienia

W sprawie zniesienia zakazu handlu w niedzielę nie ma jedności w koalicji rządzącej. Trzecia Droga proponuje kompromis w postaci dwóch niedziel handlowych w miesiącu, ale w samym obozie Koalicji Obywatelskiej są różne stanowiska. Przeciwko zniesieniu ograniczenia jest wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak (Agrounia z ramienia Koalicji Obywatelskiej). Czy dojdzie do porozumienia w koalicji i samym rządzie premiera Donalda Tuska?

Dowiedz się kiedy możesz iść do sklepu – Niedziele handlowe 2024

Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów 11.02.2024 Neo Garage Warszawa oraz Kładka pieszo-rowerowa czy będzie na wiosnę 2024.Czytaj także 6 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie.

Tak zmieniały się granice państw europejskich od 330 przed Chrystusem do dziś

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia